Skocz do zawartości

Miesiączka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marta311

Marta311

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 57 postów

Napisano nie, 30 sie 2015 - 10:04

hej :)
Mam 17 lat,okres mam od 13 roku  życia.cztery lata, to nie mało.mój okres wygląda tak,ze dostaje go z zaskoczenia i co najlepsze nie co miesiąc tylko co dwa,  czasami co miesiąc.
Chciałabym mieć regularny,co ma robić ?
nie chce isc za bardzo do ginekologa bo jeszcze nie byłam...

#2 Raveny

Raveny

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano nie, 30 sie 2015 - 18:34

No, chyba powinnaś iść do ginekologa, chociaż... szczerze współczuję, nie wiem, czy sama bym się odważyła :/ Możesz porozmawiać najpierw np. z mamą, może to rodzinne? Moja siostra ma 28 lat i nie ma reguralnych okresów.

#3 Sakura_Flower

Sakura_Flower

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 67 postów

Napisano nie, 04 paź 2015 - 22:49

Z tego co mi wiadomo miesiączka nie zawsze jest regularna statkuje sie z wiekiem chociaż bywa ze nawet po 30 nie jest ona równo co tyle i tyle dni. Polecam pójście do ginekologa i rozmowę on na pewno wszystko wyjaśni :)

#4 moniczka

moniczka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisano śro, 12 lip 2017 - 10:38

Mam tak samo. Nieregularny okres oraz bóle brzucha. Co robić ?
...publiczność okazuje największe nieposłuszeństwo, na jakie jest w stanie się zdobyć. Milczy. W ten sposób mówimy, że nie ma zgody. Nie ma aprobaty. Wszystko jest nie tak.

#5 kate_20

kate_20

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano nie, 13 sie 2017 - 12:49

Każde problemy z miesiączką, bóle, nieregularne krwawienia to wskazanie do wizyty u ginekologa dziewczyny! Trzeba się pokazać, zrobić badania i dopiero, jeśli lekarz z całą pewnością stwierdzi, że "taka Wasza uroda" to przyjąć, że ta po prostu jest i skupić się na ulżeniu sobie w objawach już tylko.
U mnie, aby ułatwić sobie upierdliwy czas miesiączki ;-) sprawdza się:
- jak mogę sobie na to pozwolić, wypoczywam
- w torebce zawsze chusteczki odswieżające do higieny intymnej
- na pierwsze dwa dni jak trzeba to no-spa
- wygodna bawełniana bielizana
- tampony: http://www.myob.pl/, jak dotąd najlepsze z wszystkich przetestowanych
- picie naparu z rumianku - działa rozkurczowo

#6 cukiereczka

cukiereczka

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano czw, 09 lis 2017 - 20:26

alez wizyta u ginekologa to nic strasznego ani bolesnego... predzej czy pozniej i tak bedziesz musiala sie wybrac chociazby kontrolnie... no a nieregularny okres u 17 latki nie jest normalny... najlepszym sposobem byly by hormony ktore wyreguluja ten problem.. ja tez tak kiedys mialam, nieregularny okres a do tego bardzo obfity i bolesny.. dostalam tabletki belara i wszystko mi sie ustabilizowalo w przeciagu zaledwie dwoch miesiecy :)