Skocz do zawartości

Zgrana klasa - jak się zintegrować?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Euforia

Euforia

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 11 postów
  • MiejscowośćKraków

Napisano pon, 19 lis 2012 - 08:57

Mam wrażenie, że moja klasa od same początku jest jakaś mało zgrana. Patrząc po innych klasach w szkole, które organizują wspólne wypady, wycieczki czy też załatwiają typowe sprawy związane ze szkołą, stwierdzam, że my jesteśmy totalnie niezgrani. Jakie są Wasze sposoby albo co robiliście aby się zintegrować i stać "paczką" znajomych?

#2 Justynka95

Justynka95

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 78 postów
  • MiejscowośćPoznań

Napisano wto, 20 lis 2012 - 13:37

To odwrotnie niż u mnie - mam wrażenie, że my jesteśmy jedną wielką rodziną - czasami aż za bardzo, bo każdy o każdym wszystko wie ale z drugiej strony - wszyscy na siebie możemy wzajemnie liczyć. A jak to osiągnąć? Chyba najprościej jest organizując wspólne wyjścia klasowe, imprezy itd. Wtedy ludzie najlepiej się integrują. Wystarczy tak naprawdę kilka osób z inicjatywą i da się to zrobić.

#3 Zoe

Zoe

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 50 postów
  • MiejscowośćSłupsk

Napisano śro, 21 lis 2012 - 01:06

Zgrana klasa to podstawa :D Ja powiem tak - jestem nieśmiała, mam problemy z nawiązywaniem nowych znajomości ale w swojej klasie czuję się świetnie! W większości spotykamy się po lekcjach, robimy sobie wspólne wypady do kina itp. Nawet wszyscy razem uciekamy z lekcji :D A jak do tego doszło? Chyba tak jak napisała Justynka95: na początku ktoś rzucił hasło aby gdzieś wyskoczyć i samo się potoczyło... Żal mi się będzie rozstawać w tym roku z moją klasą ale mam nadzieję, że tą nową też się uda zintegrować :D

#4 Lena

Lena

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 16 postów
  • MiejscowośćPoznań

Napisano śro, 21 lis 2012 - 09:06

U mnie klasa nie była zgrana od samego początku, było raczej tak, że wytworzyły się grupki i w nich się przebywało. Dopiero po pierwszej klasowej wycieczce na kilka dni w góry, nastąpiła integracja bo tak naprawdę mieliśmy szansę się poznać poza szkołą i ze sobą pogadać.

#5 Selenka

Selenka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 77 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano sob, 24 lis 2012 - 17:10

To ja Wam zazdroszczę - moja klasa jest totalnie niezgrana. Właściwie to jest tak, że każdy z kimś tam trzyma ale jak przychodzi co do czego to zorganizować nawet wycieczkę jest trudno, nie mówiąc już o zwykłym wypadzie do kina...

#6 Seba_97

Seba_97

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano pon, 26 lis 2012 - 18:42

Moja tak samo !
Totalnie nie zgrana.
Przynieść coś na składkę to ktoś nie słyszał ktoś nie chce się składać.
Na wycieczki chcą wszyscy,potem im się nie spodoba,jak ktoś nie jedzie to ten drugi tak samo,i przez całe gimnazjum nie byliśmy na ani jednej wycieczce!Jest ostatni rok,3 gim i znowu ta sama sytuacja !
Inne klasy już w tym roku w ciągu trzech miesięcy były już na dwóch wycieczkach w górach na 3 dni i w krakowie.
A my,nic nie możemy uplanować xd
Raz na mikołajki ktoś czekał na prezent to mu nie przynieśli bo nie wiedzieli że to już trzeba.
Masakra
Tak więc selenka,wiem o co chodzi xd

#7 KarolaZ

KarolaZ

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano sob, 01 gru 2012 - 10:30

hehe.. wiecie co Wam powiem.. ja tak miałam.. moja klasa okazała się bardzo niezgrana, każdy robił coś sam sobie, nikt nigdy z nikim nie chciał współpracować, pomagać.. już nie mówię o jakiś wspólnych akcjach czy też zorganizowaniu czegoś.. ale.. okazało się, że wystarczyły dwie 'domówki' u koleżanki z klasy i nagle zwrot o 180 stopni... wszyscy ze wszystkimi chętnie zaczęli przebywać, rozmawiać, być mili i uprzejmi dla siebie.. bo chyba każdy potrzebował na luźnym gruncie (a nie w szkole) poznać siebie wzajemnie, pogadać.. jak przyszło co do czego i zbliżał się koniec roku i musieliśmy się rozstać, bo czekały na nas nowe szkoły, to nie wyobrażacie sobie jaki był płacz i lament, że to koniec.. :)

#8 Selenka

Selenka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 77 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano sob, 01 gru 2012 - 19:49

No ja dziś właśnie zaliczam andrzejkową domóweczkę, będzie prawie cała klasa i się okaże co z tego wyjdzie :D

#9 GosiaQ

GosiaQ

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano pon, 03 gru 2012 - 11:12

Selenka.. już pewnie dawno po domóweczce.. więc jak tylko znajdziesz chwilkę to napisz Nam jak wypadła imprezka? Mam nadzieję, że Twja klasa choć trochę bardziej zgrała się ze sobą i polubiła.. no i już ani zorganizowanie wycieczki ani wypad do kina nie będzie dla Was żadnym problemem.. obstawiam, że z wielką chęcią się jeszcze nie raz gdzieś wszyscy razem wybierzecie! :)

#10 Anetkaaa

Anetkaaa

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • MiejscowośćSuwałki

Napisano pią, 07 gru 2012 - 18:38

moja klasa jest baaardzo zgrana, ale początki były ciężkie.. potworzyły się grupki po kilka osób, parę innych zostawało w pojedynkę, bo mieli swój świat i byli inni niż reszta.. ale jakoś teraz jest fajnie, potrafimy się umówić i wyjść razem gdzie np. ostatnio zebraliśmy grupkę chętnych i nawet dołączyło do nas kilka osób z równoległej klasy - wszyscy razem wybraliśmy się na lodowisko a zaraz potem na pizzę.. fajnie spędziliśmy czas i już myślimy gdzie tu wyjść na kolejny weekend :)

#11 satoruokabe

satoruokabe

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 64 postów
  • Numer GG:42714206
  • MiejscowośćPrzeworsk

Napisano śro, 26 gru 2012 - 20:14

Najlepszym sposobem na zgranie klasy jest organizowanie różnych wspólnych wyjść;) np wycieczki szkolne, czy wychodzenie do kina/pizzę/koncerty/imprezę:) najlepiej żebyś np Ty wyszła z taką inicjatywą, bynajmniej będziesz wiedziała że próbowałaś:) możecie także poruszyć ten temat z wychowawcą, żeby wam coś doradził;) organizujcie coś razem, pomagajcie sobie nawzajem i rozmawiajcie dużo o tym dlaczego nie możecie sie porozumieć;)

#12 Guest_Ja2013_*

Guest_Ja2013_*
  • Guests

Napisano sob, 19 sty 2013 - 15:27

To zależy od klasy, jeżeli chcą się zintegrować wszystko zadziała, Idźcie po szkole do Pizzeri, Na piwo, całą klasą na łyżwy,Wycieczkę, Kino, Wspólny wypad na dyskotekę :)   itp. Wszystko co będziecie razem robić w jakimś stopniu was zintegruje.  Najważniejsze mieć codzienny kontakt między sobą.  :)  
Powodzenia ;)

#13 Cam ♥

Cam ♥

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano sob, 02 lut 2013 - 21:58

Mam tak samo! Trzeba się strasznie wysilić, żeby ich na coś namówić... A na wycieczce żadnej nie byliśmy ;C

#14 Zadra

Zadra

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano nie, 03 lut 2013 - 07:28

Często tak jest jak ludzie się nie znają dobrze -  sensie znają się tylko ze szkoły. Stworzenie zgranej paczki wymaga siły i pracy, trzeba spojrzeć na klasę jak na paczke znajomych i tak postępować jak postępuje się ze znajomymi.
Jak mi nie dadzą - ukradnę. Dostanę to czego pragnę!

#15 Jagódkowa

Jagódkowa

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisano wto, 26 lut 2013 - 22:17

Wyświetl postUżytkownik Justynka95 dnia wto, 20 lis 2012 - 13:37 napisał

To odwrotnie niż u mnie - mam wrażenie, że my jesteśmy jedną wielką rodziną - czasami aż za bardzo, bo każdy o każdym wszystko wie ale z drugiej strony - wszyscy na siebie możemy wzajemnie liczyć. A jak to osiągnąć? Chyba najprościej jest organizując wspólne wyjścia klasowe, imprezy itd. Wtedy ludzie najlepiej się integrują. Wystarczy tak naprawdę kilka osób z inicjatywą i da się to zrobić.

U nas jest to samo, niestety ostatnio jakbyśmy się trochę odsunęli od siebie. Mam nadzieję, że wszystko wróci do normy, bo byliśmy jedną z najbardziej zgranych klas w całej szkole, a trzeba przyznac, ze nasza szkoła jest dość duża.
Moje blogi na które serdecznie zapraszam:
www.by-margaret.blogspot.com - blog lifestylowy
www.blask-ksiazek.blogspot.com - z recenzjami książek