Skocz do zawartości

Grafik do gry! :P

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 KtośAleDziewczyna

KtośAleDziewczyna

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisano wto, 16 lut 2016 - 10:13

Cześć. Mówię co jest grane. Więc chciałabym zrobić grę, podobną do ,,Słodki flirt''. Nie jest to trudne, ponieważ wystarczy tylko program do zrobienia takiej gry i system interaktywnych dialogów. Jedyny problem, to grafika, postacie, itp. Kto chciałby zrobić zemną taką gierkę, w której ludzie, by się nie ruszali, ale moglibyście wcielić się w jakąś tam postać i gadać z innymi. Jestem słaba, w rysowaniu i przerabianiu graficznym tych postaci. Nie muszą być one, również 3D. Jeśli ktoś chce, to niech napisze w komentarzu :pp Kto wie, może ludzie, by ją polubili i stałaby się sławna ? Fajne, by były postacie Anime/Manga. Wszystko byśmy sobie omówili, co i jak. W grze, to razem bilibyśmy współtwórcami. Nie chcę, robić jakiejś super nie wiadomo jakiej, tej gry, bo nie umiem tych wszystkich php, i co tam jeszcze jest. W Polsce, po polsku jest stosunkowo mało gier tego typu. Wszystkie są albo po Angielsku, albo i innym języku. Szukając Polskiego znalazłam tylko ,,Słodki flirt'' i jakąś tam jeszcze, ale ona nie była z znakami Polskimi...inaczej? Była jakby tłumaczona, tłumaczem. Naprawdę. Więc, fajnie by było, coś takiego zrobić, wiem, że to dużo czasu i, w ogóle. No, ale jak ktoś nie spróbuje, ten się nie nauczy. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś chętny i jeżeli nie jest to takie proste, jak mi się wydaje, to również napiszcie. Chcę wiedzieć, co takiego trzeba zrobić, aby kliknąć na dialog i otworzy się nowy tekst. Bez Animacji, itd, itp. Dziękuję za uwagę :wub: To jest tylko myśl, rozumiem, jeżeli mnie wyśmiejecie :(  Jednak wolałabym tego uniknąć, to papatki :*

#2 Karmelek

Karmelek

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisano wto, 16 lut 2016 - 12:30

A ci powiem, że mnie to na początku zainteresowało, bo rysować niby umiem, z grafiką trochę gorzej... to znaczy, brak czasu i doświadczenia ;) Nie wiem, jaki jest do końca mechanizm tej gry, ale z tego co rozumiem, to wiele osób miało by to otwierać w tym samym czasie i komunikować się ze sobą, tak? No to tu oprócz samej gry, ruchów postaci itd. dochodzi jeszcze wymiana danych między komputerami.

Ale moje zainteresowanie znikło razem z tym zdaniem:
"Nie jest to trudne, ponieważ wystarczy tylko program do zrobienia takiej gry i system interaktywnych dialogów."

Tylko program? To ja ci radzę znaleźć w googlach pierwszy lepszy kurs programowania w jakimkolwiek języku. No albo w tym PHP, chociaż o tym to ja akurat pojęcia nie mam :P Stworzenie grafiki (tu: rysunków) to nic, bo do tego wystarczy ci właściwie ktokolwiek z odrobiną talentu artystycznego i najlepiej znajomością jakieś programu. Przynajmniej do takiego amatorskiego projektu.
Jednak aspekt graficzny gry to nie tylko obrazki, to też wyświetlanie jej, powiązanie pliku z obrazem z konkretnym obiektem w grze.

Powiem ci, że jakby pisanie takich gierek faktycznie było tak całkiem całkiem proste, to programiści nie należeliby do grupy najlepiej opłacanych pracowników :)

Niemniej warto się uczyć. Ale zanim weźmiesz się za coś takiego, dowiedz się, jakie narzędzia/języki musisz znać, by pisać to, co cię interesuje. Potem poszukaj książek/kursów online na ten temat - jest tego dużo, choć sporo właśnie po angielsku. I prawdopodobnie okaże się, że nie od razu nauczą cię pisać gry, także nie zdziw się, jeśli przez długi czas twoimi przyjaciółmi zostaną białe literki w czarnym, niepozornym okienku ;)

#3 KtośAleDziewczyna

KtośAleDziewczyna

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisano nie, 21 lut 2016 - 21:18

Wyświetl postUżytkownik KtośAleDziewczyna dnia wto, 16 lut 2016 - 10:13 napisał

Cześć. Mówię co jest grane. Więc chciałabym zrobić grę, podobną do ,,Słodki flirt''. Nie jest to trudne, ponieważ wystarczy tylko program do zrobienia takiej gry i system interaktywnych dialogów. Jedyny problem, to grafika, postacie, itp. Kto chciałby zrobić zemną taką gierkę, w której ludzie, by się nie ruszali, ale moglibyście wcielić się w jakąś tam postać i gadać z innymi. Jestem słaba, w rysowaniu i przerabianiu graficznym tych postaci. Nie muszą być one, również 3D. Jeśli ktoś chce, to niech napisze w komentarzu :pp Kto wie, może ludzie, by ją polubili i stałaby się sławna ? Fajne, by były postacie Anime/Manga. Wszystko byśmy sobie omówili, co i jak. W grze, to razem bilibyśmy współtwórcami. Nie chcę, robić jakiejś super nie wiadomo jakiej, tej gry, bo nie umiem tych wszystkich php, i co tam jeszcze jest. W Polsce, po polsku jest stosunkowo mało gier tego typu. Wszystkie są albo po Angielsku, albo i innym języku. Szukając Polskiego znalazłam tylko ,,Słodki flirt'' i jakąś tam jeszcze, ale ona nie była z znakami Polskimi...inaczej? Była jakby tłumaczona, tłumaczem. Naprawdę. Więc, fajnie by było, coś takiego zrobić, wiem, że to dużo czasu i, w ogóle. No, ale jak ktoś nie spróbuje, ten się nie nauczy. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś chętny i jeżeli nie jest to takie proste, jak mi się wydaje, to również napiszcie. Chcę wiedzieć, co takiego trzeba zrobić, aby kliknąć na dialog i otworzy się nowy tekst. Bez Animacji, itd, itp. Dziękuję za uwagę :wub: To jest tylko myśl, rozumiem, jeżeli mnie wyśmiejecie :(  Jednak wolałabym tego uniknąć, to papatki :*
CHODZI O GRY OTOME