Skocz do zawartości

Jak szybko schudnąć?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zoe

Zoe

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 51 postów
  • MiejscowośćSłupsk

Napisano czw, 22 lis 2012 - 10:56

Pytanie raczej do dziewczyn - jakie są wasze sposoby na to aby szybko schudnąć? Oczywiście, chodzi mi o trwały efekt, tak aby nie zaliczyć efektu jojo. Macie jakieś sprawdzone i zdrowe diety? Plany treningowe? Będę wdzięczna - czas o siebie zadbać aby przez zimę nie odłożyło się zbyt wiele :)

#2 Justynka95

Justynka95

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 78 postów
  • MiejscowośćPoznań

Napisano czw, 22 lis 2012 - 13:32

Jak chcesz schudnąć zdrowo i mieć trwały efekt to od razu zapomnij o jakiś dietach cud. Przetestowałam i wiem, że to nic nie działa. Wiele osób myśli, że aby szybko schudnąć to trzeba intensywnie ćwiczyć i ograniczyć przyjmowanie kalorii. To akurat jest nonsens. Jak ograniczasz przyjmowanie tłuszczów i węglowodanów organizm "czuje ich niedobór" i chce robić sobie zapasy energii. Dlatego właśnie żeby było śmieszniej - ci co chcą szybko schudnąć osiągają krótktrwały efekt i odkłada im się łatwo tkanka tłuszczowa.

Aby szybko i trwale schudnąć jedz regularnie, kilka małych posiłków dziennie - dzięki temu nie będziesz się objadać a organizm nie będzie czuł potrzeby magazynowania składników energetycznychw postaci tkanki tłuszczowej. Gdy dorzucisz do tego regularną aktywność fizyczną efekty przyjdą same. Mi regularnym odżywianiem i ćwiczeniami w domu 3 razy w tygodniu udało się zrzucić trwale 7kg w 2 miesiące. Dla niektórych to wolno - dla mnie szybko i co najważniejsze efekt utrzymuje się od ponad pół roku :D

#3 Zadra

Zadra

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano pią, 23 lis 2012 - 08:28

Jak chcesz schudnąć szybko, zdrowo a do tego chcesz aby efekt utrzymywał się długo to zapomnij i chaotycznym działaniu. Od początku musisz mieć plan, który będziesz systematycznie realizować punkt po punkcie. Super diety nie tylko nie pomogą ale także szkodzą i nie dają trwałych efektów. Justynka95 bardzo ładnie Ci to opisała. Ja sama przeszłam przez odchudzanie z rozmiarów bardzo dużych - w ciągu 5 miesięcy straciłam 17kg. Efekt jest trwały, jem normalnie a co najważniejsze - czuję się zdrowo, uprawiam sport i jestem w końcu szczęśliwa.

Ustal sobie dietę, której się będziesz trzymać - to kluczowy element. Do tego ćwiczenia i styka. Powodzenia!
Jak mi nie dadzą - ukradnę. Dostanę to czego pragnę!

#4 Agusia007

Agusia007

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 15 postów
  • MiejscowośćOstróda

Napisano pon, 26 lis 2012 - 09:14

Jeżeli szukasz sposoby jak szybko schudnąć to tak jak mówią dziewczyny - te wszystkie diety z gazet sobie odpuść. Pomijając fakt, że są niezdrowe dla starszych kobiet, to w wieku nastu lat wyrządzą jeszcze więcej szkody.... Ja często po zimie mam problem, że odkłada mi się nieco za dużo tłuszczyku i trzeba schudnąć ale sposób mam sprawdzony.

Zamieniam białe pieczywo na pumpernikiel lub inne ciemne, pełnoziarniste bo ono się dłużej trawi i chodzę po nim dłużej najedzona. Do tego bardzo dużo warzyw - bomba witaminowa, dużo błonnika i minimalna ilość kalorii. Oczywiście staram się odżywiać normalnie i dostarczać wszystkiego co organizm potrzebuje.

I potwierdzam to co piszą dziewczyny - jak chce się szybko schudnąć nie wolno robić głodówek lub diet małokalorycznych bo organizm tak jakby boi się głodówki i z każdego posiłu więcej się odkłada. Początkowo może się chudnie ale później tyje dwa razy więcej niż było przed taką niskokaloryczną dietą. Tak przynajmniej jest u mnie.

#5 Seba_97

Seba_97

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano pon, 26 lis 2012 - 18:37

Pij zieloną herbatę,to organizm się oczyści z toksyn,to nawet dla skóry zdrowiej i ogólnie dla organizmu bo się oczyści xd
A dalej to nie wiem xd

#6 Jessica

Jessica

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 21 postów
  • MiejscowośćSopot

Napisano wto, 27 lis 2012 - 13:08

No tak, typowy problem każdej kobiety - jak szybko schudnąć i najlepiej aby tak zostało :D Sama to mam aktualnie :D Za namową koleżanki zapisałam się na Zumbę i w ciągu miesiąca, przy treningach 2 razy na tydzień, ubyło mi 3 kg :D Niby nie tak dużo ale baaaaaaaardzo się cieszę :D Zima długa więc na przyszłe wakacje będzie wymarzona figurka :)

A co do tego? Dietka, ale nie jakaś drakońska bo chyba sama bym tego nie wytrzymała, szczególnie, że ze mnie głodomorek, który ciągle coś podjada. Przeżuciłam się na pieczywo pełnoziarniste, staram się jeść 4-5 małych posiłków w ciągu dnia i przez to ogólnie zjadam mniej niż jak jadłam 3 duże posiłki :) W odstawkę poszły fastfoody, no... może raz na jakiś czas pozwolę sobie ale wmawiam sobei, że organizm tego potrzebuje skoro o to prosi :D

#7 GosiaQ

GosiaQ

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano sob, 01 gru 2012 - 11:20

dokładnie.. jedz małe posiłki, ale częściej.. no i zapomnij o jedzeniu w nocy.. generalnie ostatni (lekki) posiłek powinno się jeść koło godziny 19-nastej.. i potem już lodówka na klucz i zero obżarstwa :) w cągu dnia ważne jest śniadanie, która da Ci energię na resztę.. jakiś jogurt, twarożek ze szczypiorkiem, musli na mleku, ciasteczka zbożowe.. potem można pochrupać jakieś migdały, albo orzechy.. zjeść jabłko, czy też banana.. obiad treściwy, ale nie tłusty..

Jeszcze bynajmniej mi pomagały systematyczne brzuszki codziennie wieczorem.. :)

#8 Pasia310

Pasia310

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano pią, 18 sty 2013 - 21:16

Myślę , że najlepszym sposobem na chudnięcie jest stały trening. Najlepiej jakies wybiegania , lub fitnes. Nie możemy także zapomnieć o zdrowym jedzeniu , polecam dużo owoców , jogurty , zieloną herbatkę . Pamiętajmy także o tym , że ostatni posiłek powinien byc spożywany ok 2 godzin przed snem . Pozdrawiam :)

#9 Idealna

Idealna

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisano wto, 29 sty 2013 - 19:52

Moja dieta - opychanie się czekoladą. xD Naturalnie, żartuję. Po prostu mam szybką przemianę materii i żadne diety nie są mi potrzebne.
Ale ostatnio wzięłam się za robienie super-brzuszków. Znalazłam je w Internecie. Codziennie zrzucasz w talii 1 centymetr. Tylko musisz wykonywać je regularnie, jak już zaczniesz, bo inaczej wrócisz do poprzedniego wyglądu.

#10 Reavera

Reavera

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano wto, 05 lut 2013 - 23:22

Zoe, szybkie odchudzanie jest głupotą. Na początku szukasz tabeli kcal w internecie, później wyrzucasz ze swojego jadłospisu produkty, im mniej przyjmujesz kcal tym gorzej się czujesz psychicznie, a fizycznie nie wspomnę. Itd.. a na końcu jest anoreksja. Warto? Wątpię. Sama chciałam szybko schudnąć... wpadłam w anoreksje. Nie próbowałam z tego wyjść. Pomogła mi moja jedyna bliska osoba, Babcia. Później wszystko było dobrze dopóki nie zaczęłam się obżerać aż samo ze mnie wyłaziło jedzenie.. teraz walczę z bulimią. Jak chcesz się odchudzić to najlepiej robić to wolno..min 1000 kcal dziennie. Im szybciej chudniesz tym bliżej ci do anoreksji. Chcesz więcej i więcej i w końcu przychodzi taki dzień kiedy zadasz sobie pytanie 'po co żyję?'. Nie bądź niemądra. Odchudzaj się z głową a nie 'jak najszybciej'. Powodzenia. ;)

#11 Monia003

Monia003

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano czw, 21 lut 2013 - 12:03

hej, mam pytanie do dziewczyn : czy któraś z was może podać po jakim czasie uprawiania sportu i zdrowego odżywiania będzie widać efekty , chcę mieć większą motywację do zmienienie trybu życia :)

#12 elena

elena

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano nie, 03 mar 2013 - 17:52

Idealna!!! co to za super brzuszki? napisz coś więcej o nich, podaj stronę : ))

#13 gala

gala

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisano pią, 20 gru 2013 - 11:27

3 miesiące kuracji z foreverslim dało mi kilkanaście kg na minusie. Nie zmieniłam drastycznie diety, usunęłam to co moim zdaniem było kiepskie - późne kolacje, kolorowe napoje, zbyt duża ilość jedzenia tłustego i to faktycznie przyniosło fajne efekty. Musicie się zaangażować, radzę jak najwięcej ruchu, bo tylko wtedy rzeczywiście można liczyć na trwałe zmiany.

#14 Vanily

Vanily

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano wto, 25 mar 2014 - 18:05

W tej chwili uważam, że nie można schudnąć szybko, a zarazem zdrowo czy też bez efektu jojo. Kiedyś uważałam takie gadanie za głupotę, jednak po tym co przeszłam, wiem, że była w tym racja. Zaczęłam się srastycznie odchudzać, gdy miałam tylko 12 lat. W jakieś trzy miesiące z wagi 62 kilo spadłam do 46. Całkowicie rozregulowałam sobie organizm, w dodatku choruję na cukrzycę co jeszcze pogorszyło sprawę. Przez kilka lat doszłam do wagi 83 kilo. Przez leki, przez kombinacje z tabletkami na odchudzanie. By znów cieszyć się ładną sylwetką, a zarazem wagą 54 kilo, musiałam zasięgnąć porady dietetyczki oraz zapisałam się na siłownię i ćwiczyłam w domu. Pół roku zajęło mi osiągnięcie odpowiedniej wagi i uregulowanie swojego organizmu. Polecam dietę pięć posiłów oraz przestawienie się na zdrowe odżywianie. Chyba nie chodzi o to by szybko schudnąć, ale o to by być zdrowym i dobrze czuś się we wsłanym ciele, prawda?

#15 1334

1334

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • MiejscowośćKraina Czarów

Napisano nie, 30 mar 2014 - 20:43

Wszelkie diety go gówno. Siedzę trochę w tym wszystkim i od dawna jestem zdania, że ograniczenie ilości spożywanych kalorii, unikanie częstego jedzenia rzeczy z wysokim indeksem glikenicznym, ograniczenie węglowodanów, ograniczenie słodyczy, picie 2 litrów wody i zielonej/czerwonej herbaaty daje najlepsze efekty. Zastąp ziemniaki do obiadu sałatką, będziesz najedzona, a zjesz o wiele mnie kalorii, zamiast słodkich przekąsek jedz warzywa i owoce (ja na przykłąd lubię pokroić sobie seler naciowy, czy marchewkę albo paprykę i jeśc oglądajac filmy), dołóż do tego wysiłek fizyczny (polecam mel b, tiffany, lub 6 pak z julian michaels), albo ćwiczenia cardio, biganie i już po mieisącu zauważysz efekty, nawet nie tyle w wadze, co w obwodzie. Poza tym jedząc w ten sposób unikniesz napadów głodu, czy efektu jojo

"Na samą myśl, że muszę kimś zos­tać, ogar­niał mnie nie tyl­ko strach, ale wręcz mdłości. Nie mogłem znieść myśli, że zos­tanę praw­ni­kiem, rad­nym, inżynierem czy czymś ta­kim. Ożenię się, będę miał dzieci, dam się złapać w struk­turę rodzinną. Codzien­nie będę chodził do pra­cy i wra­cał. Niemożli­wa sprawa."

#16 monikazgd

monikazgd

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano śro, 09 lip 2014 - 08:06

każdy problemem z nadwagą główną przyczyną jest zła edukacja na temat żywienia. Jak widzę co rodzice swoim dzieciom dają do jedzenia to mnie krew zalewa. Wśród moich bliskich, którzy mają dzieci, 80% z nich ma potencjał do zostania grubasami. Kolejną sprawą są ćwiczenia, szczególnie dla mężczyzn. Na chudzianka.pl/odchudzanie-mezczyzn-wstep piszą, że odchudzanie się mężczyzn wcale nie jest takie trudne i całkowicie się z tym zgadzam. Trzeba tylko się ruszać, codziennie.

#17 Coolka

Coolka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisano pią, 10 paź 2014 - 20:01

Według mnie nie warto się glodzić a jeśli już jakieś diety to przemyślane, któr stawiają na zdrowsze i lepsze żywienie. Strata kg powinna być przemyślana, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Jeśli miałabym polecać już jakąś dietę to Cambridge.

#18 Kann

Kann

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 76 postów

Napisano nie, 12 paź 2014 - 18:41

Moja mamuśka jest właśnie na tej diecie. Ale dopiero kilka dni.

#19 Coolka

Coolka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisano nie, 02 lis 2014 - 16:37

Fajnie, że zdecydowała się własnie na tą dietę. Cambridge jest zwana dietą ostatniej szansy i można na niej zrzucić nawet bardzo duże ilości kg. Niektórzy stracili nawet 50kg. Dużo Twoja mama ma kg do zrzucenia?

#20 Kann

Kann

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 76 postów

Napisano śro, 12 lis 2014 - 11:05

Pisałem tutaj wcześniej, że moja mama jest na diecie Cambridge, dzisiaj mija troszkę ponad miesiąc odkąd na nią przeszła i zrzuciła tak nie oszukując około 5 kilogramów.