Skocz do zawartości

Dziewczyny pomożecie? Problem z cerą

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 DeadAngelInHell

DeadAngelInHell

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano pon, 03 lis 2014 - 21:44

Cześć. Mam 13 lat i od jakiegoś czasu wysypują mi się pryszcze, dość duża ilość. Od 2 lat go już mam, ale zwłaszcza jesienią i zimą on się nasila. Jak mogę chronić moją twarz? Mama nie koniecznie chce zapisać mnie do dermatologa, to trochę krępujący temat, ale po prostu nie mam za dużo pieniędzy i nie chce obciążać rodziców, więc sama staram się zbierać na to i owo. A więc...

Co mogłybyście mi polecić? Chodzi mi o :
- żele ( takie jak, np. mogę posmarować nimi pryszcze na noc, czy w dzień jak nigdzie nie wychodzę )
- kremy ( takie, które mogę nałożyć, np. pod lekki podkład, żeby dobrze nawilżał, nie zatykał porów, *cera tłusta i mieszana* )
- toniki do przemywania twarzy
- antybakteryjny podkład ( który dość dobrze kryje pryszcze i zaczerwienienia)
i te inne... co wy stosujecie? Proszę o coś skutecznego, bo nie chcę "wyrzucać pieniędzy w błoto", pomimo że wiem iż każda cera potrzebuję czego innego. Tak w granicach do 50 zł. I najlepiej byłoby gdybym mogła to kupić gdzieś w aptece, Rossmannie lub Smyku, a jeśli już nie ma innego wyjścia, to przez internet.

Mam cerę tłustą, trądzikową, z wągrami. No i do tego jeszcze... mam lekkie naczynka na nosie, taa. Żyć nie umierać...
Pomocy. c:

#2 Agatoja

Agatoja

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisano czw, 11 gru 2014 - 07:50

Po pierwsze za dermatologa się nie płaci, ale jeżeli już nie chcesz iść, to przeczytaj artykuł z tej strony na temat naturalnych sposobów na trądzik. Tak w pigułce: dużo pij, nawilżaj skórę (najpierw umyj twarz czymś niematującym, a potem posmaruj kremem), nie używaj fluidów, korektorów, pudrów i generalnie kosmetyków do makijażu, zdrowo się odżywiaj i tam masz jeszcze sposoby na maseczki w tym artykule.

#3 Bomba

Bomba

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano wto, 16 gru 2014 - 15:34

Agatoja to że nie widać problemu nie oznacza że go nie ma. Według mnie nie powinno ,,przykrywać " cery kosmetykami. To powoduje że skóra nie może oddychać i problem zostaje . Natomiast zgadzam się w sprawie dobrego odżywiania się i jedzenia owoców. Najlepiej kupić maseczki żele under 20. Moja kuzynka ich używa i jest zadowolona. :-)

#4 Agatoja

Agatoja

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisano śro, 07 sty 2015 - 16:13

Wyświetl postUżytkownik Bomba dnia wto, 16 gru 2014 - 15:34 napisał

Agatoja to że nie widać problemu nie oznacza że go nie ma. Według mnie nie powinno ,,przykrywać " cery kosmetykami. To powoduje że skóra nie może oddychać i problem zostaje . Natomiast zgadzam się w sprawie dobrego odżywiania się i jedzenia owoców. Najlepiej kupić maseczki żele under 20. Moja kuzynka ich używa i jest zadowolona. :-)
A co ja przepraszam napisałam? Tam jest NIE. One zatykają pory. Under 20 jest Ok, polecam. ;)

#5 bumbum

bumbum

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano sob, 24 sty 2015 - 00:24

Najlepiej iść do kosmetyczki, która zrobić Ci profesjonalne badanie skóry. Określi wszystko szczegółowo, co powinnaś stosować, a co nie. Poleci produkty. Takie badanie kosztuję w granicach 40 zł, ale kosmetyczki często robią takie "promocyjne dni" i możesz skorzystać z takiej usługi nawet za 10 zł :) Nie ma co działać metodą prób i błędów, lepiej od razu skontaktować się ze specjalistą.

Osobiście, posiadając również cerę tłustą mogę polecić Ci produkty z kwasami(jednak nie do codziennego stosowania bo przesuszają skórę przez co ona się broni i wydziela jeszcze więcej łoju). Oraz stosowanie zarówno kremów na dzień, jak i na noc. Na noc coś co dobrze nawilży skórę, na dzień możesz nawet skorzystać z czego matującego(przeważnie są to kremy na bazie ogórka).  Poszukają przepisów na naturalne maseczki, są lepsze od kupnych ponieważ mniej inwazyjne. I pij dużo wody. Nic tak dobrze nie oczyszcza skóry, jak wypicie 1,5 l - 2 l wody dziennie :)
"Nie hoduj w sobie więcej niż możesz połknąć - miłości, uniesień czy nienawiści" - Ch. Bukowski

#6 wiktoria8008

wiktoria8008

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano pią, 03 kwi 2015 - 13:28

Wyświetl postUżytkownik DeadAngelInHell dnia pon, 03 lis 2014 - 21:44 napisał

Cześć. Mam 13 lat i od jakiegoś czasu wysypują mi się pryszcze, dość duża ilość. Od 2 lat go już mam, ale zwłaszcza jesienią i zimą on się nasila. Jak mogę chronić moją twarz? Mama nie koniecznie chce zapisać mnie do dermatologa, to trochę krępujący temat, ale po prostu nie mam za dużo pieniędzy i nie chce obciążać rodziców, więc sama staram się zbierać na to i owo. A więc...

Co mogłybyście mi polecić? Chodzi mi o :
- żele ( takie jak, np. mogę posmarować nimi pryszcze na noc, czy w dzień jak nigdzie nie wychodzę )
- kremy ( takie, które mogę nałożyć, np. pod lekki podkład, żeby dobrze nawilżał, nie zatykał porów, *cera tłusta i mieszana* )
- toniki do przemywania twarzy
- antybakteryjny podkład ( który dość dobrze kryje pryszcze i zaczerwienienia)
i te inne... co wy stosujecie? Proszę o coś skutecznego, bo nie chcę "wyrzucać pieniędzy w błoto", pomimo że wiem iż każda cera potrzebuję czego innego. Tak w granicach do 50 zł. I najlepiej byłoby gdybym mogła to kupić gdzieś w aptece, Rossmannie lub Smyku, a jeśli już nie ma innego wyjścia, to przez internet.

Mam cerę tłustą, trądzikową, z wągrami. No i do tego jeszcze... mam lekkie naczynka na nosie, taa. Żyć nie umierać...
Pomocy. c:

Polecam Niszcz pryszcz krem z naparu z wierzby i krwawnika firmy Kosmetyki DLA jest w wersji na noc i na dzień. Też go stosuje i przyznam, że innego już nie kupię. Świetnie pielęgnuje skórę trądzikową, eliminuje zaskórniki, pozostawiając skórę zmatowioną, a jednocześnie nawilżoną, nie zatyka porów, nie uczula,w 100% naturalny,cena ok.20 zł. Jedyna wada to zapach.

#7 jululka123

jululka123

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano śro, 15 lip 2015 - 21:17

Polecam Ci:
-żel do mycia twarzy tołpa physio do skory wrazliwej (8 zł za 50 ml w rosmannie, starczył mi na miesiąc przy codziennym stosowaniu niewielkiej ilości)
-żel benzacne 10% (13 zł za 30 gram, starczy nawet na rok:)), nakladasz go na noc na największe pryszcze, a rano zmywasz, jest w każdej aptece.
-Jako krem zwykły krem nivea soft (jest mniej tłusty od klasycznego nivea), dostępny w każdym kiosku, małe od kilku złotych, jest dobry na dzien.
-jeśli chcesz zamaskowac pryszcze możesz kupić puder antybakteryjny synerger (w rosmannie koszt 9 zł, jest bardzo wydajny)
-jeśli chodzi o tonik, kup jakiś do ceny wrażliwej.
Pamiętaj, żeby starać się nie wysuszac skóry za mocnymi kosmetykami oraz stale nawilzac kremem nivea, wysuszenie tylko pobudzić ją do produkcji sebum.Trzymam kciuki za cerę!
ps. Wszystko co tutaj napisałam było polecacie przez dermatologa i testowane na mnie ;)

#8 jululka123

jululka123

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano czw, 16 lip 2015 - 11:17

Wyświetl postUżytkownik jululka123 dnia śro, 15 lip 2015 - 21:17 napisał

Polecam Ci:
-żel do mycia twarzy tołpa physio do skory wrazliwej (8 zł za 50 ml w rosmannie, starczył mi na miesiąc przy codziennym stosowaniu niewielkiej ilości)
-żel benzacne 10% (13 zł za 30 gram, starczy nawet na rok:)), nakladasz go na noc na największe pryszcze, a rano zmywasz, jest w każdej aptece.
-Jako krem zwykły krem nivea soft (jest mniej tłusty od klasycznego nivea), dostępny w każdym kiosku, małe od kilku złotych, jest dobry na dzien.
-jeśli chcesz zamaskowac pryszcze możesz kupić puder antybakteryjny synerger (w rosmannie koszt 9 zł, jest bardzo wydajny)
-jeśli chodzi o tonik, kup jakiś do ceny wrażliwej.
Pamiętaj, żeby starać się nie wysuszac skóry za mocnymi kosmetykami oraz stale nawilzac kremem nivea, wysuszenie tylko pobudzić ją do produkcji sebum.Trzymam kciuki za cerę!
ps. Wszystko co tutaj napisałam było polecacie przez dermatologa i testowane na mnie ;)
zapomniałam jeszcze o kremie acnederm, nakladaj go na noc na całą twarz, może trochę szczypac. (koszt 19 zł w aptece, mnie starczył na 2 miesiące)

#9 ewka3344

ewka3344

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisano czw, 16 lip 2015 - 14:27

Najlepiej iść do dermatologa. Najpierw musisz udać się do lekarza rodzinnego, który wypisze ci skierowanie. Ze skierowaniem możesz zarejestrować się do dermatologa za darmo, czyli na NFZ. Musisz tylko sprawdzić, gdzie mają podpisany kontrakt. Najlepiej też posprawdzać terminy w różnych przechodniach i u różnych specjalistów, bo niektórzy mają najbliższy termin na za tydzień, a inni dopiero na za 2 miesiące.

#10 Truskaweczka90

Truskaweczka90

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano pon, 24 lip 2017 - 00:32

Dla mnie takim niezbędnymi kosmetykiemi jest puder mineralny kryjący, matujący oraz rozswietlający Annabelle Minerals jest świetny. Moja twarz codziennie wyglada świeżo nie zatykając przy tym porów oraz przy tym upale nie spływa i nie daje efektu maski. A więc sprawdzaja się jeśli cera jest problematyczna np: Trądzik . Same spróbujcie naprawde są nie drogie i warte swojej ceny. Przy okazji możecie zerknac i poczytac sobie ciekawe porady http://kosmetykimineralne.pl

#11 akhbaru

akhbaru

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano wto, 08 sie 2017 - 06:38

Dermatolog to najlepsze wyjście, doradzi co nie tak. A co do kosmetyków to dobrym rozwiązaniem są kosmetyki mineralne, tak jak koleżanka wyżej napisała Annabelle Minerals np, podkłady mineralne bardzo dobrze kryją no i maja w sumie chyba z 4 skladniki naturalne wiec nie ma co uczulać.

#12 Therese

Therese

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano sob, 12 sie 2017 - 12:14

Dermatolog zdecydowanie się przyda. Być może przyczyna trądziku siedzi głębiej... Pamietaj też o odpowiedniej diecie w tym wieku. Lepiej wystrzegaj się niestety słodyczy, mocno przyprawionych posiłków i niezdrowych tłuszczów - tutaj fajnie masz wszystko rozpisane http://obk.pl/tradzi...e-z-nim-radzic/ Ja z trądzikiem walczyłam przez 5 lat aż wreszcie samo przeszło, najwyraźniej musiałam przejść swoje ;p

#13 ankafiliżanka

ankafiliżanka

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano sob, 23 wrz 2017 - 16:28

Ja mogę polecić:
żel punktowy - Benzacne (dostępny w aptece)
żel do mycia twarzy - https://www.neutroge...site/product/58
krem do twarzy - https://www.neutroge...site/product/60
Z metod naturalnych - przemywanie twarzy sokiem z łopianu.

#14 Natasha

Natasha

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano wto, 31 paź 2017 - 18:40

Ja bym ci poleciła taką naturalną maskę oczyszczającą Lerosett. Ona jest nie tylko maską, ale też i preparatem leczniczym i bardzo dobrze działa na trądzik, tłustą skórę i ogólnie na zanieczyszczenia na niej. Ładnie ściąga i wysusza, ale działa też łagodząco i normalizuje pracę gruczołów łojowych. Dla mnie najlepsza jaką miałam.

#15 Coolka

Coolka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisano śro, 01 lis 2017 - 14:13

Wyświetl postUżytkownik Natasha dnia wto, 31 paź 2017 - 18:40 napisał

Ja bym ci poleciła taką naturalną maskę oczyszczającą Lerosett. Ona jest nie tylko maską, ale też i preparatem leczniczym i bardzo dobrze działa na trądzik, tłustą skórę i ogólnie na zanieczyszczenia na niej. Ładnie ściąga i wysusza, ale działa też łagodząco i normalizuje pracę gruczołów łojowych. Dla mnie najlepsza jaką miałam.

Gdzie to Lerosett kupiłaś ? Widziałam tą maskę na necie. Podobno na zmiany skórne działa nawet nałożona punktowo.

#16 Natasha

Natasha

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano sob, 11 lis 2017 - 13:21

Zamawiałam przez internet tu https://naturmedicin...leanser-70ml-2/, a w temacie stosowania to masz pod tym linkiem od razu ładnie rozpisane, w jaki sposób stosować, w zależności od rodzaju skóry i problemu. Zerknij sobie. :)

#17 Jolin

Jolin

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 55 postów

Napisano pon, 13 lis 2017 - 09:00

Może po prostu robisz coś nie tak? Mam tu na myśli złe oczyszczanie, złe odżywianie, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków.