Skocz do zawartości

Jaki język warto zacząć?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 portsmouth0x

portsmouth0x

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano czw, 26 sty 2017 - 13:44

Według mnie najlepiej uczyć się języka angielskiego, bo jest najczęściej używany, i oczywiście języka niemieckiego ze względu na bliską odległość.

#22 Maryliusz

Maryliusz

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano pią, 27 sty 2017 - 11:46

Najlepiej uczyć się języków tych państw, których używa się w świecie najczęściej. Oczywiście angielski, hiszpański, rosyjski..

#23 Bubiś

Bubiś

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano wto, 31 sty 2017 - 19:05

Ja własnie wczoraj podjełam decyzje o nauce angielskiego i zrobieniu w końću FIRSTA, bo ile można czekać :) Empik echool chyba będzie do tego najlepszy, bo zależy mi na zajęciach w oddziale ale też żebym w domu sobie coś zerkneła. Nie zawsze mi się po prostu  będzie chciało tam pójść. Ktoś korzystał z opcji fast&flexi?

#24 Shan_com_pl

Shan_com_pl

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisano czw, 02 lut 2017 - 11:45

Zdecydowanie angielski jeżeli do tej pory jeszcze nie miałaś z nim styczności, ewentualnie równie przydatny język niemiecki jako nasz najbliższy sąsiad co też zawsze się przyda. Moim zdaniem im szybciej zaczniesz się go uczyć tym oczywiście lepiej bo poznasz wówczas jego podstawy, ważna jest także nauka poszczególnych słówek.

#25 hela

hela

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano czw, 09 lut 2017 - 09:40

Obecnie znajomość języków obcych jest konieczna.Angielski to podstawa ale każdy inny  może się przydać.Ostatnio szukając pracy natrafiłam właśnie na propozycję tłumaczeń z języka włoskiego,hiszpańskiego.Jeśli się ma zdolności w tym kierunku to warto nauczyć się każdego nawet chińskiego Myślę że to najbliższa przyszłość.

#26 Bubiś

Bubiś

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano pon, 13 lut 2017 - 06:51

Ja na razie skupię się na angielskim :D A jak mi sie spodoba w empik school bo tam się jednak zapisałam, to może i inny jezyk pojdzie w ruch. A miałam już pierwsze zajęcia i jestem mega miło zaskoczona!. Widziałam, ze mają kilka ciekawych. Chiński to dla mnie magia, Ale podobno nie ma rzeczy niemożliwych :)

#27 zofija

zofija

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano czw, 09 mar 2017 - 09:15

mnie rodzice jak zobaczyli moje oceny an półrocze z angielskiego to wpdli w szał i zapisali na kurs do speak upa, na poczatku nie byłam zachwycona ale nie jest źle, grupkę mamy fajną, a lektorzy są spoko, szkoda że w naszej szkole takch nie ma, może chętniej bym wtedy chodizła na angielski, jedyny minus to taki że rodzice mają wgląd na bieżąco z moich postępów, nic się nie ukryje

#28 doma13!!!

doma13!!!

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano nie, 21 maj 2017 - 14:04

Podstawą jest angielski. Aczkolwiek jak przejrzeć oferty pracy http://www.gowork.pl/praca/gliwice;l , to mimo że jest on wymagany praktycznie wszędzie, to często też pracodawcy poszukują osób z innymi, np. skandynawskimi. Tak więc tak naprawdę każdy język jest w cenie.

#29 Truchełko

Truchełko

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano pią, 26 maj 2017 - 16:04

Całe życie uczyłam się angielskiego bo lepiej mi się go przyswajało. Teraz wyjechałam do Austrii i angielski mi tutaj na nic.. Masa austriaków ma bzika na punkcie niemieckiego i raczej bez tego też języka nigdzie się nie idzie tu dogadać ani znaleźć pracy.
Moim zdaniem warto się uczyć minimum tego angielskiego i niemieckiego, plus jakieś dodatkowe w zależności od upodobań jeśli jest się zdolnym.

Leży na drodze zwierza truchło, całe od słońca aż popuchło…

#30 moniczka

moniczka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisano wto, 13 cze 2017 - 09:34

Angielski. Jest to minimum jeśli chcecie znaleźć dobrą prace. Szczególnie jeśli interesuje Was zatrudnienie w jakiejś wiekszej korporacji w Warszawie ( w stolicy język liczy się nawet bardziej niż to jaką uczelnę skończyliście).

Inne języki , które daja dobre perspektywy to niemiecki i francuski jednak to angielski jest na topie.
Jeśli mogę coś doradzić to fajne wakacyjne kursy angielskiego ma obecnie ta szkoła:
http://edueduonline.pl/kursy-wakacyjne

Wszystko jest online tak wiec nie trzeba chodzić do szkoły i pilnowć się czy zdążymy na zajęcia.
...publiczność okazuje największe nieposłuszeństwo, na jakie jest w stanie się zdobyć. Milczy. W ten sposób mówimy, że nie ma zgody. Nie ma aprobaty. Wszystko jest nie tak.

#31 jjcek

jjcek

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano pią, 23 cze 2017 - 08:28

Jaki drugi język się zna, to nie jest aż takie istotne, ważne, żeby znać jeszcze jakiś oprócz angielskiego, bo to zawsze będzie potrzebne, angielski to już taki oczywizm.