Skocz do zawartości

Bieda a studia.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Humansss

Humansss

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano sob, 06 wrz 2014 - 19:43

Witam. Niedługo nadejdzie czas wyboru szkoły po średniej. Najchętniej pojechałbym do jakiegoś większego miasta na studia z medycyny, bo w mojej okolicy nie bardzo są takie szkoły. I tu pojawia się problem. Może i bym pojechał tam z kolegami, ale niestety klepię biedę i mógłbym tylko przeszkadzać w utrzymaniu. Obecnie w rodzinie czasami brakuje nawet na chleb, a co dopiero mówić o nadchodzących małymi krokami studiach. Jak mogę dać z tym radę?

#2 BabyZ

BabyZ

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisano sob, 06 wrz 2014 - 20:53

Zawsze można poszukać pracy. Często przeglądając różne oferty jest dopiska *mile widziane osoby ze statusem studenta. Zawsze to jakiś pieniądz. Sama się również zastanawiam nad dorywczą pracą podczas studiowania i to na studiach dziennych ;)

#3 BabyZ

BabyZ

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisano sob, 06 wrz 2014 - 20:55

Dodam jeszcze, że może za późno o tym pomyślałeś, choć został jeszcze niecały miesiąc. Ja już podczas wakacji zarobiłam sobie troszkę pieniążków na zapas, na czarną godzinę.

#4 Humansss

Humansss

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano sob, 06 wrz 2014 - 22:12

Nie dopisałem tego,  został mi rok, więc trochę czasu jeszcze jest :)
Ciekaw jestem czy uda mi się znaleźć pracę z którejj będę mógł złożyć się na czynsz, jedzenie, rachunki, dla mnie na rozpustę może wgl nie być, ważne, żeby starczyło na wymienione rzeczy.

#5 BabyZ

BabyZ

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisano nie, 07 wrz 2014 - 09:44

No pewnie że coś znajdziesz! Najczęściej szukają młodych uczących się do rozkładania towarów w markecie, roznoszenia ulotek, do degustacji albo rozwożenia pizzy. Nawet można się przejść na jakąś inwentaryzację i zawsze jakiś pieniądz wpadnie nawet na drobne wydatki :)
Sama po części mam ten problem, nowe miasto, praktycznie zero znajomości, wszystko trzeba zaczynać od nowa i jakoś iść do przodu.

#6 Shan_com_pl

Shan_com_pl

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisano wto, 23 wrz 2014 - 12:26

Grunt to pozytywne myślenie i taką pracę weekendową na pewno znajdziesz prędzej czy później,oczywiście będzie ona dorywcza ale to zawsze coś,moim zdaniem warto spróbowac.

#7 rosemary33

rosemary33

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 85 postów

Napisano czw, 25 wrz 2014 - 11:01

Znajdź pracę:) myślę, że możesz też liczyć na różne stypendia.

#8 czasnek

czasnek

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano sob, 27 wrz 2014 - 11:03

Istnieje wiele różnych stypendiów  szczególnie dla młodych zdolnych nie tylko na uczelniach ale również po za nimi ważne to się rozejrzeć.

#9 lau.raj

lau.raj

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano nie, 28 wrz 2014 - 11:35

Jeśli chodzi o stypendia, to niekiedy jest ciężko coś zdobyć :( Mój brat ciągle się o jakieś stara, ale ciągle go ktoś wyprzedza ;/. Ja bym tam proponowała rozejrzeć się za jakąś pracą dorywczą, albo poszukać coś na następne wakacje a póki co klepać biedę :D

Wyświetl postUżytkownik czasnek dnia sob, 27 wrz 2014 - 11:03 napisał

Istnieje wiele różnych stypendiów  szczególnie dla młodych zdolnych nie tylko na uczelniach ale również po za nimi ważne to się rozejrzeć.

#10 czasnek

czasnek

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano pią, 03 paź 2014 - 18:07

Wyświetl postUżytkownik lau.raj dnia nie, 28 wrz 2014 - 11:35 napisał

Jeśli chodzi o stypendia, to niekiedy jest ciężko coś zdobyć :( Mój brat ciągle się o jakieś stara, ale ciągle go ktoś wyprzedza ;/. Ja bym tam proponowała rozejrzeć się za jakąś pracą dorywczą, albo poszukać coś na następne wakacje a póki co klepać biedę :D

Spokojnie jak masz naprawdę tak trudną sytuacje materialną to stypendium socjalne należy się i już bez żadnego wyścigu o nie co innego stypendium naukowe.

#11 buk.a

buk.a

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano śro, 29 paź 2014 - 12:35

Praca odatkowa, np jako kelner, gdzie masz dodakowo tipy + stypendia, czy socjalnem, czy za średnią są niezłe, więc wszystko moze sie udać!

#12 yamsena

yamsena

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • MiejscowośćKraków

Napisano nie, 02 lis 2014 - 18:03

Praca + Stypendium socjalne.

#13 dull

dull

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano sob, 13 cze 2015 - 18:07

Tak, praca na studiach medycznych, hehe. Dobre. Powodzenia.

#14 ewka3344

ewka3344

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisano czw, 16 lip 2015 - 14:25

Jeżeli masz trudną sytuacje rodzinną, to na studiach możesz liczyć na stypendium socjalne i dodatek mieszkaniowy. Ich wysokość jest zależna od uczelni. U mnie najwyższa kwota była równa około 900 zł, więc za to spokojnie można mieszkać w dwuosobowym pokoju i wyżyć. Jeśli to za mało, zawsze można postarać się o pracę.

#15 Shan_com_pl

Shan_com_pl

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisano nie, 23 sie 2015 - 09:07

Właśnie,musisz dowiedzieć się jak to wygląda pod względem stypendum socjalnego bo prawdopodobnie będzie Ci przysługiwać,wiec wtedy problem miałbyś rozwiązany. Jeżeli natomaist chodzi o studia i konkretnie medycynę to tutaj musisz skupić się głównie na nauce,to bardzo wymagający i cięzki kierunek,dodatkowa praca raczej nie wchodzi w grę.

#16 Burza

Burza

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano pią, 18 wrz 2015 - 20:26

Dodatkowo możesz postarać się o kredyt na studia, który będziesz spłacał po ich zakończeniu. Czyli jak już będziesz miał pracę i zarabiał przyzwoite pieniądze.

#17 Sakura_Flower

Sakura_Flower

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 67 postów

Napisano pon, 12 paź 2015 - 17:21

Dokladnie dużo znam osób co postarały się o kredyt na studia a spłacają go później. Do tego jakaś dodatkowa praca na pewno byłaby pomocna.

#18 pm123

pm123

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano pon, 23 lis 2015 - 11:43

Cześć. Może kogoś to zainteresuje, ale trafiłam ostatnio na bardzo fajną stronę agencji Inclick. Jest to idealny sposób na zarabianie różnych kwot pieniędzy. Plusami jest to, że sami możemy sobie wybierać zlecenia i sami decydujemy kiedy je zrobimy. Stwierdziłam, ze jest to genialny pomysł i zarejestrowałam się, a pieniądze sam wpływają mi na konto za pracę, którą wykonuję z przyjemnością.Nie zajmuje to dużo czasu i na szczęście nie wpływa to na żadne studenckie obowiązki Może akurat i Wam się spodoba
https://www.inclick.pl/

#19 gizmo

gizmo

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano śro, 20 sty 2016 - 17:07

Aktualnie pieniądze na studia to nie jest problem. Jeśli rodzina nie jest zbyt bogata to można postarać się o kredyt studencki. Oprocentowanie jest tak małe, że nie jest to duże obciążenie, a spłata następuje dopiero 2 lata po zakończeniu studiów - także jest czas na znalezienie pracy. Szczegółowo jest to opisane tutaj http://www.kredytstudencki.net/ . Ponadto warto też się zainteresować sypendiami socjalnymi oraz pracą dorywczą. Chociażby korepetycje są już dużym zastrzykiem gotówki

#20 mile77nka

mile77nka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano czw, 21 sty 2016 - 13:21

no zawsze panuje taki stereotyp, ze studenci sa biedni i maja klopot z gotowka, czasami to wynika rzeczywiscie z biedy, a czasami ze zlego gospodarowania funduszami. Ja pochodze z biednej rodziny i idc na studia mialam spore obawy. Od razu poszlam do akademika, bo tam najtaniej. Teoretycznie na mieszkaniu byloby latwiej o nauke, ale tez zalezy na kogo sie trafi. Na pewno warto ubiegac sie o stypedium studenckie, zawsze to kilka stowek wiecej. Ja tez sobie dorabialam :) po zajeciach szlam do jakiejs pracy dorywczej i zawsze mozna bylo jakos przezyc, Ty tez na pewno dasz rade :)