Skocz do zawartości

Seks przed ślubem czy też dopiero po nim? Wasze opinie.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 Abunair

Abunair

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Numer GG:24898408

Napisano wto, 04 cze 2013 - 12:54

A więc tak:ostatnio między mną a kumpelą wywiązała się dyskusja na temat uprawiania seksu przed ślubem. Ona uważa, iż warto to zrobić jeszcze przed zawarciem związku małżeńskiego, żeby mieć pewność, że dopasowało się do ukochanej osoby, a po ślubie może się okazać, że w łóżku jest jakoś nie tak i to może negatywnie wpłynąć na relacje małżonków, ja natomiast sądzę, ze jeśli dwie osoby naprawdę darzą się prawdziwym uczuciem, to zrozumieją jakoś swoje potrzeby seksualne, już samo hmm "poznawanie" siebie będzie dla nich z pewnością frajdą, i jeśli w łózku pojawią się jakieś niedogodności , to można zawsze o tym porozmawiać szczerze, poza tym chyba bardziej od współżycia liczy się to, jakim człowiekiem będzie ewentualny towarzysz życia ;) A co wy na ten temat sądzicie?

#2 asela

asela

Stały bywalec

• Moderators
  • 2003 postów
  • Numer GG:44524155
  • MiejscowośćKatowice

Napisano wto, 04 cze 2013 - 15:18

Jak dla mnie to nie ma znaczenia czy przed czy po ślubie uprawia się seks. To kwestia inwidualna każdego człowieka. Ja osobiście nie planuję ślubu więc można się domyśleć mojego zdania:-P
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż sama śmierć..
www.photoblog.pl/asela

#3 Qwhy

Qwhy

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • MiejscowośćKraków

Napisano wto, 04 cze 2013 - 16:14

Seks to normalna naturalna sprawa a nie jakieś tajemnicze-niewiadomo-co, ludzie czują popęd seksualny do innej osoby więc dlaczego mieli by czekać? Coś ich ogranicza? W ślubie chodzi o to by być ze sobą razem i zawsze się wspierać a nie o to co wymyślił ktoś kiedyś tam.

#4 Kinga.

Kinga.

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • MiejscowośćRadlin

Napisano wto, 04 cze 2013 - 16:18

Ja uważam tak jak ty. Czyli seks dopiero po ślubie. Dla mnie ślub oznacza że dwoje ludzi chce być ze sobą przez większość swojego życia, bez względu na wszystko.

#5 Ari

Ari

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Numer GG:32741977
  • MiejscowośćMidsund

Napisano wto, 04 cze 2013 - 17:04

Ja zgadzam sie z Twoja kolezanka, slub nie jest zadna przepustka "teraz mozemy uprawiac seks". Niby dlaczego nie mozna przed slubem? Przed slubem sie nie kocha a po slubie nagle BUM wielka milosc?

#6 nevergiveup

nevergiveup

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 56 postów

Napisano wto, 04 cze 2013 - 17:35

Według mnie na seks trzeba być przede wszystkim gotowym pod każdym względem. Powinno sie bezgranicznie ufać swojemu wybrankowi i z miłością 'isc do łóżka'. Niektórzy biorą pod uwagę wiarę w swoją religie, bo przecież 'współżycie przed slubem to grzech'. Osobiście uważam, że to zależy indywidualnie od poglądów i zasad człowieka. Najważniejsze,aby nie żałować podjętej decyzji. Seks przed ślubem nie jest czyms złym, o ile nie jest to przymusem.
Nie pisze tego, bo 'piszą tak w necie', tylko wyrażam swoje osobiste przeżycia z tym związane.

#7 JanR

JanR

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano czw, 06 cze 2013 - 14:59

Zgadzam się z koleżanką. Niedopasowanie w łóżku może źle wpłynąć na relacje partnerów, a ja wierzę, że są rzeczy których się nie da przeskoczyć. Tak samo uważam, że przed ślubem koniecznie trzeba zamieszkać ze sobą.

#8 JustMe

JustMe

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • MiejscowośćSydney

Napisano pią, 14 cze 2013 - 14:40

Katolicyzm chyba zakazuje seksu przed ślubem, ale ja wolałbym się "upewnić" ze wszystko jest "ok" zanim się z kimś zwiąże na stałe.

Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci
Spoiler

#9 .Paula.

.Paula.

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 45 postów
  • MiejscowośćUstroń

Napisano śro, 19 cze 2013 - 20:03

Szczerze to podzielam zdanie Twojej kumpeli ;) Moim zdaniem nie ma sensu czekać do ślubu. Jak się kogoś kocha to chce się z nim być blisko. I lepiej "wytestować" się przed ślubem. Bo po ślubie może się okazać, że coś nie pasuje albo ma się całkiem inne temperamenty.  Ale każdy ma swoje zdanie.

#10 malinowaa

malinowaa

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 16 postów
  • Numer GG:36130596

Napisano sob, 22 cze 2013 - 11:07

Ja jestem za tym żeby poczekać do ślubu bo jeżeli przed ślubem pokażemy wszystko co mamy do zaoferowania samy sobą , to związek potem bd neutralny tzn . zakochani nie bd mogli odkrywać tego wszystkiego i może dość do tego że się sobie znudzą .

#11 Ari

Ari

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Numer GG:32741977
  • MiejscowośćMidsund

Napisano sob, 22 cze 2013 - 14:22

Wyświetl postUżytkownik malinowaa dnia sob, 22 cze 2013 - 11:07 napisał

Ja jestem za tym żeby poczekać do ślubu bo jeżeli przed ślubem pokażemy wszystko co mamy do zaoferowania samy sobą , to związek potem bd neutralny tzn . zakochani nie bd mogli odkrywać tego wszystkiego i może dość do tego że się sobie znudzą .

Po slubie tez sie moga soba znudzic, po prostu troche pozniej..

#12 Abunair

Abunair

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Numer GG:24898408

Napisano pon, 12 sie 2013 - 20:20

A jeszcze coś dodam od siebie. Bo ja miałam takie mieszane uczucia. Z jednej strony uważałam tak, jak napisałam, potem moje przekonania zaczęły się mieszać z przekonaniami kumpeli i wyraźnie przybierać ich formę, ale przemyślałam jeszcze raz wszystko od początku :) przeczytałam jeszcze ten artykuł:http://adonai.pl/czystosc/?id=94, bardzo fajny, napisany normalnie, swobodnie, bez żadnego wymądrzania się, odpowiadający wyczerpująco na wszystkie moje wątpliwości i całą masę pytań :) to w sumie indywidualna sprawa każdego, i długo nurtowała mnie kwestia seksualnego dopasowania, żeby nie było pomyłek, ale ostatecznie przekonał mnie komentarz pewnej znajomej mi osoby, że jest różnica między dopasowaniem a "dupasowaniem", no i powiem, że tym jakże szczerym i nieowijającym niczego w bawełnę argumentem ta osoba mnie po prostu zastrzeliła :D  także na razie przystaję przy swojej pierwszej wersji, nie wiem, czy moje przekonania nie ulegną zmianie, niczego nie zakładam, bo to różnie bywa w końcu ;)

#13 NicaBerenica

NicaBerenica

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisano wto, 20 sie 2013 - 00:03

Nie neguję zachowywania czystości aż do ślubu. Ale ja jednak nie wyobrażam sobie zawarcia związku małżeńskiego bez wcześniejszego fizycznego poznania partnera. Jednak wszystko zależy od człowieka i każdy może mieć swoje zdanie.

http://myhopefornewb...g.blogspot.com/

#14 natusia0509

natusia0509

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 66 postów
  • MiejscowośćParyż

Napisano pon, 09 wrz 2013 - 21:59

Jak kto chce. :P

#15 Czarna

Czarna

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 22 postów
  • MiejscowośćSzczecin

Napisano nie, 05 sty 2014 - 06:26

Mam 14 lat chlopaka od 4/5 lat. Razem bawilismy sie na podworku i razem teraz dojrzeway. Jakis czas temu rozmawialam z mama o tej kwesti i ona mi powiedziala,ze jednak przed slubem lepiej, ale i tak chcialabym czekac z tym do nocy po slubnej, zeby naprawde byla niezapomniana i isc do oltarza w wianku na glowie i w bialej sukni dumnie pokazujac Bogu i XXI w ze mozna.

#16 Meliska

Meliska

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisano czw, 09 sty 2014 - 00:05

ilu ludzi tyle opini.. wiadomo, ze dzisiejsza mlodziez baaaaardzo zadko czeka z seksem az do slubu... biorac pod uwage, ze pierwszy partner seksualny rownie rzadko jest tym, za ktorego wychodzimy za mąż... generalnie to kobieta powinna wiedziec czego chce i jak chce i nikt ani nic nie powinno podwazyc jej uczuc i odczuc.. ale zycie jest zyciem i bywa przewrotne, wiec trzeba to ocenic po swojemu ;-) fajnie jest pewnie zobaczyc "jak to moze byc" z innymi, zanim znajdzie sie swojego Pana Idealnego ;-)

#17 Lagodny

Lagodny

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisano czw, 09 sty 2014 - 03:23

Przed jezeli oby dwoje chcecie i sie zgadzacie

#18 Desire

Desire

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 68 postów
  • MiejscowośćPiekary Śląskie

Napisano nie, 12 sty 2014 - 20:39

No ja już mam to za sobą, więc nie muszę rozkminiać, ale nie wyobrażam sobie robić tego po ślubie dopiero. To się wzięło jeszcze z ubiegłego wieku, wtedy ludzie brali śluby mając 18 lat, a jakbym miała czekać nie wiadomo ile, to dziękuję bardzo xD. W sumie, to nawet kościelnego nie planuję, nie jestem wierząca, więc mi to rybka, co kto robi ze swoim życiem, nie będę się do tego wtrącac, ale dla mnie to staroświeckie i dziwne :P.

#19 nooom

nooom

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano pon, 13 sty 2014 - 20:02

Oczywiście każdy ma inne zdanie. Ale popatrz na to pod wzgędem ekonomicznym (wybacz, ale inaczej już nie umiem myśleć). Seks jest potrzebą fizjologiczną (podstawową), a miłość już potrzebą przynajleżności (wyższego rzędu). Mimo, że wydaje nam się, że miłość jest dla nas ważniejsza niż seks to i tak i tak on kreuje życie małżonków. Na pierwszy rzut oka widać komu się układa, a komu nie. Po tym jak na siebie patrzą, zachowują się i tak dalej. Ja popieram zdanie twojej koleżanki, ponieważ jeżeli nie będzie im się układało w łóżku to i tak i tak się rozwiodą. Czytałam na intrenecie o takiej dziewczynie, która kochała bardzo mężczyznę, który był sparaliżowany od pasa w dół. No a skoro był tam sparaliżowany to seks nie wchodził w grę. No i po kilku latach rozwiedli się, ale zostali przyjaciółmi. Sądzę, że po zaręczynach, lub już po kilku latach związku (min. 2) jeżeli ma już się ten wystarczający wiek (min. 17 moim zdaniem) to można, a wręcz należy sprawdzić jak układa ci się z partnerem w łóżku. Bo mimo, że nam się tak nie wydaje, to seks jest jednym z ważniejszych czynności w małżeństwie. Nie zapominajmy kobiety, że to dzięki niemu możemy namówić faceta na coś na co nie ma ochoty (np. zakupy). Oczywiście ty masz inne zdanie, jak każdy i masz do tego prawo ;)

#20 KasiaBuu

KasiaBuu

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • MiejscowośćZamość

Napisano pon, 20 sty 2014 - 23:06

kiedys ślub był postrzegany inaczej, dziś jest inaczej... mamy więcej rozwodow, niż zawieranych związków małżeńskich... jesli dwoje ludzi jest ze sobą szczęsliwych, kochają się i szanują wzajemnie to ślub nie koniecznie musi to przypieczętowac... znam wiele przykladow, gdzie ludzie byli ze soba baaardzo dlugo, zdecydowali sie na slub, po czym wszystko sie pochrzanilo i sie rozwodzili... jesli chodzi o seks to powinno sie poznac preferencje partnera przed slubem, bo po slubie jesli dwie strony sie nie wpasuja w siebie, to moze byc roznie...