Skocz do zawartości

Trądzik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 julia_

julia_

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano czw, 11 lut 2016 - 14:28

Mam 14 lat i mam problem z zaskórnikami otwartymi. Czarne kropki są na policzkach, czole, brodzie, a najwięcej na nosie. Myję twarz rano, po szkole, wieczorem i stosuje różne kremy, peelingi, maseczki i nic mi nic nie daje. Przez ten problem muszę się malować (podkład, korektor) chociaż tego nienawidzę bo czuję się sztucznie. Zaczęłam się malować gdy usłyszałam "schowaj te wentylatory". Bez podkładu czuję się teraz źle i nie lubię gdy ktoś blisko stoi bo boję się że zobaczy mój problem. Boje się, że rozwinie się z tego coś gorszego. Nie stać mnie na zabiegi kosmetyczne i dermatologiczne ani na drogie kremy. Czy są jakieś inne sposoby by się tego pozbyć? Mam dość malowania się i ukrywania.

#2 Powietrze

Powietrze

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisano czw, 11 lut 2016 - 20:50

Twarz myj tylko rano i wieczorem, mycie twarzy częściej powoduje jej przesuszenie przez co produkuje więcej łoju i powstają zaskórniki. Używaj wszelkich maseczek z glinki, zwłaszcza zielonej, do kupienia w aptece za 3-4 zł. Sprawdzaj składy kremów - parafina, wazelina, czy inne składniki zapychają skórę. Uważaj też na skład żeli do mycia, większość też wysusza twarz, najlepiej używaj olejków do mycia jak i nawilżania twarzy. Poczytaj o tym w Internecie. Powodzenia i pozdrawiam!

#3 martysia03

martysia03

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano pią, 12 lut 2016 - 00:32

Ja trądziku z twarzy pozbyłam się łykając progesteron. No ale tego nikt Ci nie przepisze. Spróbuj zrezygnować z ostrych przypraw w diecie, a twarz myj kosmetykami do cery wrażliwej. Jest też taki krem Iwostin Purritin - również mi pomagał. Powodzenia.

#4 Burkka

Burkka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano czw, 28 kwi 2016 - 17:52

Raz w tygodniu zrób sobie tzw "parówkę",która oczyści pory na twarzy.Poszukaj tez na necie są specjalne przybory,które pomogą Ci w nieinwazyjny sposób wycisnąć niechciane zaskórniki i nie jest to drogie.Podkładem czy korektorem możesz sobie zaszkodzić bo przeważnie takie kosmetyki nie przepuszczają powietrza i zatykają pory.

#5 moniczka

moniczka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisano pon, 17 lip 2017 - 10:55

Słuchajcie mam pytanie. Mianowicie szukam jaikiegoś dobrego kremu, ktory by mnie nie zapychał. Mam skórę, która niby jest sucha na policzkach jednak na nosie oraz w okolicach brody po prostu dramat ! ;Mam masę pryszczy, jakieś czarne zaskórniki. I to włąśnie przez kosmetyki.
Jak przestjae używać to się to poprawia jednak boli mnie skóra na policzkach ponieważ jest wysuszona :(
...publiczność okazuje największe nieposłuszeństwo, na jakie jest w stanie się zdobyć. Milczy. W ten sposób mówimy, że nie ma zgody. Nie ma aprobaty. Wszystko jest nie tak.

#6 Karolka

Karolka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisano wto, 18 lip 2017 - 09:15

Czytaj składy. Naprawdopodobniej zapachał Cię olej mineralny czy wazelina, które są niestety w większości kosmetyków jakie mozna kupić w drogeriach :( Kioedyś stosowałam ziaję i potem bielendę i obie firmy mnie zapchały. Potem juz przerzuciłam się na kosmetyki droższe, naturalne, bardziej selektywne. Jednak nie żałuję. Bo nie dość,że wydajność takich kosmetyków jest o wiele lepsza, to jeszcze zauwazyłam,ze mnie nie zapychają jak wiekszośż drogerynych. Pisze tutaj na przykład o Sevolium ( świetny środek).

#7 moniczka

moniczka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisano wto, 25 lip 2017 - 10:25

A gdzie to klupię? I jeśli piszesz,ze jest droższe to znaczy ile kosztuje? Bo wiesz, niby mogę wyskrobać trochę kasy ale do pewnego poziomu ;) Na razie tylko sobie dorabiam i nie mam tej kasy tak dużo.
...publiczność okazuje największe nieposłuszeństwo, na jakie jest w stanie się zdobyć. Milczy. W ten sposób mówimy, że nie ma zgody. Nie ma aprobaty. Wszystko jest nie tak.

#8 Karolka

Karolka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisano śro, 26 lip 2017 - 10:56

Zamawiałam przez internet, tutaj konkretnie: http://pl.sevolium.com/ . No tanie to serum nie jest, ale tak jak pisałam jest o wiele wydajniejsze.Jeden krem normalnie starczał mi na miesiąc, maksymalnie 1,5 miesiąca ponieważ musiałam go nakładać sporo aby nawilżył całkowicie skórę. Może nie jest tanie, ale sama raczej juz z niego nie zrezygnuję :)