Skocz do zawartości

"Kary" nauczycielki od wfu.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Teczowa

Teczowa

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano wto, 30 wrz 2014 - 19:05

Witam, dzisiaj nie ćwiczyłam na wfie razem z moja przyjaciółka Ania. (ja zgłosiłam nieprzygotowanie, a ona ma zwolnienie lekarskie do końca roku) Nie ćwiczyła tez Olka. Nauczycielka kazała nam poczekać na ławce aż koleżanki z klasy skończą biegać. Ja i Ania usiadłyśmy dość daleko na ławce, a Olka usiadła sama na najbliższej. Kiedy dziewczyny skończyły biegać nauczycielka kazała nam podejść, nie usłyszałyśmy za pierwszym razem i musiała się powtarzać (dodam jeszcze ze ona od początku nas nie lubiła, od tak bez powodu, chyba ze powodem było to ze kiedyś powiedziałam ze nie lubię wfu a ona to usłyszała) i poszukać woźnego, wziąć od niego miotle i zamiatać liście spod krzaków. Nie zrobiłyśmy nic złego, za co mogła by nas ukarać.  Mam teraz pytanie, czy ona mogła kazać nam to zrobić? No bo przecież nie jesteśmy sprzątaczkami (nie zrozumcie mnie źle, nie mam nic do sprzątaczek, ale nie chodzę do szkoły po to by grabić liście..) czytałam już statut szkoły, jednak tam nie ma nic powiedzianego na ten temat. Zastanawia mnie jeszcze to ze nam kazała to robić, a Olce nie. Gdy się dowiedziała ze nie znalazłszy woźnego powiedziała ze będziemy to robić na następnym wfie ( z góry stwierdziła ze nie będę ćwiczyć).
Czy u Was w szkole są takie zasady, ze nie ćwiczący maja sprzątać?
P.S. chodzę do pierwszej klasy technikum i to jest dla mnie nowa szkoła, a w poprzednich nigdy się z czymś takim nie spotkałam.

#2 asela

asela

Stały bywalec

• Moderators
  • 2004 postów
  • Numer GG:44524155
  • MiejscowośćKatowice

Napisano wto, 30 wrz 2014 - 19:26

Jak dla mnie to ma takie prawo..
Jak masz siedzieć na ławce z koleżanką  i plotkować to już lepiej grabić liście..
Trzeba zmotywować młodzież do w-fu
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż sama śmierć..
www.photoblog.pl/asela

#3 devorgilla

devorgilla

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • MiejscowośćLublin

Napisano pią, 31 paź 2014 - 18:18

Raczej nie ma takiego prawa, ale nikt jej tego nie zabroni. Dyrektor przyzna jej rację, a do kuratora oświaty przecież z tym nie pójdziesz...

#4 naciaszek

naciaszek

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 12 postów
  • Numer GG:51941461
  • MiejscowośćMałopolska

Napisano sob, 01 lis 2014 - 20:35

Nam zawsze na wf'ie każą sprzątać magazyn z piłkami i innymi urządzeniami do ćwiczeń jeśli ktoś nie ćwiczy a nie jest chory. Ja jakoś nie widzę nic w tym złego, że kazała Ci zgrabić liście ;p

#5 Agatoja

Agatoja

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 775 postów

Napisano śro, 10 gru 2014 - 19:49

Nas pani po prostu prosi jeżeli chce żebyśmy coś zrobiły, a potem  jeżeli to było coś czasochłonnego wstawia uwagę pozytywną.

#6 Franka

Franka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisano czw, 11 gru 2014 - 10:31

witam ;) ja sie zgadzam z poprzedniczkami. mogla to być mała kąśliwość z jej strony, ale prawa nie złamała chyba, więc nie ma jak się jej przyczepić....

#7 magda2014

magda2014

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano sob, 21 lut 2015 - 21:24

nigdy nie spotkałam się z takim zachowaniem. Jeśli ktoś nie ćwiczy to poprostu siedzi na ławce i patrzy jak ćwiczą inni