Skocz do zawartości

Koszmarne okresy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Agushia

Agushia

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 24 postów
  • Numer GG:7698126
  • MiejscowośćKatowice

Napisano sob, 02 lut 2013 - 17:18

Cześć :) Mój problem może i jest trochę głupi jak na kogoś, komu za chwilę strzeli już 19 lat, ale niestety nie umiem sobie z nim poradzić.
Mam bardzo bolesne, wręcz koszmarne okresy. Od pięciu lat co miesiąc przeżywam je jakoś, choć przyznam, że nieraz jest bardzo ciężko. Mój okres trwa najczęściej tydzień, przy czym cały czas tracę krew i czuję się bardzo osłabiona. Najgorzej jest w pierwszy i drugi dzień, ponieważ najpierw dostaję koszmarnych bólów, potem przychodzi bardzo obfite krwawienie. Na bóle pomagają tylko dwie tabletki zażyte na raz - Panadol Femina i No-spa Forte, na jakąś godzinę lub dwie. Potem ból wraca i muszę je brać ponownie, często podczas okresu zażywam do 6 tabletek. Ból często jest tak mocny, że czekając, aż tabletki zaczną działać, nie mogę już wytrzymać i zdarza mi się płakać z bólu i bezsilności. Na 2 dni jestem praktycznie niepełnosprawna, bo jeśli ból mi nie przeszkadza, to okropne krwawienia przez które nie mogę np siadać lub wstawać, a wszelkie ruchy mięśni powodują "morze czerwone"... Chyba nie muszę Wam mówić o wstydzie, jaki się czuje, gdy w szkole wstajesz z ławki, a po nogach cieknie krew. Ja tych sytuacji miałam już niestety tak wiele, że w tych dniach jestem nieobecna i leżę w łóżku.
W tym momencie nasuwa się rada, żeby iść do ginekologa. Wiem, wiem że powinnam. Ale bardzo się boję, jeszcze nigdy nie byłam, na dodatek jestem dziewicą i nie chcę być badana. Poza tym wstydzę się okropnie i nie wiem, czego się spodziewać. Tabletki antykoncepcyjne - myślałam też nad tym, ale wymagają wizyty u ginekologa i często są ryzykowne...
Serdecznie dziękuję za każdą radę :)

#2 Sabaton

Sabaton

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • MiejscowośćNowe

Napisano sob, 02 lut 2013 - 17:57

Ja mam podobnie jak ty,tylko aż tak silnych krwawień nie mam,tylko zazwyczaj jeszcze wymiotuję ...

#3 Agushia

Agushia

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 24 postów
  • MiejscowośćKatowice

Napisano sob, 02 lut 2013 - 18:08

Nie opisywałam tu wszystkich moich objawów, doskonale wiem jak się czujesz, też mam wciąż nudności, a do tego dreszcze, bóle i zawroty głowy, drżą mi ręce :(
PS. Też bardzo lubię Sabaton :)

#4 Cam ♥

Cam ♥

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano sob, 02 lut 2013 - 19:10

Skąd ja to znam... Powiem Ci, że też miałam coś takiego. Ale znalazłam tabletki, poleciła mi je moja trenerka Solpadeina są w formie tabletek lub rozpuszczalne w wodzie. Wolę chyba w wodzie, pomimo smaku :) Raz nie miałam ich przy sobie a dostałam okresu, wyglądało to masakrycznie. Leżałam, nie miałam siły wstać bo od razu zawroty głowy i zbyt osłabiona yłam.. DO tego ból był tak straszny, nie do wytrzymania, że płakałam! W końcu doszło do tego, że zaczęłam z tego bólu wymiotować! Wieczorem rodzice mi przywieźli tabeltki i się uspokoiło. NIC się potem nie działo :3
Każdy mój okres tak wyglądał, tylko, że w łóżku spędzałam kilka dni, biorac tabletki, które tylko chwilowo pomagały. Te zażywam jak już czuję, że zaczyna boleć i potem po dwóch godzinkach czy więcej biorę drugą tabletkę- tam jest napisane, do ilu na dzień. Teraz w pierwsze dni orkesu normalnie chodzę do szkoły, jeżdżę gdzieś itp :)

#5 Agushia

Agushia

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 24 postów
  • MiejscowośćKatowice

Napisano sob, 02 lut 2013 - 19:14

Nie słyszałam o tym, dziękuję bardzo za tą informację! Cieszy mnie to, że jednak jest jakaś nadzieja :D

#6 Cam ♥

Cam ♥

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano sob, 02 lut 2013 - 21:49

Spokoojnie :) Przecież kurcze, nie wyobrażam sobie cierpienia przez całe życie kilka dni każdego miesiaca!

#7 iska

iska

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano nie, 03 lut 2013 - 20:36

Przełam się i idź do ginekologa jak najszybciej. Ja również wiem co to są bolesne miesiączki i w pierwszym dniu nie funkcjonuję wgl. Ale jeśli masz obfite krwawienia to nie jest dobrze. Moja koleżanka mówiła, że jak dostała początkowo miesiączkę (a było to w 6 klasie) to tez miała problemy z krwawieniem, prawie sie wykrwawiła. Wydawało mi sie to mało prawdopodobne że podczas menstruacji można się wykrwawić a jednak... Przez jakis czas leżała w szpitalu i brała hormony, sterydy, albo jeszcze coś tego typu. Zrób to dla własnego dobra ;)

#8 Agushia

Agushia

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 24 postów
  • MiejscowośćKatowice

Napisano pon, 04 lut 2013 - 19:52

Wiem , że muszę się zdobyć na tego ginekologa... Ech... Na pewno w końcu tam pójdę, tylko zaznaczę, że nie chcę być badana. Przecież chyba nie będą mnie tam badać, skoro jestem dziewicą?

#9 KasiaBuu

KasiaBuu

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • MiejscowośćZamość

Napisano pią, 15 lut 2013 - 14:55

nawet jak jestes dziewica to ginekolodzy mają swój sposób badań, który nie narusza błony dziewiczej, więc nie ma się czym przejmować, czym prędze wybierz się do lekarza.. a tym czasem podczas okresu staraj się dużo odpoczywać, nie przeiążać się, nie dźwigać nic ciężkiego, nie kąpać się długo ani też w za gorącej wodzie, bo to zwiększa obfitość krwawień.. i oczywiście polecam Ci niezastąpioną no-spę na bóle brzucha :)

#10 bum^^

bum^^

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano pią, 15 lut 2013 - 16:17

Ja też mam takie bole i mnie np bolał żołądek przed okresem i bardzo mi sie spózniał , ale choć jestem dziewicą wybrałam się do poleconego ginekologa przepisała mi tabletki i w tym miesiącu zaczął mi sie w dobrym terminie to nie miałam juz takich bóli i jestem bardzo zadowolona wiec nie zastanawiaj sie tylko idz dla zdrowia ;p

#11 DeIntegro

DeIntegro

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • MiejscowośćLublin

Napisano sob, 16 lut 2013 - 18:48

No dziewczyny mają rację, przełam wstyd i idź, i poproś aby Cię zbadała Pani a nie Pan, mniej się stresu najesz. Ja w pierwszych 3 dniach okresu ogólnie odpadam, mam zły humor i najlepiej, żebym się ze znajomymi nie kontaktowała, bo się potrafię pokłócić o błahostkę, nie raz straciłam osoby, na których mi zależało przez złe samopoczucie z powodu okresu, teraz na wstępie rozmowy mówię, że mam okres i przepraszam za nie miłe słowa. A co do tych bólów - No-Spa Forte zawsze biorę, potrafię wziąć tak jak Ty 6 tabletek jednego dnia, ale krwawień aż tak obfitych nie mam, że cieknie mi po nogach... ale do szkoły ciemne spodnie, bo kilka razy przesiąkłam, przy tych krwawieniach podpaskę zmieniaj co godzinę najlepiej. A wieczorem na brzuch butelkę z ciepłą wodą sobie kładź i nawet w nocy śpij z butelką "w spodniach". Unikaj spodni i obcisłych bluzek, które cisną w brzuch... Czasem to zazdroszczę chłopakom, że nie mają z tym problemu, ale spojrzeć z drugiej strony...niekontrolowana erekcja... a koszmarny okres staje się lepszy. :D

#12 Novocaine

Novocaine

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 97 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano nie, 24 lut 2013 - 17:27

Czasami paradoksalnie lepszy jest facet ginekolog, bo jest delikatniejszy - przynajmniej z moich doświadczeń tak wynika. Ja też mam obfite i bolesne miesiączki, nie mogę używać podpasek bo przeciekają, ale tampony są świetne. No i lepiej się czuję w ruchu, staram się nie leżeć tylko się ruszać, bo nawet nospa tak mi dobrze nie robi jak ćwiczenia.
I know life sometimes can get tough!
And I know life sometimes can be a drag!
But people, we have been given a gift,
we have been given a road
And that road's name is... Rock and Roll!

#13 Jagódkowa

Jagódkowa

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisano wto, 26 lut 2013 - 22:03

Ja też mam czasem bardzo bolesne okresy, gdzie bez tabletek się nie obejdzie. Na szczęście to nie jest zawsze i tylko jeden, dwa dni.
Moje blogi na które serdecznie zapraszam:
www.by-margaret.blogspot.com - blog lifestylowy
www.blask-ksiazek.blogspot.com - z recenzjami książek

#14 Purple_raspberry

Purple_raspberry

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano sob, 06 kwi 2013 - 16:02

A ja dziś dostałam pierwszy okres... skapłam się niecałą godzinę temu. To był jakiś szok, bo ani wczoraj ani dziś w ogóle nie bolał mnie brzuch dopiero teraz jak się skupiam na tym , czy boli czy nie to owszem ale trochę. To dobrze ;). Jeszcze nie powiedziałam mamie, trochę nie chce bo pewnie się będzie jarać jak nie wiadomo czym -.- . W sumie to się cieszę wyczekuje okresu intensywnie już od pół roku, bo tak się składa, że skończe w czerwcu 15 lat. :>

#15 Jar De Ley

Jar De Ley

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano śro, 12 cze 2013 - 15:57

Powinnaś iść do ginekologa 2-3 lata od pierwszej miesiączki! Lub w wieku 15 lat. Nie wiem, czy to przez to ale to jest możeliwe

#16 ankafiliżanka

ankafiliżanka

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano nie, 01 paź 2017 - 16:21

Ja tez mam dość uciążliwe miesiączki. Używam tamponów z www.myob.pl - najczęściej wybieram wersję Super. Przy regularnym zmienianiu w odpowiednim czasie nie przeciekają. Próbowałam kubeczka menstruacyjnego, ale w moim przypadku była to porazka - przesiąkał i odczuwałam, że mam go w środku.