Skocz do zawartości

Matura 2016 czas start!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 leleusz

leleusz

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisano pon, 14 wrz 2015 - 10:00

hejo! zaczal sie juz nasz ostatni rok szkolny ^^ wiem ze dopiero wrzesien ale przez najblizsze 9 miesiecy matura bedzie naszym najwiekszym zmartwieniem… chcialabym zapytac - jaki macie plan na nauke? sam sie zastanawiam w jaki sposob sie uczyc, jak rozplanowac powtorki, czy moze zapisac sie na jakies kursy. czekam na odpowiedzi! ^^

#2 LAB.kursy

LAB.kursy

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano wto, 15 wrz 2015 - 12:59

Warto uczyć się systematycznie. Wiadomo że nie każdy jest w stanie zmobilizować się w wakacje czy od września :) ale my akurat prowadzimy kursy maturalne (i gimnazjalne) od października do kwietnia. Na pewno nie należy zaczynać się uczyć na ostatnią chwilę :)
Przedstawiciel Laboratorium Wiedzy, ul. Sławkowska 20, 31 - 016 Kraków
tel. 12 422 00 75, kursy@laboratoriumwiedzy.pl

#3 leleusz

leleusz

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisano śro, 16 wrz 2015 - 15:25

okej, kursy, tez o tym myslalem ^^ a jak wyglada nauka na takim kursie? jak lekcja czy jakos inaczej? no i jakie inne macie jeszzcze sposoby na nauke ^^

#4 shmayd

shmayd

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano czw, 17 wrz 2015 - 09:16

ja rozwiazywalem jak najwiecej arkuszy i zadan. oprocz tego jak przygotowywalem sie do ustnej (macie jeszcze ustna? slyszalem ze sie cos zmienilo) to siadalem z kolega i nawijalismy po angielsku na jakies wczesniej wybrane tematy. bardzo przyjemna forma, polecam :)

#5 Karmelek

Karmelek

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisano czw, 17 wrz 2015 - 20:06

Na kurs nigdy bym nie poszła. Po pierwsze, nie potrzebuję, po drugie, nauczą mnie pisać test. A jak przyjdzie co do czego to wiedzy praktycznej brak.

Chodzę sobie na jakieś zajęcia organizowane w szkole, za arkusze wezmę się, jak przerobimy jeszcze trochę materiału.

Ustne mamy. Z języków obcych wygląda to podobnie jak kiedyś, ale na polskim zamiast prezentacji losujemy na miejscu zagadnienia do omówienia. Stresogenne bardzo, chociaż pociesza mnie to, że dużo znajomych miało nawet setki ;)

#6 LAB.kursy

LAB.kursy

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano pon, 21 wrz 2015 - 14:00

shmayd, świetny pomysł z tym przygotowaniem do egzaminu z języka :) Co do tego jak wygląda kurs przygotowujący do matury: u nas są dwa rodzaje, standardowy (2h x tydzień) i intensywny (4h x tydzień). Są kursy indywidualne, ale też grupowe, od 2 do 6 osób. Zajęcia polegają na sprawdzeniu wiedzy, a później dobraniu ćwiczeń, zadań i materiałów tak, by uzupełnić waszą wiedzę o to, z czym macie największy problem. Tony kserówek oczywiście w cenie :) Godziny ustala się u nas w zależności od preferencji kursantów, nie ma z tym żadnego kłopotu. Jeśli chciałabyś się jeszcze czegoś dowiedzieć to zapraszamy na naszą stronę internetową: http://www.laboratoriumwiedzy.pl/
Przedstawiciel Laboratorium Wiedzy, ul. Sławkowska 20, 31 - 016 Kraków
tel. 12 422 00 75, kursy@laboratoriumwiedzy.pl

#7 leleusz

leleusz

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisano wto, 22 wrz 2015 - 11:13

dziękuję! ^^ a co myślicie o podkreślaniu rzeczy w tekście, potem powtarzaniu tego co się zakreśliło? na mnie nigdy nie działało, a znam takie osoby które zapamiętują w ten sposób wszystko :(

#8 basiagu

basiagu

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano śro, 21 paź 2015 - 22:29

Na mnie podkreslanie działa, później pamiętam nawet, co jakim kolorem podkresliłam... :) Ale wierzę tez w powtarzanie i i rozwiązywanie testów. Spróbuj z repetytoriami, mojej siostrze (zdawała w tym roku) bardzo pomogło: http://www.wsip.pl/o...usze-maturalne/

#9 UrbanLegend

UrbanLegend

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisano wto, 27 paź 2015 - 20:51

Hmm....

Polski - no zdam bez większego problemu, luzik.
Polski ustny - jak wpadnie temat z fragmentem utworu/interpretacją to na luzie, gorzej jak omówienie jakiegoś okresu (nie pamiętam ich zbytnio)
Angielski - podstawa łatwa (podobno na poziomie testu gimnazjalnego), rozszerzenie trudniejsze, ale powinienem ogarnąć
Matematyka - !@#$%^&* sodoma i gomora, najgorsze co może być :angry: nie umiałem w gimnazjum, w liceum i jeszcze muszę maturę z tego pisać :(

Jak zdam maturę, wiadomo - studia.
Jak nie zdam - sprzedaję co mam, biorę całą gotówkę i jadę w cholerę :D będę się martwić jak mi gotówki braknie.

Czy się uczę? No trochę, korki z matmy wiadomo, spoko opcja, dodatkowo ogarnianie lektur (a raczej opracowań, samych lektur nie chce mi się czytać). Tak, by siedzieć nad książkami to w życiu się nie zmuszę :P

#10 Taruśka

Taruśka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano pią, 08 kwi 2016 - 10:04

Pamiętam swoja klasę maturalną. Stresowałam się i uczyłam nocami. Potem i tak nic nie pamiętałam, ale matura jakoś poszła. Teraz jestem studentką, zatwardziałą w bojach:D na Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie. I chce rozpocząć drugi kierunek, również językowy – anglistykę w biznesie. Pierwszy kierunek był z zamiłowania do kultury języka innych krajów, a ten drugi z rozsądku. Dla tegorocznych maturzystów podaje linka może się przyda http://lingwistyka.e...ia-wieczorowe/.