Skocz do zawartości

Rzucanie palenia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Coolka

Coolka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisano pią, 19 wrz 2014 - 13:07

Kto z Was pali, kto rzuca, a komu już się udało poradzić sobie z nalogiem? Znacie jakieś sprawdzone metody, a może próbować wszystkich, aż któraś okaże się skuteczna?

Dołączona grafika

#2 asela

asela

Stały bywalec

• Moderators
  • 2003 postów
  • Numer GG:44524155
  • MiejscowośćKatowice

Napisano pią, 19 wrz 2014 - 13:43

Pale i rzucam już od roku bez większych rezultatów. :(
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż sama śmierć..
www.photoblog.pl/asela

#3 renata

renata

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano sob, 20 wrz 2014 - 12:08

Niedawno przerzuciłam się na e-fajkę i mam nadzieję że doprowadzi mnie to do rzucenia palenia. Nie mogę tylko dobrać właściwego liquidu. Albo za mocny, albo za słaby, albo nie ten smak. Okazyjnie spróbowałam liquidu Atmant o smaku truskakowym i był super, czułam jakbym miała w ustach świerzą truskawkę. Niestety u nie w mieście takiego nie spotkałam. Nie wiem w jakim sklepie można je kupić. Gdyby ktoś, coś w tym temacie to proszę o info.

#4 Shatter

Shatter

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano sob, 20 wrz 2014 - 15:30

Najpierw przerzucilam się na e-fajke paliłam ja z pół roku aż któregoś razu zabrakło mi liquidu i po prostu przestałam.  Dopóki nie zaczęłam rzucać nie wiedziałam że można ot tak przestać palić ale to chyba najlepsza metoda. Bo chodzi najbardziej o to by zająć czymś ręce ;) a paliłam naprawdę dużo

#5 renata

renata

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano nie, 21 wrz 2014 - 14:14

Do rzucenia palenia jeszcze mnie daleko, lubię palić. Na razie jestem na etapie dobierania liquidu i to mocnych (24).

#6 Smietanka

Smietanka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • MiejscowośćJastrzębie Zdrój

Napisano nie, 21 wrz 2014 - 18:41

Allen Carr "Łatwy sposób na rzucenie palenia". Też paliłam, moja mama i znajomi też. Książka działa cuda. Trudno w to uwierzyć, ale spróbuj!

#7 deBroglie95

deBroglie95

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 14 postów
  • Numer GG:28615612

Napisano pon, 22 wrz 2014 - 15:01

@up
Potwierdzam, mój znajomy też opowiadał o tej książce i mówił, że pomogło ;)
Pro patria semper

#8 renata

renata

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano wto, 23 wrz 2014 - 08:46

Znam też takich, którym książka nie pompogła. Po rzuceniu analogów, były palacz często doznaje przykrych objawów odstawienia. co powoduje, że wraca do nałogu. Lepszym rozwiązaniem wydaje się e-papieros z liqudem o ulubionym smaku i stopniowe zmniejszanie jego mocy - zawartości nikotyny.

#9 Coolka

Coolka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisano wto, 23 wrz 2014 - 21:25

Dużo osób mówi, że najlepiej rzucić od razu, ale nie dla każdego to takie proste. Tych metod rzucania palenia jest ogrom. Moja mama jak rzucała to trafiła na stronkę jakrzucicpalenie.pl i próbowała wszystkich po kolei wypisanych tam metod. Udało jej się finalnie skończyć z nałogiem dopiero jakoś po roku. To wbrew pozorom bardzo trudny do wyzbycia się nałóg, ale dzięki motywacji bliskich i osob, ktore pracuja w poradniach mozna sobie z tym poradzic.

#10 renata

renata

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano śro, 24 wrz 2014 - 11:25

Żaden nałóg nie jest łatwy do pokonania. Próbowałam kilkakrotnie i nic z tego nie wyszło. Wybrałam więc drogę może nie krótszą, ale łagodniejszą w skutkach, przechodząc od liquidów z dużą zawartością nikotyny do coraz mniejszych. Obecnie palę liquidy z zawartością 12mg nikotyny a to już jest spory sukeces. Kiedy zejdę do "0" (są liquidy beznikotynowe) palenie palenie okaże się bez celowe.

#11 Inshakov

Inshakov

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Miejscowośćwojewództwo Podkarpackie

Napisano śro, 22 paź 2014 - 14:44

Pale od kilku dobrych lat, chociaż mam dopiero 17. Palę i na razie przestać nie zamierzam, chyba, ze wyniki badań genetycznych mojej siostry wskażą, czy rodzeństwo ma wskaźnik zachorowania na raka złośliwego, czy nie. Jak wyjdą tak, że będę miała spore procenty na tą chorobę - będę starała się rzucić, bo bardzo lubię palić papierosy. Szczerze, to odkąd dowiedziałam się o chorobie siostry, mam wyrzuty sumienia za każdym razem, jak sięgam po fajkę, ale to silniejsze ode mnie. Nie wiem, jakbym miała to cholerstwo rzucić, na pewno nie przerzucę się na e-papierosa, to dla mnie gówno większe niż papierosy, mimo, iż nie mam argumentu na poparcie mojego zdania. Po prostu takie już jest.

#12 renata

renata

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano czw, 30 paź 2014 - 10:52

Argumenty przemawiające za e-papierosami a właściwie liquidami są takie, że nie zawierająsz sustancji smolistych, króre mogą powodować choroby. Poza tym wapując atmant mam duzy wybór smaków a także mogę dobierać sobie ich moc (zawartość nikotyny)

#13 qaz12

qaz12

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano czw, 13 paź 2016 - 21:29

Wyświetl postUżytkownik renata dnia wto, 23 wrz 2014 - 08:46 napisał

Znam też takich, którym książka nie pompogła. Po rzuceniu analogów, były palacz często doznaje przykrych objawów odstawienia. co powoduje, że wraca do nałogu. Lepszym rozwiązaniem wydaje się e-papieros z liqudem o ulubionym smaku i stopniowe zmniejszanie jego mocy - zawartości nikotyny.

no wlasnie. ja zawsze zamawiam ten http://idym.eu/pink-...-balo-nowy.html i zawsze dostaje zapas, bo drugi jest za darmo.

#14 waitforit

waitforit

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 65 postów

Napisano wto, 13 gru 2016 - 11:03

Palenie jest ochydne, na dodatek przecież papierowy są drogie ;/

#15 kicia_an1

kicia_an1

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano czw, 15 gru 2016 - 16:52

myśle ze pienaidze sa najwiekszym wrogiem paelnia :)

#16 kate_20

kate_20

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano śro, 16 sie 2017 - 13:18

Też zmagam się z tym problemem. Wygląd zębów ratuje jakoś wybielającym https://www.listerine.pl/, ale zdecydowanie gorzej z cerą i płucami :-( ;-) Ktoś rzucił? Jakie sposoby poza gumami? Słyszałam o akupunkturze, ale przy mojej wrażliwości na ból trochę się boję...

#17 paulina59

paulina59

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano śro, 23 sie 2017 - 08:13

Każdy z nas powinien się ubezpieczyć na życie ale nie każdy ma na to pieniądze. Nigdy nie wiadomo co nas w życiu spotka. Na http://www.viennalife.pl/ znajdziecie bardzo ciekawe informacje o ubezpieczeniu oraz firmę, która się właśnie tym zajmuje od lat.