Skocz do zawartości

Czy warto czekać na tę drugą połowę?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Magda Kroczyk

Magda Kroczyk

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano pon, 06 lip 2015 - 20:11

No właśnie. Czy warto czekać z pierwszym razem, i w ogóle z życiem seksualnym, na tą odpowiednią osobę? Czy ktokolwiek jeszcze uważa seks za coś pięknego i związanego z miłością? Pytam, bo mam wrażenie, że nasze społeczeństwo obdarło seks z całego romantyzmu, czy wręcz mistycyzmu.

Czy warto czekać? Czy czekając zyskujemy (bo seks znaczy wtedy coś więcej niż zwykłe rozładowanie)? Czy coś tracimy (bo w końcu przejdzie nam koło nosa tyle okazji)? Czy może to kompletnie nie ma znaczenia? :)

Co myślicie?
Szukam pomysłu na książkę! Chcesz mi coś ciekawego powiedzieć?
Zapraszam: Facebook (https://goo.gl/QweIxQ) / Google+ (https://goo.gl/6rg5Lg).

#2 klaudia5

klaudia5

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisano wto, 07 lip 2015 - 10:49

Moim zdaniem każdy powinien czekać na tego jedynego bo jak to się mówi jednorazowe przygody kończą się ciążą aborcjami itp. więc lepiej poczekać na tego jedynego nie śpieszyć się nigdzie .. Takie jest moje zdanie na ten temat

#3 punisher1123

punisher1123

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 28 postów
  • Numer GG:49527553
  • MiejscowośćRzeszów

Napisano sob, 11 lip 2015 - 13:05

Wyświetl postUżytkownik klaudia5 dnia wto, 07 lip 2015 - 10:49 napisał

Moim zdaniem każdy powinien czekać na tego jedynego bo jak to się mówi jednorazowe przygody kończą się ciążą aborcjami itp. więc lepiej poczekać na tego jedynego nie śpieszyć się nigdzie .. Takie jest moje zdanie na ten temat

Mam takie samo zdanie jak Ty, i nie chodzi mi o te aborcje itp. tylko o własną wartość którą powinien posiadać każdy człowiek,  chłopak, dziewczyna, niestety w tych czasach jest z tym duży problem.
Masz pytanie lub problem ? Napisz, coś wymyślimy :)
GG: 49527553

#4 Rafał

Rafał

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano pon, 13 lip 2015 - 23:34

W dobie internetu, szybkiego życia chcemy mieć wszystko na już. Miłość wymaga poświęcenia, czasem zaparcia się samego siebie. A seks służy zaspokojeniu popędów, zachcianek, doznaniu satysfakcji. Relacja z drugim człowiekiem przestaje być ważna, ważne jest żeby Mi było dobrze. Staliśmy się egocentryczni. "Ja" jest zawsze w centrum i wokół niego kręci się nasze życie. Ja chcę nowy telefon, chcę alkoholu, chcę seksu, chcę się dobrze bawić. "Ty", jeśli już o tym myślimy to w kategoriach: Ty jesteś brzydszy..., biedniejszy..., nie jesteś fajny... Działamy na zasadzie zaspokojenia zachcianek, trochę jak zwierzęta. Zapominamy że "Ja" jest wtedy spełnione, kiedy "Ty" jest ważniejsze niż "Ja". Seks oderwany od miłości staje się czymś w rodzaju sportu. Swoją drogą często nie umiemy rozpoznać miłości. Mylimy ją z fascynacją, zauroczeniem. Miłość jest uczuciem, które dojrzewa między dwojgiem ludzi, a seks jest jego uzupełnieniem. Inaczej mamy do czynienia z wynaturzeniem. Pojawia się też pytanie skąd mamy wiedzieć, że ta osoba jest tą jedyną. Czy możemy tak powiedzieć po 2 tygodniach znajomości, czy po 3 latach? Czy możemy polegać tylko na własnym przeczuciu, "bo ja czuję, że to właśnie ten (ta) jedyny/a"?
Reasumując, czekać warto. Jeśli do miłości musimy dojrzeć, to czy nie powinniśmy też dojrzewać do oddania się bezgranicznie drugiej osobie?

#5 Rozmarzona123

Rozmarzona123

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano wto, 18 sie 2015 - 15:05

Kurcze Rafał, bardzo spodobała mi się Twoja wypowiedź. Zastanawiałam się ostatnio, co na ten temat myślą chłopcy i jestem mile zaskoczona. Widzę, ze jest z Ciebie naprawdę wartościowy chłopak, ale jak widzę jak się teraz dziewczyny zachowują, to myślę, ze pewnie nie jesteś doceniony... Pozdrawiam :P

#6 zebra69

zebra69

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 12 postów
  • Miejscowośćtychy

Napisano pią, 18 wrz 2015 - 06:38

Watko czekać na ten pierwszy raz z ukochaną osobą a nie z dopiero co poznana osoba

#7 aga95

aga95

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano pią, 02 paź 2015 - 06:31

napewno nie warto robić tego z pierwszym lepszym ale też nie watro czekać na księcia z bajki bo oni nie istnieją i nie warto łączyć seksu z miłością

#8 Rafał

Rafał

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano czw, 15 paź 2015 - 17:10

Jeśli nie warto łączyć seksu z miłością, to w takim razie z czym? Czym jest zbliżenie między dwojgiem ludzi?

#9 aga95

aga95

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano pią, 16 paź 2015 - 09:03

a co z seksem przyjacielskim? lub co mają zrobić swingetsi? lub co ma zrobić kobieta taka jak ja czyli bi?

#10 Karmelek

Karmelek

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisano pią, 16 paź 2015 - 16:05

Seks przyjacielski - no chyba żyję w innym świecie, ale jak dla mnie to domena amerykańskich filmów, a nie polskich realiów :) dla mnie, sory, ale nie do przyjęcia. To szeroko pojęty erotyzm pozwala odróżnić relacje przyjacielskie od związków, flirtów itd.

Swingersi - ludzie, którzy mają partnerów, więc mogą spełniać swoje potrzeby i wgl. Seks z innymi to dla nich takie hm... urozmaicenie,  a nie coś wynikającego z psychiki, także nie jest to żadna konieczność. Ja tego nie rozumiem do końca, ale ok, nie mogę nikomu zabronić. Inne wartości,  inna moralność, inne upodobania.

Biseksualni... po wieku wieków będę przypominała sobie Trzynastkę z "House'a" :P cóż, sama napisałaś, że nie warto z pierwszym lepszym. Skoro jesteś z kimś w związku, to jesteś i tyle. I innych nie ma.
Tak samo osoba hetero czy homo - jestem z kimś, to jestem wierna, choć mogą mi się podobać inni przedstawiciele danej płci.

#11 Rafał

Rafał

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano sob, 17 paź 2015 - 10:19

Chciałbym tylko zwrócić uwagę że każdy z nas jest "dziełem" spotkania się kobiety i mężczyzny.

#12 pre_Gosia

pre_Gosia

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano pon, 11 gru 2017 - 12:52

Oczywiście,że warto czekać,nie ma nic lepszego niż posiadanie jednej kochanej osoby i przeżywania z nią takich intensywnych chwil. Nie warto robić czegoś jeśli nie czujesz się gotowa lub boisz się, że ktoś jest nieodpowiedni tylko po to by mieć już za sobą pierwsze doświadczenia. To może być wręcz traumatyczne doświadczenie jeśli jesteś wrażliwą osobą. Piszę to jako zamężna kobieta, co prawda mam krótki staż jako żona ale nie dajcie sobie wmówić, że po ślubie jest tylko gorzej i wszystko co dobre się kończy. Seks po ślubie może być jeszcze lepszy niż był i nie ma mowy o nudzie. Z resztą,wszystko jest napisane w tym artykule:

http://www.kobiety.p...-musi-byc-nudny

Ja potwierdzam to co jest tutaj napisane, by było w relacji dobrze potrzebne są uczucia i odpowiadanie na potrzeby partnera.

#13 Aragorn

Aragorn

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisano śro, 17 sty 2018 - 09:48

Czekać warto, tylko że nie ma gwarancji, że się człowiek doczeka.