Skocz do zawartości

Moje włosy-moja osobowość. Czy nauczyciele mają prawo nam zakazać wyrażania siebie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Opozjonistka

Opozjonistka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano nie, 22 lis 2015 - 12:13

Witam.
Ostatnio w mojej szkole, wprowadzono kilka nowych zasad, które wywołują niemałe oburzenie wśród nas- uczniów.
Jedna z tych zasad brzmi następująco: "Uczniowie szkoły mają obowiązek wiązania włosów." Niestosowanie się do tego nowego przepisu grozi obniżeniem oceny z zachowania.
Czy dyrekcja ma do tego prawo? Mogą nam zabronić wyrażania siebie poprzez uczesanie?
A jeśli mają takie prawo to, czy my, uczniowie- z ograniczonymi prawami (jak to powiedziano nam ostatnio)- możemy się temu jakoś "legalnie" i efektywnie sprzeciwić?

#2 UrbanLegend

UrbanLegend

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisano wto, 24 lis 2015 - 09:14

Co za głupota... Pewnie wprowadziła to jakaś despotyczna nauczycielka, może zazdrości Wam urody czy coś podobnego bo to nie ma żadnego logicznego uzasadnienia. Taki sam idiotyzm jak z mundurkami.

Wystąp z pytaniem do Kuratorium Oświaty. Jeśli powiedzą, że to zgodne z prawem to i tak ocena z zachowania (która przynajmniej w mojej szkole jest po to, żeby być i nic poza tym) nie jest ważniejsza od wolności osobistej.

#3 magbeta

magbeta

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano wto, 08 lis 2016 - 23:16

A jest coś takiego w kodeksie ucznia?? Najprawdopodobniej nie! Gdy chodziłam do LO była jedynie wzmianka, że "uczeń ma wyglądać schludnie". Jedynie na lekcji WF można tego wymagać. Swoją drogą ciekawe jak zwiążą włosy osoby z krótką fryzurą:D Zadajcie takie pytanie dyrekcji XD

#4 Agatam

Agatam

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano śro, 16 lis 2016 - 11:38

Wiązanie włosów jako nakaz? hahahahah współczuję w takim razie, moim zdaniem nie jest to zgodne z prawami ucznia

#5 Nikola9;)

Nikola9;)

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • MiejscowośćKraków

Napisano pon, 21 lis 2016 - 14:19

Jak można zabronić uczniom chodzenia w rozpuszczonych włosach ? Co za głupota.. W czym im przeszkadzają włosy ?
Przecież wiadomo że dziewczyny wolą chodzić w rozpuszczonych, zwłaszcza że przeważnie mają piękne włosy i co pokazać :) Z resztą wiązanie włosów nie należy do obowiązków ucznia.. co za głupota

#6 asela

asela

Stały bywalec

• Moderators
  • 2003 postów
  • Numer GG:44524155
  • MiejscowośćKatowice

Napisano wto, 22 lis 2016 - 11:58

Nie no to jest jakaś bzdura.
nikt nie ma prawa mówić jak macie się czesać (rozumiem makijaż i wgl) ale fryzura.
P*jebało kogoś?
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż sama śmierć..
www.photoblog.pl/asela