Skocz do zawartości

Tabletki antykoncepcyjne... :$

antykoncepcja hormonalna tabletki antykoncepcyjne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 natusia0509

natusia0509

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 66 postów
  • MiejscowośćParyż

Napisano pon, 09 wrz 2013 - 21:49

Tabletki antykonsepcyjne. Tak naprawdę, co to za tabletki, znaczy nie do czego one są bo to każdy wie, ale co one robią "w naszym ciele" xd ?

#2 natusia0509

natusia0509

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 66 postów
  • MiejscowośćParyż

Napisano pon, 09 wrz 2013 - 21:52

Jaki one mają wpływ ?

#3 asela

asela

Stały bywalec

• Moderators
  • 2001 postów
  • Numer GG:44524155
  • MiejscowośćKatowice

Napisano pon, 09 wrz 2013 - 22:06

to zależy bo mówi się że takie tabletki mają skutki uboczne..
Sama biorę tabletki antykoncepcyjne "lesine" ale ja akurat nie mam skutków ubocznych..
skutki uboczne to np. :zanik ochoty na seks, przybranie wagi, bóle głowy itp..
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż sama śmierć..
www.photoblog.pl/asela

#4 Emi

Emi

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • MiejscowośćLublin

Napisano wto, 10 wrz 2013 - 05:18

Ja też zaczęłam brać, ale przy okazji leczę się nimi - miałam straszne problemy z tradzikiem i bardzo bolesnymi miesiączkami. Po 2-3 miesiącach brania tabletek jak ręką odjął.... zero bólu, czysta cera....

#5 lorenn

lorenn

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano pią, 04 paź 2013 - 08:36

Tabletki zawieraja hormony które hamują jajeczkowanie(jednoskladnikowe), oczywiscie nie trwale, albo zawieraja hormony te wlasnie i cos jeszcze co powoduje zageszczenie sluzu tak ze plemniki maja trudniejszy dostep do macicy(przez szyjke nie daja rady przejsc). Dlatego, ze nie jest to dzialanie trwale, wazne jest branie ich o okreslonych porach, aby utrzymac stezenie hormonu w organizmie zeby nie doszlo do jajeczkowania. Ja nie stosuję jeszcze, ale moja mama tak i nie narzeka na skutki uboczne oraz uwaza ze jest bezpieczne,w przyszlosci mam zamiar uzywac i sie nie boje, chociaz znam  pary nie uzywaja z zasady, ze nie bd brały hormonow ;]. (Jedna z takich par na poczatku wakacji po 1 roku studiow zostala szczesliwymi rodzicami.. tak ze chyba nie polecam;] ) Skutecznosc waha sie od 99.7% do 90, im bardziej regularnie bierzesz tym skuteczniej.

peace!
L.

#6 Smietanka

Smietanka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • MiejscowośćJastrzębie Zdrój

Napisano nie, 20 paź 2013 - 18:16

Niszczą wątrobę!!!! To po pierwsze i ostatnie, powinno wystarczyć, reszta jest indywidualna np. szybkie przybieranie masy. Oprócz tego wahania nastrojów, bo jak wiadomo to leki hormonalne - nasze hormony buzują, wariują!!!

#7 Sunshine.

Sunshine.

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano pon, 28 paź 2013 - 16:57

Biorę tabletki antykoncepcyjne od dwóch lat i nie miałam kompletnie żadnych skutków ubocznych.Pani ginekolog dobrała idealne tabletki dla mojego organizmu. :) Szczerze powiem że wahałam się czy zacząć je brać, słyszałam tyle negatywnych opinii na ich temat i po tak długim czasie żadne się nie sprawdziły
Możesz mieć wszystko,
a jednocześnie nic.

#8 Pazur

Pazur

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisano wto, 29 paź 2013 - 10:11

Wiele skutków wieloletniego przyjmowania hormonów wychodzi na wierzch po latach. To nie jest tak, że możemy sobie bezkarnie brać hormony i skoro nic nas nie boli, to oznacza, że one niczego z naszym organizmem nie robią. Tylko, że o takich rzeczach nie myśli się za młodu, kiedy chce się ingerować w swój organizm, by móc w miarę bezstresowo uprawiać seks. Każdej dziewczynie polecam przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania pigułek i zastanowić się, czy naprawdę możliwość uprawiania seksu bez większej obawy zajścia w ciążę jest tego warta. Moim zdaniem nie. Sama przez dłuższy czas brałam pigułki i po wielu miesiącach nie tylko ujawnił się szereg skutków ubocznych, ale również usłyszałam od lekarza, że prawdopodobnie nie będę mogła mieć dzieci. Dlatego stwierdzam, że nie warto i gdybym mogła cofnąć czas, w życiu nie zaczęłabym łykać tego świństwa.
Jestem pedagogiem specjalnym. Chętnie wysłucham, doradzę, pomogę rozwiązać problem. Nie prowadzę jednak jako pedagog działalności internetowej, nie prowadzę terapii i nie stawiam diagnoz.

#9 dominika999

dominika999

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano pią, 15 lis 2013 - 14:12

Tak racja wiele skutków ubocznych wychodzi a wierzch po wielu latach :)  dlatego warto porozmaiwac z ginekologiem o przerwaniu co około 5 lat brania tabletek na kilka mieisęcy :)  najczesciej jest to pół roku

#10 roksanak

roksanak

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano wto, 03 gru 2013 - 22:36

hej kochane. mam 19lat. słuchajcie mam pytanie. drugi miesiąc biorę tabletki anty,aktualnie zaczęłam 3tydzień..ale jakoś nie mam zaufania do końca. zażywam Lesine
ostatnio między mną i moim chłopakiem doszło do zbliżenia,poprosiłam go by on ubrał prezerwatywę.ok,zgodził się. gdy już skoczyliśmy,siągnął ją i leżeliśmy..jednak później zbliżył się do mnie i może przed minutę,dwie było 'coś' znowu.. jednak już bez prez. jednak zapewniał mnie mówił,że miał zły dzień jakoś i po prostu nie doszedł..
wiem,że to może śmieszne bo często sobie coś wbijam..ale jakoś się boję..
krwawienie z odstawienia miałam 16.11 czyli minęło 2tyg. gdybym nie brała tabletek to możliwe że akurat teraz miałabym dni płodne,jednak nie wiem jak mam na to patrzeć i czymś się martwić.. może tabletki jeszcze tak dobrze ie działają,tak szybko.. jednak od 2 miesięcy zażywam je regularnie,codziennie o 15,czasem o 15;05..
jest się czym martwić? chłopak mówi,że jestem głupia,żartując oczywiście,bo się tak przejmuje..ale taka moja natura,dlatego chce się Was poradzić

#11 Nuncjusz

Nuncjusz

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • MiejscowośćBielsko - Biała

Napisano śro, 04 gru 2013 - 11:47

Nie masz się absolutnie czym przejmować. Już pierwsza tabletka ma działanie antykoncepcyjne.

#12 Ioanna

Ioanna

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano śro, 04 gru 2013 - 23:02

Nie będętu nikogo straszyć.Ale ja za tabletki zapłaciłam słono. Nie są obojętne dla zdrowia.Skutki zażywania wychodzą  po latach. Lepiej odłożyć współżycie niż ryzykować własnym zdrowiem.

#13 Truskaweczka90

Truskaweczka90

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano śro, 30 gru 2015 - 01:07

Tabletka działa, oszukując Twoje ciało i sprawiając, by wydawało mu się, że już nastąpiła owulacja. Innymi słowy, Twoje jajniki nie wypuszczają jajeczka, ale ciało myśli, że tak się stało. :rolleyes: :rolleyes:

#14 Koteczek

Koteczek

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano czw, 18 lut 2016 - 19:19

Te mity o przybieraniu na masie to jakaś bajka jest, Jeśli będziemy o siebie dbać i będziemy trzymać podstawową dietę to żadne tycie nam nie grozi.

#15 Atalanta456

Atalanta456

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • MiejscowośćKraków

Napisano czw, 17 mar 2016 - 10:15

Jak tabletki są dobrze dobrane, to nic nam nie grozi. Wiele zależy od lekarza i jego podejścia.

#16 kosola

kosola

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano czw, 28 kwi 2016 - 11:21

Ja po tabsach czułam się bardzo źle. Spuchłam, dostałam depresji, miałam zawroty głowy.... już nigdy więcej nie będę ich stosować..

#17 Coolka

Coolka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisano śro, 01 cze 2016 - 20:31

Przede wszystkim nie warto brać tabletek, które dostaje sie od lekarza na słowo honoru. One mogą zaszkodzić. Najważniejsze to mieć badania, kontrole lekarza i poprzez to dobrane tableki. Nie ma wtedy żadnych skutków ubocznych dla organizmu i nie ma mozliwości na rozregulowanie gospodarki hormonalnej. Poza tym sa tabletki zależne od wielu rzeczy. Np inne sa dla młodych dziewczyn, inne dla kobiet karmiących piersią, jeszcze inne dla kobiet, które mają wahania nastrojów, a jeszcze inne dla kobiet palących dużo po 35 roku życia. Jeśli antykoncepcja jest źle dobrana można mieć problemy ze zdrowiem. Ale na pewno antykoncepcja nie powoduje niepłodności ;)

#18 abra

abra

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano wto, 20 wrz 2016 - 17:17

Zgadzam się wszystko trzeba uzgadniać z lekarzem i najlepiej jak on dobierze metodę antykoncepcji bo rzeczywiście, każda z nas jest inna, niektóre nie tolerują estrogenów, inne karmią piersią, to wszystko powinien wiedzieć lekarz i dostosować pigułki

#19 Coolka

Coolka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisano pon, 03 paź 2016 - 10:06

Przy nietolerancji estrogenów są wtedy przepisywane tabletki jednoskładnikowe takie jak np Limetic. Fakt, że samemu nie powinno się nic dobierać, bo i tak lekarz wszystko zweryfikuje.

#20 Zuzka25

Zuzka25

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano śro, 05 paź 2016 - 19:23

Mi lekarz niestety żadnych badań nie zlecał, przepisał i już, ale warto się upomnieć o badania dla własnego bepieczeństwa :)
olejowaniewlosow.com.pl/

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: antykoncepcja hormonalna, tabletki antykoncepcyjne