Skocz do zawartości

Co mam zrobic, ze swoim życiem????

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Darek19

Darek19

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano śro, 19 cze 2013 - 11:57

Witam !

Nazywam się Darek i mam 19 lat. Urodziłem się 18 listopada 1993r. Także za pare miechów będę mieć 20 lat. Niestety tak mi się w życiu ułożyło, że poszedłem do LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO w Głogówku. ( woj opolskie ). Zdałem LO. Zdałem maturę. Mam średnie + matura. Niestety w klasie maturalnej stała się krzywda jaką była cięzka choroba ojca. I niestety rodzice nie są w obecnej chwili wstanie wspomóc finansowo żebym poszedł na studia. Pracuję od 7 miesięcy. Wypłatę mam 1600 zł na czysto na rękę co miesiąc.

Posiadam:
1. Prawo jazdy kat: A oraz B
2. Uprawnienia na wózek widłowy każdego typu ( operator wózka widłowego )
3. Uprawnienia na ładowarkę jednonaczyniową klasa III ( operator ładowarki Klasa III o pojemności łyżki do 2.5m^3)

Pracuję w firmie u prywaciarza. Moje stanowisko to: Magazynier, Operator Wózka widłowego, Operator ładowarki Jednonaczyniowej i Kierowca. Od 7 miesięcy mam takie stanowisko bo po maturze troszku pare miechów się poobijałem i w końcu poszedłem do pracy.

Może to tyle z takich informacji o co mi chodzi:

Mam średnie + maturę. Nie chcę do końca mojego życia tak mieć. Jak kiedyś stracę obecną prace i bd szukać nowej nie chcę mówić jaki masz zawód, że nie mam nic, mam średnie. Bardzo mnie to boli, że nie mam zawodu. Ułożyło się jak się ułożyło. Nie piszcie mi tutaj, mogłeś iść do technikum, zawodówka itp bo teraz to już nie ma żadnego przecież znaczenia, bo już jest po fakcie. Jestem po LO mam średnie + matura.

Chciałbym zrobić sobie jakiś zawód. Nie do śmierci - średnie bez zawodu, po LO

Czy jest jakaś szansa, że mnie jakaś szkoła zawodówka, technikum, czy coś zaocznie przyjęło tak abym mógł zrobić sobie zawód ? Czy tylko i wyłącznie teraz mi pozostają studia ???

Sytuacja finansowa jest ciężka, gdyż pomagam sam rodzicom po tym jak tata ciężko zachorował, więc czy jest jakaś szansa iść gdzieś do jakieś szkoły( może być nawet płatne) żeby zrobić sobie jakiś zawód ? Czy mi tylko pozostają jednak studia, żeby jakiś zawód coś mieć ??

Proszę o pomoc, i o zachowanie zbędnych/niepotrzebnych komentarzy.

Dziękuję za zrozumienie z góry i każdą wypowiedź w tym temacie.

Pozdrawiam Darek lat 19.

#2 Guest_snajper_*

Guest_snajper_*
  • Guests

Napisano śro, 19 cze 2013 - 12:58

certyfikaty i kursy. Zrób sobie na ciężki sprzęt To się opłaca. Jak dobrze trafisz To pensja 6 tys. Serio

#3 nevergiveup

nevergiveup

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 56 postów

Napisano śro, 19 cze 2013 - 17:42

A może szkoła policealna ? Kursy napewno się przydadzą. Studia nie musza być jedynym rozwiazaniem.

#4 Ari

Ari

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Numer GG:32741977
  • MiejscowośćMidsund

Napisano śro, 19 cze 2013 - 19:12

Tak jak mowi nevergiveup ja na Twoim miejscu rozejrzalabym sie za jakas szkola policealna.

#5 Darek19

Darek19

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano śro, 10 lip 2013 - 21:19

ref

#6 paapka

paapka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano sob, 07 wrz 2013 - 13:07

Ja mam podobny problem, nie wiem co robić. Zdałam maturę, ale nie dostałam się na wymarzoną architekturę na dzienne studia. O płatnych nie ma mowy bo są niesamowicie drogie. Myślałam o jakiejś innej szkole, ale nie wiem sama... co polecacie? Gdzie można się uczyć np architektury wnętrz?

#7 krzysztoff

krzysztoff

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano czw, 12 wrz 2013 - 12:35

Hej, a szukałeś jakieś szkoły policealnej uczącej zawodu? Może akurat coś takiego znajdzie się w Twojej okolicy. Rób też jak najwięcej kursów itp. to zawsze sie przydaje. Nie łam się, w dzisiejszych czasach to nie studia są ważne, ale doświadczenie. Doświadczenie jest teraz bardzo cenne.
Byle do przodu.

#8 gala

gala

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisano pią, 13 wrz 2013 - 06:23

Warto uderzyć po prostu w szkolenia zawodowe w kierunku, który cię interesuje. Jeśli rzeczywiście jesteś naprawdę ambitny, to bez problemów znajdziesz pracę. Wszystko jest kwestią zaangażowania, musi ci po prostu zależeć na zdobyciu nie papierka, a kwalifikacji.

#9 paapka

paapka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano wto, 17 wrz 2013 - 22:27

Dokładnie, im człowiek bardziej jest w coś zaangażowany tym bardziej ma szansę na rozwój, pracę itd. Kursy dodatkowe, szkolenia faktycznie moim zdaniem też są ważne - im więcej tym lepiej. Ja się w końcu do Progresu zapisałam, po prostu będę mogła ze wszystkim na spokojnie wyrobić się finansowo.

#10 gala

gala

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisano czw, 19 wrz 2013 - 06:22

Dla pracodawcy znaczenie mają w tym momencie umiejętności. Nie obchodzi go papier. Liczy się doświadczenie. Szybciej dostaniesz pracę wiedząc jak pracować, niż mają jakiś śmieszny papier - zapewniam.

#11 Davidpab

Davidpab

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano wto, 10 paź 2017 - 20:37

Всем привет! Класный у вас сайт!
Что скажете по поводу этих новостей?
http://firstnewz.ru/...00-eksport.html «Имиджевая победа «Суперджета»: мексиканцы не смогли придраться к SSJ-100» Экспорт
Сводка новостей Новороссии (ДНР, ЛНР) 27 июня 2014
http://firstnewz.ru/...-mln-t-spg.html
http://firstnewz.ru/...se-v-trubu.html
Ещё тут много интересного: [b] министр культуры днр александр парецкий http://firstnewz.ru/

#12 sasanka

sasanka

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano czw, 19 paź 2017 - 13:38

mam koleżankę ktorej rodzice są naprawde biedni (pracuje tylko jej mama, tata choruje i siedzi w domu) ale poszla na studia zaoczne, dostala stypendium, pracuje i radzi sobie