Skocz do zawartości

Cera mieszana (sucha i tłusta)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przygnębiona Misia

Przygnębiona Misia

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano nie, 27 mar 2016 - 20:43

Cześć. Mam pytanie. Jakie kosmetyki do makijażu i do pielęgnacji (np.kremy,płyny) cery mieszanej polecacie? :) Prosiłabym o konkretne nazwy

#2 anetaz

anetaz

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano wto, 29 mar 2016 - 21:03

Ja mam cerę mieszaną, niestety muszę używać innych kosmetyków na strefę T a innych na policzki :( na strefę T seria Effaclar, na policzki coś mocno nawilżającego, ostatnio lubię Physiogel

#3 Agatoja

Agatoja

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 775 postów

Napisano wto, 29 mar 2016 - 21:59

Kocham te kosmetyki anetaz! Właście te chciałam polecić (telepatia)! Matko, polecam gorąco, zwłaszcza żel Effaclar! Boski!

#4 Dakota

Dakota

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisano wto, 09 sie 2016 - 19:46

Ja juz od dawna uzywam hydrosense z oeparola. Kremik jest lekki, mozna na niego nałozyc makijaż, szybko sie wchłania. Nie natłuszcza tylko nawilża skórę. Skóra nie jest napięta a buzia sie nie błyszczy i nie jest czerwona od podraznienień co czesto przy innych kremach mi sie zdarzało. Też mam skórę mieszana i ten kremik jest do niej idealny.

#5 waitforit

waitforit

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 65 postów

Napisano śro, 07 wrz 2016 - 14:08

Warto rozejrzeć się za dermokosmetykami ale dokładnej marki nie potrafię polecić. Poczytaj na ten temat ale wybierz się do dermatologa.

#6 olaszka

olaszka

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano nie, 09 paź 2016 - 16:03

Mam bardzo suchą cerę. Podkład Insta Glow z Miss sporty sprawdza się u mnie naprawdę fajnie. A pudru używam naturalnego - ryżowy z Biochemii Urody. Do tego codziennie krem nawilżający z białego jelenia i jest idealnie.

#7 tami

tami

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano pon, 17 paź 2016 - 22:40

Garnier Hydra Adapt, a jak oczyszczać skórę mieszaną polecam przeczytać tutaj http://udziewczyn.pl...na-charakteryst wcześniej miałam skórę normalną, po okresie dojrzewania zrobiła się mieszana i trochę inaczej muszę o nią dbać. A w sumie sama nie wiedziałam jak to robić, jakich kosmetyków używać. Udało się znaleźć dobre na zasadzie prób i błędów.

#8 dreamgirl

dreamgirl

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano pon, 24 paź 2016 - 12:03

Ja ostatnio kupiłam krem antybakteryjny i matujący z firmy Barwa Siarkowa i póki co bardzo fajnie działa. Używam go na dzień i na noc. kiedyś też miałam krem z ziaji, nie pamiętam jak się dokładnie nazywał, ale też był dobry. Co do żeli i toników to ja lubię z firmy Iwostin, różne rodzaje mają :)
"If I’m going to do something, I do it spectacularly or I don’t do it at all."

#9 aurelka

aurelka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano czw, 10 lis 2016 - 17:07

Ja nic konkretnego nie polecę, ale sama mam taką cerę i nie mogę dobrać sobie odpowiednich kosmetyków

#10 Sakura_Flower

Sakura_Flower

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 67 postów

Napisano czw, 10 lis 2016 - 23:09

Znam Cetaphil jest dla mnie rewelacyjny, zarówno do mycia, jak i do nawilżania suchej skóry. Koleżanka powiedziała mi i sama wziełam udział mam nadzieje że uda mi się zgarnąć ten roczny zapas kosmetyków w tym konkursie, tym bardziej że co tydzien wygrywa kilka osób :)

#11 ośka

ośka

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano wto, 31 sty 2017 - 16:21

Też go znam, tani nie jest ale często używam też innych kosmetyków z apteki http://www.laroche-p...px?TopicId=1407  mam do nich największe zaufanie

#12 Mysza99

Mysza99

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 95 postów

Napisano wto, 28 lut 2017 - 14:20

Może spróbuj kosmetyków  z Mixy? One są dobre dla skóry z takimi problemami.

#13 rosemary33

rosemary33

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 85 postów

Napisano śro, 08 mar 2017 - 11:32

Ja też mam mieszaną cerę, to chyba najgorsza z możliwych.

#14 daria99

daria99

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano pon, 27 mar 2017 - 11:10

dziewczyny ja też mam taką cerę i długo szukałam odpowiednich kosmetyków, ale kolezanka polecila mi serie Nivea do cery miesznej i wrażliwej. Kremy  są wspaniałe , nawet pod makijaż . do tego używam tonic tez z tej serii i sprawdza sie  bardzo fajnie . Kupuję je w hebe bo często mają na nie promocję zerknijcie na gazetkę tutaj https://www.qpony.pl/hebe
teraz też są w promocji . Możecie jeszcze zerknąć na rossmana tam też czasem możecie trafić na te kosmetyki w promocji. Także nivejke polecam do takiej cery :)Pozdrowionka

#15 Kinidziak

Kinidziak

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano pią, 07 kwi 2017 - 11:19

Fajnie macie, ja mam uczulenia na większość kosmetyków i właściwie tylko nivea nie powoduje u mnie uczuleń

#16 miaja78

miaja78

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano śro, 17 sty 2018 - 18:40

ja staram się nie stosować dużo kosmetyków, nawet twarzy nie smaruję na noc, bo po co.. to tylko szkodzi i skóra się potem przyzwyczaja a problemy miałam okropne. Jedyne czego od dziecka się nie umiem pozbyć to cieni sino-czerwonych pod oczami i jedyny  krem jaki dotąd powstał, który mi pomógł to Remescar, mam nadzieję,że długo mi będzie służył :)

#17 Therese

Therese

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano sob, 20 sty 2018 - 21:18

Kosmetyki powinny być dobrane do typu cery. Ja w sumie ze wzgledu na swoją problemtyczna i bardzo wrazliwa cere musze szczegolnie uwazac zwlaszcza przy wprowadzaniu nowych. Ostatnio po zmianie kremu na dzien - totalny wysyp na twarzy - ewidentna nietolerancja ;/ nie obeszlo sie bez wizyty u dermatologa w anlaya day spa. Najlepiej zreszta byc pod stala opieka dermatologa i kupowac odpowiednie kosmetyki a nie przypadkowe.