Skocz do zawartości

waga

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marta311

Marta311

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 57 postów

Napisano czw, 03 wrz 2015 - 20:57

hej mam duuuzy problem. od jakiegos czasu, tzn jakies  3tyg. a nawet wiecej,cwicze tak 4-6 razy w tygodziu przynajmniej 30 min. , jezdze rowerm i na rolkach. nie wiem dlaczego ale waga caly czas stoi w miejscu a nawet pzybrałam 2 kg. co mam zrobic zeby ja zminic? dodam ze nie stosuje zadnej diety , tylko pije 2 litry pzynajmniej wody dziennie, zielona herbate i staram sie nie jesc słodkiego i smazonego . help !!!

dodam, zezauwazyłam lekka zmiane jesi chodzi o ciało

#2 Raveny

Raveny

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano pon, 14 wrz 2015 - 17:49

Mogłaś przytyć i jednocześnie pozbyć się trochę ciała, ponieważ pewnie nabrałaś mięśni. 1 kg mięści ma o wiele mniejszą objętość niż 1 kg tłuszczu. Moim zdaniem lepiej byłoby, gdybyś mierzyła obwody, niż denerwować się wagą. Poczytaj sobie/pooglądaj zdięcia osób, które są szczuplejsze mimo większej wagi, to zobaczysz. :)

#3 mariaanna

mariaanna

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisano pon, 28 wrz 2015 - 19:54

Dokładnie, możesz tyć na wadze, a w obwodach lecieć aż miło. Wywal wagę :P

#4 Coolka

Coolka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisano wto, 29 wrz 2015 - 10:02

Dziewczyny mają rację. Na wagę naszego cciała składa się nie tylko tłuszcz przecież :) Jeśli tyle ćwiczysz to nie ma  możliwości, żebyś nabrała do wagi tłuszczu. Wydaje mi sie, że powinnaś zobaczyć jak ujędrniłaś swoje ciało i jak rozbudowały się lekko mięsnie. Trzy tygodnie to niewiele czasu, ale poobserwuj swoje ciało. Jeśli o dietę chodzi to ćwicząc tyle pamiętaj, że musi Twój organizm jednak dostawac wszystko co jest mu potrzebne, więc nie przesadzaj z niejedzeniem. Warto zmniejszyć ilość zjadanych węglowodanów, a zwiększyć ilość białka wtedy pieknie rozbudują się mięsnie :)

Przy takim ruchu zobacz sobie napoje w diecie Cambridge które działaja jak suplementy wspomagajace spalanie tluszczu ;)

#5 Sakura_Flower

Sakura_Flower

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 67 postów

Napisano wto, 29 wrz 2015 - 20:22

Wiesz 50% sukcesu to dobre menu 50% to ćwiczenia i jakaś aktywność fizyczna. Jeśli waga stoi tzn ze problem leży w złym odżywianiu widac więcej jesz niżeli spalasz.

#6 ph05

ph05

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano śro, 30 wrz 2015 - 09:47

Organizm jest jak maszyna. Jeżeli dostarczysz mu mniej kalorii niż potrzebuje i do tego wyliczysz mikro i makro składniki nie ma siły żebyś nie schudła. Oczywiście warto jeszcze poćwiczyć. Ciało jest jędrniejsze i ty poczujesz się lepiej.

#7 Coolka

Coolka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisano pon, 12 paź 2015 - 08:48

Dlatego warto kontrolowac ile sie je i czego. Kalorie jesli umiemy je liczyc to też pomagaja. Tylko warto pamietac ze glodzenie sie nie doprowadzi do niczego wiecej jak zrobienia sobie krzywdy ;) Odpowiednia dieta, ruch i wtedy jakies składniki dodatkowe jak suplementy.

#8 Martucha

Martucha

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano pon, 12 paź 2015 - 10:49

hej ja od dluzszego czasu biegam i stosuje ziola z herbafarmu. Zrzuciłam dokładnie 5 kg, choć nie należałam nigdy do jakiś przesadnych grubasków, po prostu miałam za dużo tu i uwdzie. Poczytaj sobie artykuły o ziołach, bo nie ma sensu jak dla mnie truc sie sztucznymi suplementami: http://blog.herba-fa...ia-wlasciwosci/ i http://blog.herba-fa...ja-odchudzanie/ ja stosuje zielona herbate, ziele skrzypu i siemie lniane - wydaje mi sie ze to jest fajny zestaw. Na swoim przykladize moge powiedziec ze to działa :))

#9 Haluszka_smile

Haluszka_smile

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano pon, 12 paź 2015 - 12:40

Moja mama tez pije te wszystkie ziolka i zielska z herba farmu ;p

A kolezanka zakladajaca temat przybrala pewnie bo miesnie sa ciezsze od tluszczu a tak btw. przecierz tu nie chodzi o wage ale o dobre samopoczucie !

#10 Truskaweczka90

Truskaweczka90

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano pon, 12 paź 2015 - 23:00

Wyświetl postUżytkownik Marta311 dnia czw, 03 wrz 2015 - 20:57 napisał

hej mam duuuzy problem. od jakiegos czasu, tzn jakies 3tyg. a nawet wiecej,cwicze tak 4-6 razy w tygodziu przynajmniej 30 min. , jezdze rowerm i na rolkach. nie wiem dlaczego ale waga caly czas stoi w miejscu a nawet pzybrałam 2 kg. co mam zrobic zeby ja zminic? dodam ze nie stosuje zadnej diety , tylko pije 2 litry pzynajmniej wody dziennie, zielona herbate i staram sie nie jesc słodkiego i smazonego . help !!! dodam, zezauwazyłam lekka zmiane jesi chodzi o ciało

Jeśli możesz powiedz mi kiedy robiłaś ostatnio jakieś badania. Sądzę że mimo wszystko przydałaby Ci sie wizyta u dietetyka, byłaś?

#11 Kann

Kann

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 76 postów

Napisano wto, 13 paź 2015 - 17:29

Dieta to podstawa, to tak na prawdę 70% sukcesu. Marta, a próbowałaś już jakiejś diety? Próbowałaś na własną rękę coś z tym zrobić?

#12 aparatka

aparatka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano pią, 16 paź 2015 - 15:15

Ja czasami kontroluję swoją wagę, ale nie robię tego za często. Zdecydowanie wolę się mierzyć.

#13 Kann

Kann

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 76 postów

Napisano sob, 17 paź 2015 - 17:10

Obwody nie zawsze dają jednoznaczne nazwijmy to efekty. Przede wszystkim trzeba zwracać wagą na nawyki żywieniowe, i korygować to jeżeli te nawyki idą w "złą stronę". Tak jak pisałem powiedzmy w równoległym wątku(tutaj na forum) dieta cambridge uczy wdrażania w życie tych odpowiednich nawyków żywieniowych. Człowiek uczy się odżywiać optymalnie dla swojego organizmu.

#14 MarzenkaH123

MarzenkaH123

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano pon, 19 paź 2015 - 12:35

Nie patrz na wagę lecz na obwód partii ciała ;) Zaczniej używać centymetru i mierz się co tydzień, a wtedy zobaczysz efekty ;)

#15 Kann

Kann

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 76 postów

Napisano pią, 23 paź 2015 - 10:29

Na uwadze miej także to, że obwody lecą gdy człowiek zaczyna się inaczej(niż wcześniej) odżywiać, stosuje dietę i ma jakiś ruch. Bo to est tak, że obwody same się nie zmniejszą. Nic się samo nie dzieje.

#16 Truskaweczka90

Truskaweczka90

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano wto, 28 cze 2016 - 23:41

Jestem na diecie już jakiś czas ale tym razem pod kontrolą dietetyka i udało się pierwsze kilogramy lecą. Przy okazji uczę się jak zdrowo się odżywiać i jak przygotowywać posiłki:-) Zawsze sądziłam ze dieta to takie proste, ale wcale nie :-)

#17 Coolka

Coolka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisano czw, 30 cze 2016 - 13:59

Jak są te upały to jeśli o Cambridge chodzi chętnie pijam ich napoje. Jak nie zamawiałaś ich to moge ten kakaowy smiało polecić :)

Dołączona grafika

#18 karinka000

karinka000

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano pią, 01 lip 2016 - 17:18

Ja mierzę 172cm i ważę 78kg. Jestem szczupła wbrew temu, ile ważę :) Od czasów liceum ćwiczę 3-4 razy w tygodniu (średnio 60 minut), mam niewiele tłuszczu. Tak więc naprawdę nie ma sensu patrzeć wyłącznie na wagę, ponieważ całkiem inaczej wygląda osoba mierząca np. 170cm i ważąca 75kg, która ćwiczy od tej która w ogóle nie ćwiczy i beznadziejnie się odżywia :P Pisałam już w innym wątku o oleju z wiesiołka (naturalny, tłoczony na zimno, np. Gal), który posiada wiele cennych właściwości, w tym m.in. pomaga zrzucić wagę. Wszelkie syntetyczne suplementy odradzam, bo nie działają!

#19 pistacja

pistacja

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano nie, 17 lip 2016 - 12:17

Dokładnie, ja widzę po sobie waga taka sama jak kilka lat temu, ale ciało zupełnie inne, bo więcej sie ruszam i sylwetka jest ładnie wymodelowana. U mnie było tak, że najpierw schudłam 15 kg na diecie cambridge, a potem jak już nie łapałam zadyszki na spacerach to zaczęłam się więcej ruszać, teraz ćwiczę/jeżdżę na rolkach/rowerze przynajmniej 3-4 razy w tygodniu. Trzymam się regularnych pór posiłków i trzymam wagę od dłuższego czasu :)

#20 Coolka

Coolka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisano pią, 22 lip 2016 - 13:27

Dieta jest jednym z elementów całego procesu chudnięcia przecież. Własnie dlatego mówi się, ze sukces to dieta + ruch + suplementy ;) Ale gratulacje. Dieta Cambirdge wielu osobom pomogła wrócić do normlanego życia.