Skocz do zawartości

Jak odzwyczaic sie od jedzenia słodyczy ??

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Panda0312

Panda0312

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano sob, 15 cze 2013 - 21:39

Witam . Waże 62 kg mam 13 lat i mam 163 cm wzrostu.Mam straszny problem . Można powiedzec że jestem uzalezniona od słodyczy , mogłabym jesc je całym dniem , a że to nawet często robie wyniki tego są takie że robie sie okrągła : / Prosze napiszcie mi jakieś rady jak odzwyczajac sie od nich wiem że nie powinnam ale to jest silniejsze odemnie . Ps . nie piszcie mi żeby zastąpic słodycze owocami warzywami czy suszonymi owocami bo to wiem . Z góry dziękuje .

#2 Panda0312

Panda0312

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano sob, 15 cze 2013 - 21:40

...

#3 asela

asela

Stały bywalec

• Moderators
  • 2004 postów
  • Numer GG:44524155
  • MiejscowośćKatowice

Napisano sob, 15 cze 2013 - 21:43

Ooo bardzo dobre pytanie :P
Tylko ja nie tyje :P
aczkolwiek mój portfel robi się przez to pusty ;/
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż sama śmierć..
www.photoblog.pl/asela

#4 Ari

Ari

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Numer GG:32741977
  • MiejscowośćMidsund

Napisano sob, 15 cze 2013 - 23:12

Ja kiedys przeszlam na diete w ktorej jedzenie slodyczy bylo calkowicie zakazane, wytrzymalam miesiac. Zamiast slodyczy jadlam musli z miodem i jogurtem albo pieczone jablko z miodem i cynamonem :)  Ogolnie najwazniejsza jest silna wola, powiedz sobie "nie i koniec", badz uparta. Nie jedzenie slodyczy wcale nie jest trudne, po prostu ich nie jesz i tyle.

#5 książkowa14

książkowa14

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • MiejscowośćOkolice Krakowa

Napisano nie, 16 cze 2013 - 07:58

widocznie masz tendencje w rodzinie do tycia ,
Ograniczaj stopniowo , np dzisiaj zjem 4 kostki czekolady i tyle
Tylko ważna jest silna wola

#6 salihah

salihah

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 62 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano nie, 16 cze 2013 - 09:33

więcej ruchu: bieganie, rowerek, pływanie, rolki i podobne sprawy.
musisz spalić to co zjesz, a siedząc przed kompem czy telewizorem niestety nic nie spalisz :)

#7 anetka-tka

anetka-tka

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano śro, 03 lip 2013 - 14:19

silna wola. możesz spóbować tez łykać chrom, on zmniejsza łaknienie na słodycze, ale też musisz sama mocno próbować to ograniczyć. i zastanów się też w jakiś okolicznościach je jesz, czy np nie jest to ze stresu i nie należy nad tym popracować? może się okazać, że jakaś terapia Ci pomoże opanować zajadanie emocji

#8 mniszka

mniszka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano czw, 11 lip 2013 - 15:17

Mi się było trudno odzwyczaić od słodyczy, ciągle się nimi objadałam  i bardzo dużo słodziłam, ale po prostu stopniowo zaczęłam ograniczać. Na początku było bardz trudno, ale się udało. :) Możesz też spróbować zastąpić cukier stevią.

#9 1334

1334

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • MiejscowośćKraina Czarów

Napisano nie, 14 lip 2013 - 17:47

Wywal wszystko, co słodkie z domu, poproś rodziców, by nie kupowali Ci łakoci. Poza tym potrzeba tu trochę silnej woli. Mówienie od razu "jestem uzależniona" nic nie pomoże a bardziej utwierdzi Cię w tym, że to już koniec i nic nie da się z tym zrobić.
Albo zrób sobie coś w rodzaju limitu. Powiedzmy za każde słodkie, które zjesz musisz zrobić 20 brzuszków. I bądź w tym konsekwentna, z czasem odechce Ci się jeść słodkiew  takich ilościach.

"Na samą myśl, że muszę kimś zos­tać, ogar­niał mnie nie tyl­ko strach, ale wręcz mdłości. Nie mogłem znieść myśli, że zos­tanę praw­ni­kiem, rad­nym, inżynierem czy czymś ta­kim. Ożenię się, będę miał dzieci, dam się złapać w struk­turę rodzinną. Codzien­nie będę chodził do pra­cy i wra­cał. Niemożli­wa sprawa."

#10 Alraja

Alraja

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 15 postów
  • MiejscowośćJawor

Napisano nie, 21 lip 2013 - 10:15

Polecam ci przeczytać książkę "Szkoła, Miłość  i inne diety" - Robin Brande. Znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie. Przynajmniej mam taką nadzieję ;) Mi pomogła się przestawić na "bezsłodyczowe" życie. ^.^

Pozdro - Alraja

#11 Guest_moniz_*

Guest_moniz_*
  • Guests

Napisano pon, 22 lip 2013 - 22:51

najlepiej zacząc jesc słodkie owoce np banany, ale bez silenj woli nic sie nie uda. tez jestem uzalezniona od slodyczy ale cuz..nie wyobrazam sobie bez nich zycia

#12 krzysztoff

krzysztoff

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano czw, 12 wrz 2013 - 12:42

Heheh żebym ja wiedział :) Mam ten sam problem, lubię słodycze i nie wyobrażam sobie życia bez nich :D
Byle do przodu.

#13 Abunair

Abunair

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Numer GG:24898408

Napisano wto, 17 wrz 2013 - 08:39

Zamiast odmawiać sobie słodyczy lepiej uprawiać jakiś sport. Jeśli będziesz dużo się ruszać, to choćbyś często sięgała po coś bardziej tuczącego, będziesz miała pewność, że choć raczej nic nie zeszczuplejesz (bo spalone kalorie z wysiłku fizycznego nadrobisz tymi od słodyczy), to z pewnością też nic nie przytyjesz, bo np. regularnie biegając będziesz trzymać formę, nie przytyjesz :)

#14 Abunair

Abunair

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisano wto, 17 wrz 2013 - 08:41

Też mam ten sam kłopot, lubię słodycze, ale mam tendencje do tycia, teraz na bieganie jest już z deka chłodno, ale zawsze można sobie poćwiczyć, potańczyć, pójść na basen, na siłownię ;)

#15 Guest_moniz_*

Guest_moniz_*
  • Guests

Napisano wto, 17 wrz 2013 - 15:57

Ah ja nie mam czasu na silke czy na basen, ale wlasnie probuje odzwyczaic sie od slodyczy ale kiepsko mi to idzie :(

#16 Abunair

Abunair

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisano czw, 19 wrz 2013 - 18:10

To ćwiczenia w domu :) Są żmudne, ale jak się włączy jakąś fajną muzykę, to się nawet przestaje zwracać na to uwagę :)

#17 Guest_moniz_*

Guest_moniz_*
  • Guests

Napisano sob, 21 wrz 2013 - 17:04

Czasem cwicze :)

#18 Eizzy

Eizzy

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano pon, 16 gru 2013 - 13:49

Skoro czujesz i wiesz, że masz z tym problem to na pewno nie powinnaś odrzucić całkowicie słodyczy, tak w jednej chwili. Bo nie wytrzymasz nawet kilku dni, a pozniej nadrobisz. Wydaje mi się, że powinnas po prostu przenieść się na jakieś z sokami owocowymi, witaminami. Wtedy będziesz jadła, ale mniej bo np. lizaka nie da się zjeść tak szybko jak czekolady :)

#19 moniczka

moniczka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisano pon, 27 kwi 2015 - 06:33

Ja bym proponowała spróbować słodyczy słodzonych nie cukrem ale sorbitolem. Naturalnych, niezawierających sztucznych składników.
Polecam w szczególności lukrecję:
http://www.smakiziem...7569002429.html

Ma charakterystyczny smak, który nie każdemu odpowiada ale sama bardzo lubię . Jest odpowiednia dla diabetyków . Oraz dla odchudzajacych się ( tak jak ja w tym momencie). W sklepach stacjonarnych niestety ale raczej się jej nie dostanie :(
...publiczność okazuje największe nieposłuszeństwo, na jakie jest w stanie się zdobyć. Milczy. W ten sposób mówimy, że nie ma zgody. Nie ma aprobaty. Wszystko jest nie tak.

#20 Alouette

Alouette

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano nie, 15 lis 2015 - 11:42

Ja przeszłam na zdrową dietę tzn:
- ograniczyłam nabiał
- fast-food off
- warzywa & owoce
- woda i herbata
- no i ograniczenie słodyczy
Wytrzymałam długo od czasu do czasu zjadłam coś słodkiego i teraz trudno znaleźć cokolwiek słodkiego co by mi zasmakowalo :)
Co do diety oczywiście to nie jest takie proste jak się wydaje, do tego tez oczywiście dużo bardzo dużo pływam bo kocham pływać. Najlepiej sobie poczytaj o zdrowej żywności