Skocz do zawartości

Brzydka cera - jak temu zaradzić?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rivaille

Rivaille

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 40 postów
  • Numer GG:PW
  • MiejscowośćWrocław

Napisano śro, 04 cze 2014 - 18:21

Witam. Mam taki problem, iż mimo, że na zdjęciach wychodzę ładnie to w rzeczywistości mam dość brzydka cerę. Jakieś drobne kropki, wybrzuszenia czy wory pod oczami. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć jak to wygląda. Chciałbym się tego jak najszybciej pozbyć. Przynajmniej w pewnym stopniu. Codziennie stosuję jakiś żel do twarzy - trochę pomaga, ale bez szału. Mam 15 lat i przechodzę wiek dojrzewania, lecz chciałbym wyglądać trochę lepiej.
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Jaki efekt chciałbym uzyskać? Możliwie jak najlepszy ;_; Oczywiście z użyciem środków z apteki/salonów jak i domowych sposobów ;x Z góry dziękuje .-.

#2 Nikola9;)

Nikola9;)

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • MiejscowośćKraków

Napisano śro, 04 cze 2014 - 23:19

Powinieneś się udać do dermatologa ;) On temu na pewno zaradzi :)

#3 czarna porzeczka

czarna porzeczka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 62 postów

Napisano wto, 10 cze 2014 - 16:49

Oj do 18 mozesz się z tym męczyć. :)
Wybierz się do dermatologa, a jeśli narazie nie masz kiedy to są domowe sposoby :
imbir ! : świerzy ibir skrój w plasterki, pocieraj takim plasterkiem o skórę w miejscach największych zmian, by zostal na nich sok, nie spłukuj, rób to raz dziennie.
mydło ! : myj twarz mydłem dla dzieci, lub plynem do higieny intymnej, jeśli masz bardzo tłustą cerę możesz użyć mydła siarkowego. NIE WIĘCEJ NIŻ RAZ DZIENNIE.
peeling z cukru ! : kup krem nawilżający ( nie może być tłusty, ani na zmarszczki) i zmieszaj go z łyżeczką cukru (pół łyż. cukru na pół kremu) nałóż na twarz okrężnymi ruchami, masuj przez moment i zmyj, ale bez szorowania ! Stosuj dwa razy na tydzień.

Na  początek nie przesadzaj z ilością, ja miałam problemy i mi pomogło. Nie gwarantuje sukcesu, jeśli zaobserwujesz skutki przeciwne do pozytywnych - po prostu przestań stwosować. :)
Jesli jesteśmy, to kim jesteśmy ?

#4 gala

gala

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisano pon, 18 kwi 2016 - 12:31

Kwestia dopasowania odpowiedniego kremu pod cerę i problem staje się rozwiązany. Pewnie, że o takie efekty trudno jest natychmiast - konieczny pewien czas. Z dobrych produktów, które pomagają, to na pewno Hildegard Braukmann. Aby tylko krem dopasowany do cery, bo naturalne to mają wszystkie. I w ten sposób fajny efekt powinno wam się udać uzyskać.

#5 adrianna.otulak

adrianna.otulak

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano śro, 04 maj 2016 - 07:42

Ja miałam swego czasu poważne problemu skórne. Wszystko przez szkodzące mi kosmetyki. od kiedy stosuje produkty na bazie naturalnej problem zniknął. Oczywiście sporo naszukałam się dobrej marki, przewertowałam google oraz zaglądałam na luxusportal. Okazało się, że Shiseido oferuje doskonałe produkty o fajnej konsystencji i nie uczulające mnie.

#6 Taruśka

Taruśka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano śro, 04 maj 2016 - 10:31

idz do dermatologa i kosmetyczki żeby Ci dopasowali odpowiednie kosmetyki

#7 moniczka

moniczka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisano pią, 06 maj 2016 - 10:38

Ja również jestem zdania, że warto jest skontaktować się z dermatologiem. Sama mam problemy z cerą i taka wizyta bardzo dużo mi dała. Dzięki temu dowiedziałam się jak powinno sie pielęgnować twarz z moimi problemami. Przede wszystkim powinnaś okreslić rodzaj cery.

Na stronie jest artykuł o tym:
http://portaldermato...ic-rodzaj-cery/

Ja mam skórę tłustą.Tak więc obecni używam kosmetyków właśnie do tłustej cery.
...publiczność okazuje największe nieposłuszeństwo, na jakie jest w stanie się zdobyć. Milczy. W ten sposób mówimy, że nie ma zgody. Nie ma aprobaty. Wszystko jest nie tak.

#8 Wiemto

Wiemto

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano nie, 15 maj 2016 - 18:53

Antybiotyk i maść by się przydała bo jednak to trądzik. Wybierz się do dermatologa
Wiatry wieją nie tak, jak chcą okręty.

#9 magdalena.mw

magdalena.mw

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano śro, 01 cze 2016 - 22:04

Cześć!
Osobiście nie polecam stosowania antybiotyków - działają tylko przez jakiś czas, później trzeba do nich wracać i niestety zwykle kończy się to źle dla organizmu. Hormony również odpadają - wywołują jeszcze większe szkody. Maści - owszem, ale tylko miejscowo. Powiem Ci, co działa najlepiej na świecie.
Przede wszystkim zrezygnuj ze wszelkich kosmetyków drogeryjnych - kremy, a nawet toniki często zawierają substancje komedogenne (zapychające pory). Po drugie - zastanów się nad swoją dietą (czy np. dostarczasz swojemu organizmowi odpowiedniej ilości witamin z grupy B - głównie B6 i PP). Po trzecie i najważniejsze - zaprzyjaźnij się z kosmetykami naturalnymi. Glinka zielona naprawdę potrafi zdziałać cuda, a widać, że nie masz jakiś okropnie wielkich zmian na buzi. Jeśli chcesz wiedzieć więcej zapraszam Cię na mojego bloga reallycoolnature.pl oraz do pobrania bezpłatnego mini poradnika dotyczącego właśnie walki z trądzikiem: http://reallycoolnat...l/madebynature/ Życzę Ci dużo, dużo zdrowia. :)

#10 Mysza99

Mysza99

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 95 postów

Napisano śro, 29 cze 2016 - 14:05

Na takie problemy najlepiej pomoże dermatolog, idź do niego, powiedz jaki masz problem i on na pewno dobierze ci odpowiednią kurację

#11 klaczek

klaczek

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano śro, 11 sty 2017 - 09:45

Wizyta u dermatologa ne zaszkodzi. Poza tym polecam preparaty z kwasami, mogą być toniki, maseczki albo jakieś peelingi. Stosować je na noc, a w dzień zabezpieczać twarz filtrami.

#12 Burkka

Burkka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano pią, 13 sty 2017 - 20:26

Ja uważam, że pomógłby Ci peeling ale taki u kosmetyczki :) Na takie zmiany jest wiele rozwiązań kosmetycznych poczytaj sobie o nich - http://www.laroche-p...l138-w3475.aspx . Ja osobiście dzięki zabiegom pozbyłam się mega trądziku.

#13 Celesta

Celesta

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano sob, 18 lut 2017 - 09:41

Być może jest to wina tarczycy i hormonów, które się tutaj pogubiły. Najlepiej zerknij na http://biowitalni.pl...arczycy-51.html są tam istotne pytania dotyczące witamin jak cyk i selen. To one właśnie są niezbędne w dbaniu o tarczycę.

#14 rosemary33

rosemary33

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 85 postów

Napisano śro, 08 mar 2017 - 11:31

A ja myślę, że możesz mieć nietolerancję laktozy :)

#15 Rivaille

Rivaille

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 40 postów
  • Numer GG:PW
  • MiejscowośćWrocław

Napisano wto, 14 mar 2017 - 14:33

Hej! Od dwóch lat chodzę do dermatologa, zmiany są ogromne, z których bardzo się cieszę. Odstawiłem czekoladę, fastfoody, gorące napoje, majonez, przyprawy i wiele innych, ale było totalnie warto.

#16 kate_20

kate_20

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano nie, 13 sie 2017 - 13:02

Polecam:
Z kosmetyków do kupienia:
- https://www.neutrogena.com.pl/ - żel do mycia twarzy i peeling z serii Visibly Clear Pore & Shine Daily Scrub: dobrze oczyszczają i powodują, że skóra się nie świeci
- maseczki z glinki zielonej Dermaglin
Z domowych metod:
- antybakteryjna maseczka z miodu
- przemywanie skóry sokiem z łopianu
No i diet, dieta, dieta. I nie wolno wyciskać, bo tylko się infekuje okoliczne tkanki skóry.

#17 hipka

hipka

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano śro, 08 lis 2017 - 12:11

Jak ma się problemy z cerą to warto jest zrobić test na nietolerancję glutenu , poczytajcie sobie o tym w sieci, w większości przypadków eliminacja i odpowiednia dieta sprawia że cera się poprawi. Ja sama o tym nie wiedziałam, przeczytała nie dawno.

#18 kamelia

kamelia

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 20 postów
  • Miejscowośćwarszawa

Napisano czw, 09 lis 2017 - 20:05

Moim zdaniem warto zmienić kosmetyki z tych ogólnodostępnych na te naturalne,zdrowe i bezpieczne.Takie kosmetyki możemy dostać w sklepie internetowym http://papatka.pl/
Jest to sklep oferujący kosmetyki dzięki którym nasza twarz,cera będzie wyglądała nie tylko zdrowo ale też pięknie.Ostatnio sporo ludzi wraca do natury,docenia to,co daje nam natura i powinniśmy być jej za to wdzięczni.

#19 Jolin

Jolin

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 85 postów

Napisano pon, 13 lis 2017 - 08:59

Być może Twoje problemy wiążą się ze złą dietą, postaraj sie skontaktować i z dermatologiem i z dietetykiem.

#20 pre_Gosia

pre_Gosia

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano wto, 19 gru 2017 - 09:44

O cerę można dbać samemu odpowiednio ją pielęgnując i wybierając dobre kosmetyki. Czasem warto kupić te, które są sprzedawane tylko w aptece. Wtedy jest większa pewność, że są dobrej jakości. Można próbować też domowych sposobów np. jakieś maseczki, ale to jest mozolne i długotrwałe próbowanie. Najlepiej skonsultować się z dermatologiem, on zawsze coś zaradzi. Czasem potrzebne są inne badania, które mogą znaleźć przyczynę.