Skocz do zawartości

Przerwanie okresu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Raveny

Raveny

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano nie, 30 sie 2015 - 18:57

Mam pewien problem - okres dostałam w zeszłym roku, jakoś chyba w styczniu (13 lat). Wiadomo, był nieregularny, ale pojawiał się co jakiś czas. A teraz... w praktyce nie pamiętam, kiedy miałam ostatnią miesiączkę. W tym roku - nie przypominam sobie, żeby wystąpił.
Przez długi czas się odchudzałam (z przerwami), ale wątpię, zeby to było przczyną, w końcu do tego trzeba mieć raczej sporą niedowagę, a ja jej nie mam w ogóle. Na dodatek ostatnio przytyłam kilka kg, więc...
Zazwyczaj mój okres był na przemian mocny i lekki, przed przerwą występowały tylko lekkie, o ile pamiętam. Zawsze były bardzo długie, tydzień, raz nawet trochę dłużej, ale to już takie ostatnie kropelki.
W mojej rodzinie mama ma normalne cykle, ale siostra pomimo 28 lat ciągle nieregularne. Może to coś w genach? Ale wątpię żeby ona miała aż tak długie przerwy kiedykolwiek.
Jak myślicie, co moze być przyczyną zatrzymania okresu i jak mogę go spróbować przywrócić?

PS Podobno nieregularne miesiączki do 3 lat to norma?

#2 Agatoja

Agatoja

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 775 postów

Napisano nie, 30 sie 2015 - 22:05

Właśnie, jeszcze dwa lata mogą występować zupełnie ni z gruszki ni z pietruszki, więc się na razie tym nie martw! Jeśli po tych dwóch latach się nie uregulują, idź do ginekologa, a na razie: HAKUNA MATATA!
PS. Zmiana wagi wpływa na cykl, ale w twoim wieku taka nieregularność jest normalna i nie zaprzątaj sobie tym głowy!

#3 Sakura_Flower

Sakura_Flower

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 67 postów

Napisano nie, 04 paź 2015 - 22:52

Brak okresu może być spowodowany ćwiczeniami :) mojej koleżance zniknął na jakiś czas. Poza tym wiek tez ma tu duże znaczenie jeśli bardzo się tym martwisz idź do ginekologa powiedz mu o wszystkim to cię na pewno bardziej uspokoi niż nasze rady.