Skocz do zawartości

Do dziewczyn - wstyd przed pójściem do ginekologa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 dancer1991

dancer1991

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 58 postów

Napisano czw, 12 wrz 2013 - 16:57

Hey mam taki problem. Smieszne moze sie wydawac ale mam straszny wstyd przed pójściem do ginekologa , powinnam isc ale sie nie umiem przełamać...mam 22 lata, co radzicie? PS. proszę bez zbędnych komentarzy

#2 asela

asela

Stały bywalec

• Moderators
  • 2004 postów
  • Numer GG:44524155
  • MiejscowośćKatowice

Napisano czw, 12 wrz 2013 - 18:07

Musisz przełamać wstyd i po prostu iść..
Ja też jak pierwszy raz szłam do ginekologa to się bałam, a teraz to jest dlamnie normalne że trzeba się udać do takiego lekarza..
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż sama śmierć..
www.photoblog.pl/asela

#3 dancer1991

dancer1991

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 58 postów

Napisano czw, 12 wrz 2013 - 18:31

Tak łatwo powiedzieć gorzej wykonać :-o po prostu nie wyobrazam sobie tego...powiem tak, raz jak bylam chora  (zwykla grypa) poszlam do lekarza (mezczyzny) a akurat przyjmował w gabinecie ginekologicznym, to juz czulam sie dziwnie i chcialam z tamtąd jak najszybciej wyjsc... :P

#4 asela

asela

Stały bywalec

• Moderators
  • 2004 postów
  • Numer GG:44524155
  • MiejscowośćKatowice

Napisano czw, 12 wrz 2013 - 18:44

Noo ale wiesz musisz się po prostu przemóc i pójść..
Ginekolog to jest zwykły lekarz ;)
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż sama śmierć..
www.photoblog.pl/asela

#5 dancer1991

dancer1991

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 58 postów

Napisano czw, 12 wrz 2013 - 18:54

Ale to moze jeszcze nie teraz :P a juz na pewno nie do faceta gin. Br.... Na sama myśl mnie trzepie :-o

#6 dancer1991

dancer1991

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 58 postów

Napisano czw, 12 wrz 2013 - 19:05

Jakbym miała isc do giną faceta to bym sie chyba spaliła ze wstydu, nie ma opcji nie pójdę tam przez najbliższe lata :P

#7 Abunair

Abunair

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Numer GG:24898408

Napisano pią, 13 wrz 2013 - 20:18

Nie byłam i wcale mi się z wizytą nie śpieszy. Nie to, żebym się jakoś strasznie wstydziła czy coś w tym stylu, osobiście uważam, że nic co ludzkie nie jest lekarzowi obce, także i mężczyźnie ginekologowi, jak i kobiecie, która jest urologiem :) Mi kiedyś jedna z koleżanek z klasy w LO, z niejakim zadowoleniem się zwierzyła, iż w końcu zdecydowała się odwiedzić lekarza od spraw kobiecych, i że jest z tego faktu niejako dumna, bo to przecież wstyd przychodzić do ginekologa dopiero wtedy, gdy jest się w pierwszej ciąży, a tak to ma już za sobą. Mnie moja rodzicielka chciała załatwić kiedyś, chyba pod koniec gimnazjum, wizytę u swojej znajomej, ale odmówiłam, gdyż nie uśmiechało mi się, że one sobie będą wymieniać info na temat moich naprawdę intymnych spraw niczym codzienne pogaduszki, albo, że mama będzie na mnie sobie czekać gdzieś za parawanem-dla mnie to było bardziej krępujące niż wizja faceta ginekologa. Teraz tak sobie myślę, że w sumie mając prawie 20 lat wypadałoby się w końcu wybrać, ale z drugiej strony po co?  Jestem zdrowa, na podstawie mojego okresu bez problemu jestem w stanie wyliczać dni płodne oraz niepłodne, z mojego wyglądu wnioskuję, iż z hormonami u mnie wszystko w porządku, wszystkie cechy III-rzędowe posiadam, współżycia jak na razie nie planuję, toteż nie mam potrzeby zasięgać rady tegoż lekarza co do środków antykoncepcyjnych, żeby mi cokolwiek przepisywał, żadne dolegliwości mi nie dokuczały ani dokuczają, w mojej rodzinie nie było przypadków zachorowań na raka piersi czy też macicy (a z tymi rodzajami nowotworów jest tak, że lubią się one w rodzinie powtarzać, i kobiety z takiego ryzyka tak na wszelki wypadek muszą być pod regularną opieką ginekologa). W sumie to powinnam iść jedynie dlatego, żeby się upewnić, czy na 100% wszystko OK, bo innego powodu nie widzę :)

#8 Guest_moniz_*

Guest_moniz_*
  • Guests

Napisano wto, 17 wrz 2013 - 15:55

Ja tezdo gin faceta w zyciu !
To moze poprostu idz do kobiety ginekolog,chyba nie bedzie tak strasznie

#9 lekarz

lekarz

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano śro, 16 paź 2013 - 07:44

Wyświetl postUżytkownik dancer1991 dnia czw, 12 wrz 2013 - 16:57 napisał

Hey mam taki problem. Smieszne moze sie wydawac ale mam straszny wstyd przed pójściem do ginekologa , powinnam isc ale sie nie umiem przełamać...mam 22 lata, co radzicie? PS. proszę bez zbędnych komentarzy

Witam serdecznie jestem młodym ginekologiem z tego co wyczytałem z twojego problemu to nie ty jedna sie z nim borykasz. Powiem tyle ze nic straszmego w razie pytań proszę o kontakt

#10 ladymargo_

ladymargo_

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisano pon, 07 gru 2015 - 22:25

Skoro boisz się wizyty u ginekologa płci męskiej spróbuj poszukać kobietki :) Na wstępie powiedz, że jest to Twoja pierwsza wizyta, a na pewno lekarz/lekarka potraktuje Cię odpowiednio delikatnie i wszystko wytłumaczy. Wiadomo, wizyta u lekarza ginekologa jest bardziej krępująca niż standardowa wizyta, ale dla własnego zdrowia w tym wieku powinnaś już mieć ją za sobą. Jeżeli się wstydzisz załóż dłuższą bluzkę, tunikę, wtedy poczujesz się nieco bardziej "okryta" ;-) Ja na swojej pierwszej wizycie byłam właśnie u pani doktor i zrobiłam tak, jak napisałam :) Lekarka od razu rozładowała atmosferę i sprawiła, że na kolejne wizyty przychodziłam spokojniejsza i na luzie :)

#11 Polkalolka

Polkalolka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano nie, 01 maj 2016 - 15:17

Ja byłam i u kobiety gina i u faceta. Z tej babki zaraz zrezygnowałam i już jestem stałą pacjentką u lekarza mężczyzny. o wiele lepsze poidejście