Skocz do zawartości

Film, który zmienił Twoje życie.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 1334

1334

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • MiejscowośćKraina Czarów

Napisano pon, 15 lip 2013 - 20:57

Może nie dosłownie, ale chodzi mi o to, jaki film, lub filmy zmieniły w jakiś sposób wasz pogląd na świat, wyprały mózg, sprawiły, że śwait zaczął wyglądać nieco inaczej, uzmysłowiły wam coś ważnego?
Uwielbiam filmy, których obejrzenie tworzy kompletny chaos w głowie, po którym trzeba trochę pomyśleć, może podsuniecie mi jakieś tytuły, któych jeszcze nie obejrzałam ;)

"Na samą myśl, że muszę kimś zos­tać, ogar­niał mnie nie tyl­ko strach, ale wręcz mdłości. Nie mogłem znieść myśli, że zos­tanę praw­ni­kiem, rad­nym, inżynierem czy czymś ta­kim. Ożenię się, będę miał dzieci, dam się złapać w struk­turę rodzinną. Codzien­nie będę chodził do pra­cy i wra­cał. Niemożli­wa sprawa."

#2 teenka

teenka

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano pon, 22 lip 2013 - 12:30

Film, który mnie zachwycił swoją innością i sprawił, że postawiłam poprzeczkę wysoko innym produkcjom to "Mechaniczna pomarańcza" Stanleya Kubricka. Szalony, bulwersujący, łamiący tabu i stereotypy, świetny po prostu! :)

#3 Movart

Movart

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano nie, 02 lut 2014 - 17:27

Może temacik stary, ale jary, więc też się dołączę. W moim przypadku filmem, który zmienił moje życie był film pt. "Jestem" reżyserii Doroty Kędzierzawskiej, polska produkcja (2005) Dramat, strasznie chwyta za serce, a miałem okazję go oglądać w wakacje, gdy nocowałem na działce, po wizycie u sąsiada-kumpla przyszedłem do siebie, film zaczynał się ok 2 a skończył po 3:20 jakoś, strasznie mi się chciało spać, ale było warto. Szczególnie urzekło mnie ostatnia scena która pokazana jest w zwiastunie
Jak wiadomo, w nocy człowiek bardziej myśli nad życiem i jest bardziej skory do okazywania uczuć

#4 cichotam

cichotam

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano wto, 05 sie 2014 - 22:49

Dla mnie jeden z najlepszych polskich filmów, całkiem nowy :,Chcę się żyć" Macieja Pieprzycy, o chłopaku odbieranym przez otoczenie jako ,,bezmyślną roślinę", który ma jednak bogate życie wewnętrzne. Piękne sceny pokazujące wartość ludzkiego życia, a jednocześnie niektóre niesamowicie pogodne i zabawne :) Wielki szacunek dla odtwórcy głównej roli Dawida Ogrodnika, niesamowita rola. Nigdy w życiu nie uwierzyłabym że można tak niesamowicie przekonowująco zagrać chorą osobę. Mimo że wogóle nic nie mówił to stworzył niesamowitą kreację. Widzimy sposób w jaki żyją tacy ludzie i jak zachowują się wobec nich inni. Gorąco polecam :)

https://www.youtube....h?v=qHZo0LMBOw4

#5 ralonia

ralonia

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 14 postów
  • MiejscowośćKraków

Napisano śro, 17 wrz 2014 - 19:02

"Dziewczyna z pomarańczami". ten film sprawił, że inaczej patrzę na świat i swoje życie.

#6 czasnek

czasnek

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano wto, 23 wrz 2014 - 19:48

Dla mnie jednym z ważniejszych filmów były "Czas Apokalipsy","Skazany na Shawshank" i "Nietykalni". Szczerze polecam te filmy, jest to kino przy którym przy którym trochę wysilić szare komórki pamiętajmy jednak że nie każdy filmy musi być tylko rozrywkowy.
P.S
Wiecie co mają wspólnego wszystkie polskie super produkcje?

Odp.: Nie są super.

#7 inka17

inka17

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano śro, 10 gru 2014 - 10:13

Ja uwielbiam też "Pi" Darrena Arronooskyego.

#8 Zuzia

Zuzia

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano nie, 04 sty 2015 - 01:56

Lubię wiele filmów, ale największy wpływ na moje życie miały filmy pt. "Forest Gump", "Sala Samobójców" i "Gwiazd naszych wina" (chociaż książka była o wiele lepsza). Forest Gump sprawił, że zaczęłam wierzyć w siebie i w spełnianie marzeń, sala samobojców uświadomiła mi, że życie to nie gra, oraz że nawet jak już nie mamy siły nie można ze sobą skończyć, bo być może dla innych jesteśmy bardzi ważni, a Gwiazd naszych wina, pokazał mi, że prawdziwa miłość naprawdę istnieje i śmierć czeka każdego z nas :)

#9 Shan_com_pl

Shan_com_pl

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisano wto, 06 sty 2015 - 15:22

Polskie filmy jak np Sala Samobójców też maja swój klimat i daja do myślenia,ja z koeli polecam "Requiem for a dream ",wstrząsający i bardzo prawdziwy film,myślę żąe jeden z najlepszych jakie widziałem.

#10 Zuzia

Zuzia

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano wto, 06 sty 2015 - 15:33

@Shan_com_pl o zapomniałam wymienić Requiem for a dream, też uważam że to jest świetny film, ale nie jest on dla każdego bo jest dość mocny. Po obejrzeniu go przez kilka tygodni ciągle o nim rozmyślałam, naprawdę jest genialny.

#11 Guest_Misiek_*

Guest_Misiek_*
  • Guests

Napisano śro, 07 sty 2015 - 17:43

Stygmaty, Mój biegun

#12 asela

asela

Stały bywalec

• Moderators
  • 2004 postów
  • Numer GG:44524155
  • MiejscowośćKatowice

Napisano śro, 07 sty 2015 - 18:27

Oglądaj dużo filmów tematycznych ale jeden mnie naprawdę poruszył "Bez mojej zgody" film pokazuje rodzinę, gdzie jedna córka jest śmiertelnie chora a druga córka jest jej dawcą. Niestety obie siostry wiedzą że dla chorej nie ma ratunku i że umrze i druga zdecydowała ze nie chce być dawcą, a rodzice nie zgadzają się z jej wyborem. Sytuacja dziewczynki jest o tyle skomplikowana że jest nieletnia i nie może decydować i postanawia udać się ze swoją sprawą do prawnika.
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż sama śmierć..
www.photoblog.pl/asela

#13 Night Soul

Night Soul

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisano śro, 07 sty 2015 - 19:14

Uważam, że najbardziej wartościowe filmy jakie widziałam to " Nad życie", "Requiem for a dream", "szkoła uczuć", a także "gwiazd naszych wina". Choć każdy się różni, to mają ze sobą coś wspólnego. Mianowicie, każdy opowiada o ludzkim cierpieniu... Pokazuje jak  silne są uczucia, ale też to że życie stawia nam przeszkody, których nie da się do końca zlikwidować. Można pozostawić cząstkę po sobie, przez którą inni nas zapamiętają.

#14 Yaomi

Yaomi

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano pon, 12 sty 2015 - 17:05

,,Secret Garden'' ale to drama