Skocz do zawartości

Jak zaprzyjaźnić się z kimś, kto nie jest zbyt lubiany?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Satoshi

Satoshi

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano nie, 26 lip 2015 - 23:40

Może to głupie pytanie ale i nie do końca sprecyzowane dlatego już wyjaśniam. (Uwaga trochę się rozpiszę)

W mojej klasie jest pewien chłopak, z którym chciałbym się zakumplować. Nie wiem dlaczego... może dlatego że jest moim zupełnym przeciwieństwem, a może dlatego, że koledzy których mam w szkole mi nie wystarczają, bo szczerze mówiąc z nich tacy koledzy... że szkoda gadać.
Tego chłopaka.. właściwie nikt go za kolegę nie uważa, oprócz jednej dziewczyny z innej klasy (z tego co zauważyłem). Prawie nikt się z nim nie koleguje, nie dlatego, że go nie lubią, bo myśle że mają o nim obojętne zdanie, po prostu się go boją. Jest wysoki i do tego często się bije. Również jest bardzo śmiały, przez co wyróżnia się w szkole, a wiecie że jak w gimnazjum ktoś sie wyróżnia to nie jest za bardzo lubiany, to też nawet próbowali go wyzywać, ale on bez żadnych ceregieli dawał tym osobom, że tak powiem, w pysk. Przestali go wyzywać, ale przez to że on się bije trzymają się od niego na dystans. Nie wygląda na takiego co się tym przejmuje, wręcz przeciwnie, ma to zupełnie gdzieś. Musze przyznać, że nawet mi to imponuje. Z dziewczynami się nie bije.. na całe szczęście, ale i one nie rozmawiają z nim prawie w ogóle. Choć są i takie co chciały by podejść, ale albo się wstydzą albo się boją.
Uczy się słabo, na lekcjach śpi, je i ściąga. Nigdy nie rozmawialiśmy, więc nie wiem jaki jest w rozmowie, jedyne słowa jakie do mnie powiedział to: "to moja ławka", "pożycz no gumkę, muszę zetrzeć"... Chłopak nie jest wzorem do naśladowania, ale coś w nim sprawia, że chcę być jego kolegom... to pewnie brzmi strasznie głupio, ech.

Po wakacjach znów do szkoły i chciałbym się z nim zakolegować. Nie wydaje się być na mnei wrogo nastawiony, jednak on nie jest nastawiony wrogo do nikogo bez powodu. No i nie wiem jak zagadać? Co mam powiedzieć? "Hej zostaniesz moim kolegą?" To trochę żenujące.. Macie może jakieś rady? Jak podejść, jak to rozegrać? Może i jestem dziwny i zadaje dziwne pytanie, ale na prawdę mi na tym zależy. Będę wdzięczny za odpowiedź :)

PS: Napiszę to, bo wiem że w tych czasach, niektórzy mogą tak to skojarzyć - Nie, nie jestem gejem xp

#2 Rozmarzona123

Rozmarzona123

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano śro, 19 sie 2015 - 15:48

Ostatnie zdanie rozwala xd wiesz, ja po prostu po lekcjach podeszłabym do niego i zapytała od tak, co robi po lekcjach. Uważam, ze na pewno cierpi z braku kolegów, bo istnieje niewiele ludzi, którzy są z natury samotnikami, a jeśli już tacy są też też chcieliby mieć przyjaciela. Ludzie to zwierzęta stadne :P nie ma co robić z tego ceregieli, bo on to wyczuje i pomyśli, ze masz niecne zamiary :D przy każdej okazji pokazuj mu, ze zależy Ci, aby mu pomóc. Ale ! Pod ważnym pozorem się nie podlizuj, nikt tego nie lubi. W końcu to na pewno zauważy. Spróbuj dowiedzieć się jakie ma hobby i jeśli masz możliwość spróbuj, czy Tobie dana dziedzina spodobała by się. Wspólne pasje łączą ludzi. Dużo się do niego usmiechaj, ale bez przesady jak się np.popatrzy na Ciebie to owszem,ale nie szukaj jego wzroku, bo może to opatrznie zrozumieć. Gdy spotkacie się na korytarzu lub przed lekcjami spytaj się co słychać, podtrzymuj rozmowę dłużej nie ograniczaj się do paru zdań. Jeśli z nim rozmamwiasz nie wymyślaj niestworzone historie( które mogą byc w przyszłości zweryfikowane), ale opowiadaj takie, które miały miejsce. Powinno wzbudzić to zaufanie do Ciebie. No troszkę chyba tego jest, ale jestem na profilu psychologicznym i mam nadzieje, ze te rady się przydadzą. POWODZENIA SATOSHI :P

#3 Shan_com_pl

Shan_com_pl

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisano nie, 23 sie 2015 - 09:02

Dokładnie jak powyżej,możesz podejsć do niego i stopniowo rozpocząć rozmowe,np o czymć co lubi czy będzie to piłka nożna czy też jego inne zainteresowania i zagadać wlasnie o tym. Nawet nie tyle twarzą w twarz ile na facebooku czy innym portalu gdzie ma konto. To pomaga przełamać pierwsze lody.

#4 Agatoja

Agatoja

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 763 postów

Napisano nie, 23 sie 2015 - 23:08

Wstaw się za nim w jakiejś trudnej sytuacji, zaproś na urodziny, ,, męski wypad" i co wy tam, chłopy macie w zwyczaju, zagraj z nim w CS czy inne wsio?