Skocz do zawartości

Czuję się gorsza od innych

niska samoocena

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Agusia007

Agusia007

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 15 postów
  • MiejscowośćOstróda

Napisano wto, 13 lis 2012 - 06:29

Nie wiem jak to opisać więc może zacznę od początku. Ehhh, ciężko się o tym pisze. Problem polega na tym, ze nie wiem czemu czuję się gorsza od innych. Bardzo dobrze się uczę, z wyglądem jakoś źle nie jest.... ale mimo wszystko czuję, że jest ze mną coś nie tak. Nie mam praktycznie przyjaciół i znajomych poza 2 koleżankami. Często gdy idę po szkolnym korytarzu mam wrażenie, że wszyscy się na mnie gapią i obgadują choć zdaję sobie sprawę, że niekoniecznie tak musi być. Moje poczucie własnej wartości leży gdzieś na dnie. Ma ktoś może podobnie lub wie jak sobie z tym poradzić? Czasami mam wrażenie, że świruję....

#2 Patryk

Patryk

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano wto, 13 lis 2012 - 08:49

Yyy... to ja czegos chyba nie kumam. Dobrze sie uczysz, z Twoim wygladem tez wszystko ok wiec co jest przyczyna Twojego niskiego oczucia wlasnej wartosci? Brak przyjaciol i znajomych? A moze po prostu Twoi starzy sa zbyt wymagajacy? Napisz cos wiecej.

#3 CholernyMaruda

CholernyMaruda

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisano wto, 13 lis 2012 - 17:57

Dużo Ci nie mogę pomóc bo jestem typem człowieka -> Komuś coś się we mnie nie podoba ? Nie pasuje ? - Mam wyj... na zdanie osób które chooya o mnie wiedzą :)

Tak jak kolega wyżej napisał dodaj coś więcej to może damy radę :)

#4 Agusia007

Agusia007

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 15 postów
  • MiejscowośćOstróda

Napisano śro, 14 lis 2012 - 10:04

Nie wiem jak to ująć. Fakt, tak jak wspomniał Patryk, rodziców mam bardzo wymagających - praktycznei zaplanowali mi całe życie: od szkoły, zajęć pozalekcyjnych, wakacji itd. Choć bardzo się staram, ciągle słyszę, że coś robię nie tak, że za mało się staram itp. a ja już bardziej nie mogę. Może w pewnym sensie przekłada się to na inne aspekty życia - jestem cholernie ambitna, jak mi coś nie wyjdzie baaaardzo to przeżywam. Dążę do ideału w każdym względzie ale jednocześnie czuję się gorsza od reszty ludzi, czy to znajomych ze szkoły czy nawet obcych. Ciągle się do kogoś porównuję i w tych porównaniach wypadam bardzo słabo... :(

CholernyMaruda - ile ja bym dała aby mieć takie podejście do życia...

#5 CholernyMaruda

CholernyMaruda

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisano śro, 14 lis 2012 - 22:46

oj powiem, że ja nie dawno z tego "wyrosłem" .

Zrozum, że Twoja przyszłość leży w Twoich rękach i tylko od Ciebie zależy jak będzie wyglądała. Rodzice za kilka lat nie będą żyli za Ciebie. Zrozum kim chcesz być w życiu, co chcesz osiągnąć i dąż do tego !

Jestem z Tobą :)

#6 Lucas96

Lucas96

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • MiejscowośćKatowice

Napisano pią, 16 lis 2012 - 06:02

Wg. mnie problemem są tak naprawdę Twoi rodzice wbijający Ci do łba że nie jesteś wystarczająco dobra. Tak długo jak nie zrozumiesz że o wartości człowieka nie świadczy opinia innych tak długo będziesz się dręczyć. Z Twoich postów wynika, że jesteś wrażliwa a przy tym ambitna - to wybuchowa mieszanka bo każde niepowodzenie będziesz odbierać bardzo dotkliwie. Spróbuj nabrać większego dystansu do tego co mówią inni.

#7 Patryk

Patryk

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano pią, 16 lis 2012 - 15:12

Tak jak pisze Lucas96: Twoj problem to twoi starzy ktorzy nakladli Ci jakiegos shitu do glowy! Dziewczyno, Twoje niskie poczucie wartosci wynika wlasnie z tego! Nikt nie jest idealny - jak to pojmiesz to pozbedziesz sie tego problemu.

A i nie popadaj w jakas paranoje ze wszyscy o Tobie mowia :D Takie schizy odloz na bok. Pozdro!

#8 Agusia007

Agusia007

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 15 postów
  • MiejscowośćOstróda

Napisano pon, 26 lis 2012 - 09:19

Podążam za Waszymi radami i staram sie odbudowywać poczucie własnej wartości :D Dzięki kochani :*

Pogadałam z rodzicami i powiedziałam im, że ja tak dłużej nie dam rady. Zrezygnowałam z jednych zajęć pozalekcyjnych i dzięki temu mam więcej czasu na wszystko. Choć nie przeczę - nadal jest mi trudno nie być perfekcjonistką i ambicja mnie zrzera i liczy się dla mnie co powiedzą ludzie.... ale pracuję nad tym.

#9 bum^^

bum^^

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano wto, 04 gru 2012 - 17:35

Mam koleżankę, która ma bardzo niską samoocenę. Może powinnaś coś zmienić w swoim życiu, jakaś zmiana chociaż niewielka czasem potrafi zdziałać cuda^^ a co do koleżanek czasem lepiej mieć 2 albo nawet 1, ale prawdziwych a nie cała szkoła cię lubi i często niestety obdadują cię przy najbliższej okazji ;/ wiec głowa do góry :))

#10 Mario

Mario

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • MiejscowośćKołobrzeg

Napisano śro, 05 gru 2012 - 01:25

Też uważam, że lepszy jeden prawdziwy przyjaciel niż stado znajomych. Zmiana czegoś w życiu, podążanie za własnymi pasjami, znalezienie hobby lub zajęcia które sprawi, że poczujesz się szczęśliwa też może odmienić Twoją samoocenę! Grunt to się nie poddawać!

#11 Roxy

Roxy

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • MiejscowośćPabianice

Napisano śro, 05 gru 2012 - 14:38

Podejście do życia ZAWSZE można zmienić i ZAWSZE jest na to odpowiedni czas, tylko trzeba zebrać się na odwagę i stanąć przed lustrem patrząc na własne odbicie, po czym śmiało stwierdzić: " jestem świetną i inteligentną osobą, wszystko co robię w życiu ma jakiś sens i cel, a Ci, którzy myślą o mnie inaczej to mają problem sami ze sobą" :) grunt, to zacząć kochać samego siebie i uwierzyć we własne możliwości - nie patrząc na innych, a już tym bardziej na to, co powiedzą.. :)

#12 Megi97

Megi97

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • MiejscowośćGdynia

Napisano sob, 08 gru 2012 - 00:40

nigdy nie patrz na to, co powiedzą ludzie! To Ty przede wszystkim masz być zadowolona ze swojego życia, ze swoich czynów, wyborów i drogi, którą podążasz.. nikt nie mówi Ci jak masz żyć, więc rób to tak, jak Ty sama chcesz i czujesz.. rób to, co chcesz robić, bądź tym, kim chcesz być.. w zgodzie sama ze sobą - dla samej siebie a nie dla innych.. to jest najważniejsze! zobaczysz ile radości i satysfakcji Ci to w przyszłości przyniesie i będziesz dumna, że doszłaś do czegoś sama, bez niczyjej pomocy :)

#13 ELEN143

ELEN143

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisano nie, 10 lut 2013 - 14:38

Mam tak samo. Nie radzę sobie praktycznie z niczym. Jestem do niczego, mam wrażenie że nikt nie chce mnie znać, że każdy kto na chwilę się do mnie zbliży, pozna lepiej to się ode mnie odsuwa.

#14 Madelain

Madelain

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano nie, 10 lut 2013 - 17:33

ja praktycznie to tak mam ze rodzice sa po rozwodzie mama ma nowego meza i dzieci z nim ja jestem najsarsza i wszystko musze robic ale ja chce sie bawic w koncu mloda jestem nie i robie zeczy o kturych mama nie wie  o tym ze uciekam nocami i otd a  nauka to slaba jestem ale 3.4 dam rade miec

#15 Alkowska

Alkowska

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano nie, 10 lut 2013 - 20:09

W pewnym sensie Cię rozumiem :) ja mam tylko koleżanki z klasy:/ i jedną, prawdziwą przyjaciółkę, ale to inna para kaloszy... Więc moim zdaniem, piękna i inteligentna dziewczyno ;) powinnaś stanąć przed lustrem i mówić do niego. Tak, ta, wiem, że to dziwne. Ale nie masz mówić byle czego, ale takie zdanie: Jestem ładna. jestem inteligentna. Mam zgrabne ciało i fajne ciuchy. Mam dwie koleżanki, ale są one prawdziwe i szczere. Jestem szczęściarą, że je mam :) I cieszę się, że jestem jaka jestem, bo to właśnie nazywa się oryginalność i perfekcja :)
Powodzenia ! :)
PS- mi pomaga ":)

#16 Mavi

Mavi

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 71 postów
  • MiejscowośćMroków, Warsaw, Poland

Napisano pią, 03 maj 2013 - 12:26

To, że tak czujesz sprawia pewnie twoja niska samoocena. Wejdź sobie w ten temat, jest już na forum, bo dziś to czytałam i odpowiadałam na to.

#17 Idealna

Idealna

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisano sob, 04 maj 2013 - 08:21

1. Nie słuchaj dołujących piosenek.
2. Wychodź na miasto, poznawaj nowe osoby
3. Spędzaj czas z najbliższymi
4. Znajdź jakieś hobby
5. Zrób listę swoich zalet i często ją czytaj
6. Próbuj swoich sił w nowych rzeczach
7. Pomagaj innym, zapisz się do wolontariatu
8. Pomyśl, co ci się w sobie nie podoba (głównie mam na myśli charakter) i postaraj się zmienić w sobie te cechy
9. Pokombinuj z ubraniami - poprzerabiaj je, poukładaj w różne zestawy
10. Zrozum, że to nie wygląd świadczy o pięknie człowieka, ale jego wnętrze
11. Rozwijaj swoje zainteresowania, pasje, poświęcaj im czas
12. Uśmiechaj się, próbuj myśleć pozytywnie i znajdować plusy w każdej sytuacji

#18 Roxy

Roxy

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • MiejscowośćPabianice

Napisano sob, 04 maj 2013 - 09:54

dziewczyny, wiecie gdzie leży przyczyna waszej niskiej samooceny? w was samych! tylko i wyłącznie to od was zależy, od nikogo innego! musicie zmienić nastawienie do siebie i zacząc traktować siebie jako najważniejszą osobę a dopiero później wszystkich innych, jeśli będziecie zadowolone z siebie i ze swojego życia, to inni też będą! zacznijcie od pokochania siebie i spróbujcie żyć dla siebie, bądźcie szczęśliwe, róbcie to, co kochacie robić, z uśmiechem na twarzy i radością w sercu - idźcie do przodu! :)

#19 Ravbery

Ravbery

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano pon, 06 maj 2013 - 15:37

Moje poczucie własnej wartości spada kiedy coś mi się nie udaje, albo chciałabym to mieć ale nie mogę. Może jakaś sytuacja w twoim życiu spowodowała nagły spadek twojego poczucia własnej wartości?