Skocz do zawartości

Oculus?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 kochanaislodka

kochanaislodka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano pon, 30 mar 2015 - 18:30

Siemanko! Nie znalazłam nigdzie wpisu na ten temat, dlatego zakładam nowy. Czy ktoś z was widzial już Oculus (premiera byla w poprzedni piątek)? Warto sie wybrac do kina? Bo ja to nie lubie filmow gdzie leje sie masa krwi i lataja jakies dziwne stwory, wiec nie chcialabym sie na cos takiego przypadkiem natknac, a chetnie bym sie wybrala na jakis dobry film. POmoze ktos, doradzi?

#2 goncowski

goncowski

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano wto, 31 mar 2015 - 11:13

Ja jestem zadowolony. Oculus powinien Ci sie spodobac jesli masz takie preferencje. Tam jest solidny, stary klimat dreszczowca i bardziej zbudowane napięcie w ciągu całego filmu niż w pojedynczych scenach. Fabuła jest przemyślana i zaskakująca wiec powinnas go koniecznie obejrzeć.

#3 kochanaislodka

kochanaislodka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano wto, 31 mar 2015 - 19:27

Wyświetl postUżytkownik goncowski dnia wto, 31 mar 2015 - 11:13 napisał

Ja jestem zadowolony. Oculus powinien Ci sie spodobac jesli masz takie preferencje. Tam jest solidny, stary klimat dreszczowca i bardziej zbudowane napięcie w ciągu całego filmu niż w pojedynczych scenach. Fabuła jest przemyślana i zaskakująca wiec powinnas go koniecznie obejrzeć.

ale napewno nie natknę się tam na teksańską masakrę piłą mechaniczną? :) Bo tego bym raczej nie zniosła (słabnę na widok krwi, niestety tak już mam) :P znajomi ze szkoły mówią, żeby wybrać się na Oculusa do kina (bo niby dobry klimat i takie tam) a nie oglądać w sieci, sądzisz, że rzeczywiście warto?

#4 goncowski

goncowski

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano śro, 01 kwi 2015 - 05:00

Wyświetl postUżytkownik kochanaislodka dnia wto, 31 mar 2015 - 19:27 napisał

ale napewno nie natknę się tam na teksańską masakrę piłą mechaniczną? :) Bo tego bym raczej nie zniosła (słabnę na widok krwi, niestety tak już mam) :P znajomi ze szkoły mówią, żeby wybrać się na Oculusa do kina (bo niby dobry klimat i takie tam) a nie oglądać w sieci, sądzisz, że rzeczywiście warto?
Pewnie że tak, byłem ostatnio na seansie, więc jeśli masz jakieś wątpliwości to nie powinnaś, Oculus to rozsądnie wydane pieniądze, ja jestem całkowicie zadowolony. Krwi tam praktycznie nie ma, jeżeli już coś się stało to reżyser daje do zrozumienia to za pomocą delikatnych sugestii i aluzji które jednak są dość wyraźne i to właśnie buduje w filmie nastrój grozy. Koniecznie obejrzyj.

#5 kochanaislodka

kochanaislodka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano śro, 01 kwi 2015 - 18:08

Wyświetl postUżytkownik goncowski dnia śro, 01 kwi 2015 - 05:00 napisał

Pewnie że tak, byłem ostatnio na seansie, więc jeśli masz jakieś wątpliwości to nie powinnaś, Oculus to rozsądnie wydane pieniądze, ja jestem całkowicie zadowolony. Krwi tam praktycznie nie ma, jeżeli już coś się stało to reżyser daje do zrozumienia to za pomocą delikatnych sugestii i aluzji które jednak są dość wyraźne i to właśnie buduje w filmie nastrój grozy. Koniecznie obejrzyj.
A jak to jest z tą wersją Oculusa co po sieci lata? Czymś się ta wersja kinowa różni?

#6 goncowski

goncowski

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano pią, 03 kwi 2015 - 12:40

Jeśli jeszcze nie oglądałaś to jest chyba mniej więcej tak że nie znajdziesz wersji HD, podobno została usunięta już z większości serwerów, pozostaje Ci beznadziejna jakość zwykła, w kinie było widac więcej szczegółów, no nie chcę Ci spoilerować, ale będzie kilka ujęć "z bliska" gdzie na komputerze na 95% będzie widać piksele a w kinie wyglądąło to zabójczo, bo kamera ukazywała takie zbliżenia które sugerowały nam co dzieje się poza ujęciem i to spodobało mi się bardzo. Dlatego moim zdaniem zacznij od kina bo inaczej Oculus uznasz za zwyczajny film. EWENTUALNIE po seansie w kinie obejrzyj sobie w domu w celu wyjaśnienia kilku wątpliwości które niewątpliwie się pojawią :)

#7 kochanaislodka

kochanaislodka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano pią, 03 kwi 2015 - 20:01

Wyświetl postUżytkownik goncowski dnia pią, 03 kwi 2015 - 12:40 napisał

Jeśli jeszcze nie oglądałaś to jest chyba mniej więcej tak że nie znajdziesz wersji HD, podobno została usunięta już z większości serwerów, pozostaje Ci beznadziejna jakość zwykła, w kinie było widac więcej szczegółów, no nie chcę Ci spoilerować, ale będzie kilka ujęć "z bliska" gdzie na komputerze na 95% będzie widać piksele a w kinie wyglądąło to zabójczo, bo kamera ukazywała takie zbliżenia które sugerowały nam co dzieje się poza ujęciem i to spodobało mi się bardzo. Dlatego moim zdaniem zacznij od kina bo inaczej Oculus uznasz za zwyczajny film. EWENTUALNIE po seansie w kinie obejrzyj sobie w domu w celu wyjaśnienia kilku wątpliwości które niewątpliwie się pojawią :)
Czyli mówisz, że Oculus raczej zmusza do myślenia i skupienia? Coraz bardziej mnie przekonujesz, że warto go zobaczyć w kinie :)

#8 goncowski

goncowski

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano sob, 04 kwi 2015 - 08:58

No dokładnie, Oculus wymaga pełnego skupienia bo jak na chwilę się rozproszysz to wtedy już BIADA CI :D Ogólnie jest spoko, tylko no wystarczy moment i gubisz wątek, zwłaszcza gdy zmienia się plan z teraźniejszości na przeszłość w retrospekcji.

#9 goncowski

goncowski

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano sob, 04 kwi 2015 - 08:59

Ale do kina wybierz się koniecznie bo oglądanie Oculusa w domu jest bezsensowne, próbowałem obejrzeć drugi raz w domu parę dni po premierze w kinie i to już nie to samo.

#10 kochanaislodka

kochanaislodka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano sob, 04 kwi 2015 - 17:27

No to chyba wybiorę się na Oculusa do kina :) Choć boję się, że rzeczywiście nie nadążę za fabułą :P

#11 VisioN

VisioN

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 18 postów
  • MiejscowośćŁowicz

Napisano sob, 04 kwi 2015 - 23:25

Film aż tak wymagający nie jest :)
Wystarczy uważnie i w skupieniu obejrzeć.
Jako film - bardzo w porządku. Jednak jako horror - mało straszny :)
Chcesz o czymś porozmawiać? Napisz śmiało PM :)

#12 goncowski

goncowski

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano nie, 05 kwi 2015 - 14:15

Wyświetl postUżytkownik VisioN dnia sob, 04 kwi 2015 - 23:25 napisał

Film aż tak wymagający nie jest :)
Wystarczy uważnie i w skupieniu obejrzeć.
Jako film - bardzo w porządku. Jednak jako horror - mało straszny :)
No właśnie też się nad tym zastanawiałem że Oculus to trochę przypomina momentami thriller prawda? Taki w klimacie Gothiki nieco, może przesadzam, aczkolwiek tam też dużo działo się w umyśle bohaterki jak dobrze pamiętam, choć oglądałem to bardzo dawno i mogłem coś pomylić odrobinę.

#13 kochanaislodka

kochanaislodka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano wto, 07 kwi 2015 - 18:03

Wyświetl postUżytkownik goncowski dnia nie, 05 kwi 2015 - 14:15 napisał

No właśnie też się nad tym zastanawiałem że Oculus to trochę przypomina momentami thriller prawda? Taki w klimacie Gothiki nieco, może przesadzam, aczkolwiek tam też dużo działo się w umyśle bohaterki jak dobrze pamiętam, choć oglądałem to bardzo dawno i mogłem coś pomylić odrobinę.
Czyli Oculus jest bardziej thrilleropodobny powiadacie? No to tym bardziej mam motywację żeby obejrzeć :) Bo póki co pękałam, że może być za straszny dla mnie :P

#14 Shan_com_pl

Shan_com_pl

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisano nie, 23 sie 2015 - 09:42

Zalezy jak klasyfikujemy horror oraz jak bardzo nas przestraszy,ale faktycznie dla mnie również film bardziej przypominał dobry triller niż horror. Patrząc na zakończenie to pewnie doczeka się też kolejnej części.