Skocz do zawartości

Seks przed ślubem czy też dopiero po nim? Wasze opinie.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#21 meduza

meduza

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano wto, 21 sty 2014 - 17:20

Seks to indywidualna sprawa, slub nie jest gwarancją że wszystko sie uda ale mimo wszystko to jakies zobowiązanie wobec drugiej osoby i daje poczucie bezpieczenstwa

#22 kankinka

kankinka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisano śro, 22 sty 2014 - 07:33

Seks zawsze i wszędzie :)

#23 Roxy

Roxy

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • MiejscowośćPabianice

Napisano pią, 24 sty 2014 - 13:41

Kankinka - no to niezła jesteś, niezła ;-) ale nie mi to osądzać.. ja mysle, że kobieta powinna się szanowac a nie "bzykac" z byle kim i byle gdzie popadnie.. to jest jakies chore.. seks seksem, ale powinno sie uprawiac go z kims, do kogo sie cos czuje powaznego, a nie tylko zauroczenie.. bo organy do jego uprawiania ma kazdy, ale nie kazdy mysli z glowa...
po slubie czy przed slubem? raczej przed.. ja chyba nie "kupiłabym kota w worku" ;-)

#24 waitforit

waitforit

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 65 postów

Napisano śro, 05 lut 2014 - 09:58

Kobieta powinna się szanować...Utarty schemat. Moim zdaniem seks uprawia się głównie dla przyjemności, a mając wolną wolę można to robić z każdym kto nas podnieca i na kogo mamy ochotę.

#25 deckop

deckop

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano wto, 06 maj 2014 - 13:41

zależy kto jak woli przed ślubiem  sex jest grzechem a po ślubie już nie to też zależy kto jakie ma spostrzeżenie na ten temat

#26 Niedopowiedzenia

Niedopowiedzenia

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 53 postów

Napisano czw, 08 maj 2014 - 13:36

Zgadzam się z twoją koleżanką.

#27 Hella

Hella

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 50 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano nie, 03 sie 2014 - 19:41

Po ślubie.

Wyświetl postUżytkownik Abunair dnia wto, 04 cze 2013 - 12:54 napisał

Ona uważa, iż warto to zrobić jeszcze przed zawarciem związku małżeńskiego, żeby mieć pewność, że dopasowało się do ukochanej osoby, a po ślubie może się okazać, że w łóżku jest jakoś nie tak i to może negatywnie wpłynąć na relacje małżonków (...)
W tym jest oczywiście dużo sensu i Twoja koleżanka niegłupio gada. Jeżeli u kogoś sprawdza się coś takiego - to proszę, w końcu jego sprawa. U mnie by tak nie dało rady. W takim sensie, że "po fakcie" zeżarłyby mnie wyrzuty sumienia i nie dałyby mi żyć. I nie, nie jest to w żaden sposób związane z religią, żeby nie było. Po prostu moja dziwna psychika (?).

#28 Blanx

Blanx

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 53 postów

Napisano nie, 17 sie 2014 - 14:51

zdecydowanie jestem za seksem przed ślubem ale to nie znaczy że z pierwszym lepszym

#29 Iwasawa

Iwasawa

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 38 postów
  • Numer GG:3480504
  • MiejscowośćTarnów

Napisano czw, 21 sie 2014 - 16:35

Ja twierdzę, że jak się jest zaręczonym i może wyniknie tak, że para mieszka ze sobą to jak najbardziej :) Sama osobiście planuje po ślubie, żeby mieć pewność, że facet nie jest ze mną dla seksu tylko z miłości :)
Nie odchudzam się, zapuszczam włosy, nie jestem weganką, mam nadzieje, że nie będę musiała uciekać w popłochu z ataku terrorystycznego. Kocham koty! nie mam tatuażu i nie planuję mieć
Ktoś mi kiedyś powiedział, że byłabym chłopakiem idealnym :3

#30 Steven

Steven

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisano pią, 22 sie 2014 - 01:10

Belkot kulturowy
A co ten slub niby jest ? Wogole nie wiem co Kosciol Katolicki ma wspolnego z Jezusem. Pranie mozgu na masowa skale w Polsce i na swiecie. Na pewno sex z radykalna katoliczka odpada... To samo sie tyczy innych kosciolow i religjii. To zniewolenie, ukladanie pod sekty calego zycia bez rozumienia najprostszych spraw. Szkoda komentarza i wchodzenia w szczegoly.

A tu dywagacje o bzdurach. To jest jak dla was islam glupota tak i wy. Religje Zydow i poganstwo. Kabala.
Jestescie w konua robieni i wszyscy wyzej o tym wiedza. Powodzenia sekciarze

#31 rosemary33

rosemary33

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 85 postów

Napisano pią, 29 sie 2014 - 13:30

Lepiej się sprawdzić przed.

#32 Ginebra

Ginebra

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 31 postów
  • Miejscowośćnowhere

Napisano pią, 29 sie 2014 - 14:38

Pomijam religie, bo to nawet nie o to chodzi, choc wierzacych tez szanuje. Slub to zobowiazanie, podjecie odpowiedzialnosci za kogos, tak duze zobowiazanie, ze zazwyczaj nie podejmuje sie go z byle kim. Dlatego mozemy miec wieksze zaufanie do tej osoby (no, nie jest to regula, ale pisze o ludziach, ktorzy podejmuja decyzje o slubie swiadomie, w sposob przemyslany i wiedza z czym to sie wiaze...).
Jasne, mozna sie 'ru***ać' z kimkolwiek i gdziekolwiek a pozniej leczyc rozne syfy. Zreszta to sie wydaje tak fajne z reguly tylko wtedy, kiedy to sie robi, a kilka lat pozniej dopiero okazuje sie jak takie podejscie sie odbija na naszej psychice, poczuciu wlasnej wartosci i szacunku dla siebie. Jasne, kazdy ma swoje zycie, ale troche szkoda, ze ludzie wola sie uczyc na wlasnych bledach a nie na czyichs.

Dopasowac sie do siebie pod wzgledem seksu? Jak dla mnie to najglupszy argument jaki mozna wymyslic w tym temacie. Jak sie kogos kocha prawdziwie to kazdy najmniejszy kontakt z nim sprawia niewyobrazalna przyjemnosc, wtedy seks staje sie dodatkiem do milosci, jej dopelnieniem, a nie odwrotnie.

#33 Steven

Steven

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisano pią, 29 sie 2014 - 14:47

Skoro pomijasz religje to czemu mowisz jak Zydowka ; ) Moj kolega Rosjanin powiedzial, wielu ludzi mowi ze nie jest religijnych, wielu mysli ze nie jest zydami, choc dzialaja cale zycie wedlug tych zasad ktorych nie uznają.
Mowisz ze wierzaca nie jestes, a potem o slubie, a slub cywilny skad sie wzial jak nie z religjii?

#34 Ginebra

Ginebra

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 31 postów
  • Miejscowośćnowhere

Napisano pią, 29 sie 2014 - 14:51

Ahaha, Zydowka, a to dobre.

Nie napisalam nigdzie ze nie jestem wierzaca, tylko, ze w moim poscie pomijam kwestie religii, kwestie grzechu etc.

#35 Steven

Steven

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisano pią, 29 sie 2014 - 17:35

Wbrew pozorom Maria nie byla żydowka, ale zydowek w naszym kraju nie brakuje o czym ty jako gowniara nie wiesz ; ) ostatnie wymagania pewnej zydowki- moj chlopak musi byc obrzezany.

Malo wiesz o wlasnym kraju, u mnie w 5 tys miescie rodzinnym np sa tunele pod miastem, pod kosciolem, nikt o nich nie wie. Ty jestes tylko Poleczką ktora ma zyc w danym systemie religijnym i interesowac sie praniem, prasowaniem, slubami, ploteczkami pod blokiem i ogladac tv jak to sie zmienia na lepsze ;)  Jednym slowem brain wasching, nie smiej sie tak, bo mozesz byc zydowka i o tym nie wiedziec nawet ze twoja rodzinka jest zydowska... nie zebym uwazal zydow za gorszych od Polakow, choc niewatpliwie zydzi uwazaja sie za lepszych od Polakow. Jak dla mnie te oba narody warte swej glupoty

Twierdze ze jestes zydowka i nadal katoliczka i zawsze pozostaniesz bo nie chcesz byc ale niestety juz tak zostalas zaprojektowana, ze ciagle sie i tak tym przejmujesz, to siedzi gleboko w tradycjii. To ilu znam w Polsce ateistow co to rowerkiem jada i robia jakies znaki przy jakis tam sfinksach przydroznych albo na Wigili musi byc 12 dan <ziewa> :lol:  z tym slubem mnie rozbawiasz, nie wiem czy z punktu widzenia osob ktore 15 lat zyja w danym systemie spolecznym widac to tak wyraznie... kazdy narod, kultura ma swoje slady w zyciu czlowieka, madry czlowiek to taki ktory rozumie jak mysla inni, jak postrzegaja swiat i ze nie kazdy mysli tak jak oni.

Zydzi, zydzi zawsze staraja sie dopasowac innych do siebie, religja, z religja od zawsze tak bylo. To tak jak swoje chore wizje, praw rzadzacych mna, musza rzadzic innymi, moja racja, wszyscy musza byc jak ja to tez religja, roznica miedzy wielka religja a swoja herezją jest taka ze ty nie masz na tyle wladzy by egzekwowac swoja sluszna racje, probujesz sie dopasowac, gracie cale zycie w jedna gre. Nie zyjecie, rodzicie sie jak w swiecie arabskim, giniecie dzialacie wedlug wyznaczonych standardow... wystarczy tylko spojrzec i troche pokminic. Rodzicie się, nie zyjecie i umieracie, nie ciekawa wizja, dlatego probuje was zbuntowac przeciwko oszustom ktorzy was wykorzystuja jako tanią sile roboczą i wiezicie samych siebie.

#36 Ginebra

Ginebra

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 31 postów
  • Miejscowośćnowhere

Napisano pią, 29 sie 2014 - 19:13

Niezly trolling, prawie sie sie nabralam. Niestety kiepsko trafiasz, bo w Polsce nie mieszkam od dziecka, mam zupelnie inne korzenie, nie mam nic wspolnego z katolicyzmem, Wigilii nie obchodze, nie mam w domu telewizora a wierzaca jestem bardzo ale w zupelnie innym wyznaniu, strzelaj dalej :D ja sobie podaruje prywate bo az tak mnie nie interesujesz, zeby omawiac twoje zycie prywatne.

Moze oboje znamy inna Polske ale w tej mojej to wlasnie wszystkie kobiety studiuja i robia kariere a o dzieciach to mysla dopiero po 35 roku zycia a nawet wtedy zostaja 3 miesiace na macierzynskim a pozniej podrzucaja dziecko babkom i ciotkom i biegna do pracy zarabiac forse. W kraju w ktorym mieszkam jest tak samo a ja od lat walcze o to, zeby moc byc w domu z dzieckiem, sprzatac, prasowac, gotowac i opiekowac sie mezem ale niestety europejska kultura hajsu odbiera mi te przyjemnosci :)

No i wlasnie, szanujmy poglady innych i nie probujmy ich zmieniac na sile. Nasz ustroj polityczny wymusza pewne zachowania, ewentualnie mozemy zyc walczac ciagle ze wszystkimi dookola o takie zycie, jakiego pragniemy. Poddajemy sie albo walczymy - dwie opcje.

To wlasnie ta hedonistyczna kultura wymusza na mas to by sie bawic, zalewac w trupa na imprezach, chodzic prawie nago i w wypadku kobiet robic z sbie obiekt seksualny na kazdym kroku i w kazdym momencie. Bo przeciez zycie jest jedno, sex&drugs&rock'n'roll, az do momentu, keidys sie zestarzejemy i zdajemy sobie sprawy ze nie ma kto nam podetrzec dupy, bo przeciez malzenstwo to religijny przezytek, dzieci to pasozyty, a za nasz ciezko zarabiany wielki hajs mozemy sobie conajwyzej wynajac pielegniarke, ktora przy najblizszej okazji dosypie nam trucizny do obiadu, zeby zgarnac po nas spadek :) no ale, nie moj cyrk, nie moje malpy.

Tak samo z tym seksem. Ruchajmy sie z kimkolwiek i gdziekolwiek, najlepiej zeby wszyscy wokol widzieli jacy my jestesmy nasty, niegrzeczni i zbuntowani, az zostaniemy sami z AIDSEM albo innym syfem, wtedy nagle nasza cudowna hedonistyczna wizja zycia jakby przestaje miec sens. Bo czlowiek to zwierzatko stadne, potrzebuje wsparcia, kochajacej rodziny, ktora w razie problemow pomoze, zaufanych przyjaciol. Taka rodzina jest np. dobre malzenstwo, a to ma swoje zasady.

Rozgadalam sie, ale zawsze chcialam podyskutowac z trollem :))

#37 Steven

Steven

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisano pią, 29 sie 2014 - 19:33

Mow ktore wyznanie :lol:  dobrze sie na nich znam i przepytam Cię
Nie jestem taki straszny jak mnie opisujesz, nie wierze w Koscioly ale to nie znaczy ze w nic nie wierze, mam swoja wlasna wiare...

Okey to akurat z wiekszoscia co pisalas wyzej sie zgodze, ale nie chce tego komentowac, poniewaz to już kazdy sam jak uwaza i co wie, zycie ma jakies wskazowki czy nauczki dla kazdego, ja w tym dobry nie jestem bo raczej popelniam sporo bledow zyciowych wiec nie bede nikogo tu moralizowal albo mowil jak ma zyc.Ja oczekuje jednego od ludzi -_-  zeby mi sie w zycie nie wtracali

#38 Ginebra

Ginebra

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 31 postów
  • Miejscowośćnowhere

Napisano pią, 29 sie 2014 - 20:59

Skoro sie znasz to ty mi powiedz jakiego jestem wyznania;)

Nikt tu nie moralizuje, fora dyskusyjne sluza do dyskusji, jak sama nazwa sugeruje, kazdy wypowiada sie ze swojego punktu widzenia, kazdy ma jakies swoje zdanie i bedzie robil jak chce.

#39 Steven

Steven

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisano pią, 29 sie 2014 - 21:15

Strzelam ze Zielonoswiatka z tego co piszesz

#40 Ginebra

Ginebra

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 31 postów
  • Miejscowośćnowhere

Napisano pią, 29 sie 2014 - 21:41

Pudlo:D nawet fajna zabawa z toba, piona!