Skocz do zawartości

Wybór szkoły po gimnazjum

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 BadzBliskoDlaBliskich

BadzBliskoDlaBliskich

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano nie, 13 mar 2016 - 21:05

Witajcie jestem nowy na tym forum :) chciał bym prosić was o pomoc odnosnie wybrania szkoły po gimnazjum (technikum mam na mysli). Chodzi o to, że nie wiem na jaki kierunek pojsc. Wiec prosze was o doradzenie naj aki kierunek mogł bym pojsc jestem dobry ( i lubie te przedmioty) z Historia, Gegorafia, wos, j angielski no i moze jeszcze tak troche polski :) nie interesuje mnie dalsze pojscie na studia :) chcę pojsc do technikum w ktorym jest kladziony nacisk na takie przedmioy ktore wymieniłem :) ogolnie to lubie tez inne oprocz matmy, chemii, fizy. Proszę was o doradzenie mi na jaki kierunek mogł bym pojsc :)

#2 Carver

Carver

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano czw, 24 mar 2016 - 17:06

Zależy jakie w ogóle są prowadzone kierunki w Twoim mieście, a to sprawdzisz na stronie szkoły. Profile z rozszerzoną geografią czy angielskim a jednocześnie bez matmy/fizyki/chemii to np. Technik Hotelarstwa, Technik Logistyk, Technik Spedytor, Technik Ekonomista, Technik Handlowiec, Technik Obsługi Turystycznej, Technik ochrony fizycznej osób i mienia, Technik technologii odzieży. Z tym że w każdym mieście jest przeciętnie kilka szkół i każda posiada z reguły kilka profili, musisz sprawdzić na stronie internetowej szkoły jakie tam są klasy.

#3 BadzBliskoDlaBliskich

BadzBliskoDlaBliskich

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano pią, 25 mar 2016 - 15:44

Sprawdzałem klasy itp :) technik logistyk mnie nawet interesuje tylko słyszałem ze tam matma itp :| To jak to jest?

#4 anielka123

anielka123

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano pon, 25 kwi 2016 - 16:22

Cześć :)  Też jestem nowa i również podczepiam się pod to pytanie. Jednak jedyne co ci mogę doradzić, to z tego co wiem, zostaje nam liceum o profilu humanistycznym. Na początku również nie myślałam tak optymistycznie o studiach, ale potem stwierdziłam, że jeżeli chcę być np. dziennikarzem, wypadałoby mieć chociaż magistra. Osobiście nadal wolałabym iść do technikum, ale oczywiście w mojej miejscowości nie ma takiej szkoły, do której chciałabym iść <_<, więc mówię: Zostaje mi tylko liceum o profilu humanistycznym lub dziennikarskim. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam :) Paa :D

#5 Shan_com_pl

Shan_com_pl

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisano pon, 30 maj 2016 - 13:20

Tak,jeżeli logistyka to również matematyka i ekonomia,bardziej nacisk na przedmioty ścisłe i musisz się z tym liczyć. Jeżeli jednak jesteś dobry z przedmiotów humanistycznych to szukaj innego profilu który Cię zainteresuje,wszystko zależy od kierunków w danej szkole.

#6 magbeta

magbeta

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano sob, 01 paź 2016 - 09:27

Polecam raczej kierunki techniczne, ze względu na to, że później łatwiej jest dostać pracę.

#7 InaczejNaToPatrzę

InaczejNaToPatrzę

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano pon, 10 paź 2016 - 14:20

Jeśli,podoba Ci się kierunek logistyka,ale odpycha Cię matma, to polecam(o ile masz taki kierunek w szkole,bo jest dość ciężko znaleźć) technik spedytor.
Jestem na tym kierunku trzeci rok i powiem Ci, że nie żałuję 😉
Rozszerzenie mam z angielskiego i geografii 😉 a kierunek jest bardzo bardzo podobny do logistyka.