Skocz do zawartości

Na jakie słodkości pozwalacie sobie na diecie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 moniczka

moniczka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisano sob, 16 kwi 2016 - 09:24

Bo jestem w trakcie 3 dnia diety ale bardoz mine ciągnie do czekolady i nie wiem czy wytrzymam dłużej :P
...publiczność okazuje największe nieposłuszeństwo, na jakie jest w stanie się zdobyć. Milczy. W ten sposób mówimy, że nie ma zgody. Nie ma aprobaty. Wszystko jest nie tak.

#2 leliana

leliana

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 62 postów

Napisano wto, 19 kwi 2016 - 11:49

Dziewczyny ale czekolada gorzka nie jest niczym złym... .Poczytajcie sobie o niej w sieci. Zaiwera wiele dobrych składników. mikroelementów i z wszystkich słodyczy jest najmniej tucząca. Nawet na diecie mozna sobie pozwolić na kostke czy dwie dziennie. Mówią tak dietetycy. Nie ma sensu się katować.

Sama uwielbiam na przykład czekoladę gorzką Wedla i jak byłam na diecie to jadłam:
Dołączona grafika

#3 Mysza99

Mysza99

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 95 postów

Napisano śro, 29 cze 2016 - 14:13

Jak już musisz zjeść słodycze to najlepiej sięgnij po ciemną czekoladę bo zawiera dużo magnezu

#4 krzychv

krzychv

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano czw, 30 cze 2016 - 07:50

Ja jem czekoladę gorzką i daktyle suszone. Czasami jeszcze masło orzechowe, ale to tak maks raz w tygodniu.

#5 Mela_@

Mela_@

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano pią, 29 lip 2016 - 11:03

Raz za czas jem kawałeczek ciasta.

#6 paparazzzo

paparazzzo

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisano pon, 01 sie 2016 - 10:09

Nie jestem na diecie i mi to nie potrzebne, ale na co dzień od czasu do czasu pozwalam sobie na jakieś ciastko czy kawałek czekolady. Do słodkości jako takich mnie nie ciągnie.

#7 magbeta

magbeta

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano pią, 07 paź 2016 - 20:09

Polecam żelki. Nie są zbyt kaloryczne, a lubią je wbrew pozorom nie tylko dzieci.

#8 kamelia

kamelia

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 20 postów
  • Miejscowośćwarszawa

Napisano czw, 17 lis 2016 - 18:32

Kiedy ja byłam na diecie,też moja słabością okazały się słodycze. Od nich najtrudniej się nam odzwyczaić i całkowicie z nich zrezygnować.Dlatego znalazłam w necie super  zamienniki,a mianowicie http://www.guiltfree...astka-bez-cukru
Nie zrażajcie się,te ciasteczka są na prawdę smaczne,a do tego zdrowe.Wcale nie musiałam zmuszać się do ich jedzenia,przeszłam na n ie całkiem naturalnie i teraz weszło mi już to w nawyk.

#9 kryśku

kryśku

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisano wto, 13 gru 2016 - 14:17

Ja sobie robię taki myk dietetyczny od dawna, że w ogóle nie jem słodyczy "kupnych". Robię sobie sam ciasteczka, batony i ciasta, dodając oczywiście zdrowe zamienniki niezdrowych produktów np. olej kokosowy zamiast masła, siemię lniane zamiast jajek i ksylitol zamiast cukru. Ogólnie ksylitol głównie przyczynił się do mojego schudnięcia, bo u mnie picie gorzkiej kawy czy herbaty niestety odpada. Warto jednak kupować ksylitol dobrej jakości na sprawdzonych stronach np. naturalny-market.pl

#10 kicia_an1

kicia_an1

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano czw, 15 gru 2016 - 16:51

Sernik zrobiony na kaszy jaglanej z mango <3

#11 klaczek

klaczek

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano śro, 11 sty 2017 - 10:12

Ja pozwalam sobie na gorzka czekoladę, min. 70% żeby za dużo cukru nie miała. Jeśli muszę trzymać ścisła dietę to raczej poza tym nic nie wchodzi w rachubę.

#12 jana23

jana23

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano pon, 06 lut 2017 - 15:05

Też mam ogromna słabość do słodyczy co zazwyczaj później widać w zbędnych kilogramach ;/ Od jakiegoś czasu jednak staram się dbać o to co jem. Z lepszym lub gorszym skutkiem udaje mi się zamieniać puste kalorie w słodyczach na coś również słodkiego ale zdrowszego.  Np. ciasto bananowe, batoniki z bakalii, musy owocowe albo koktajle czy szejki owocowe ;)

#13 tami

tami

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano sob, 24 cze 2017 - 10:24

Dokładnie, jakieś domowe ciacho z owocami można czasami zjeść, ja całkowicie zrezygnowałam z batonów i czekolady, to mnóstwo kalorii... a gorzkiej niestety nie lubię. Jak mam ochotę na coś słodkiego to piję wodę z miodem, naprawdę pomaga. A jeśli mowa o samym odchudzaniu to pamiętajcie rano wypić wodę z cytryną :) rzeczywiście pomaga w trawieniu i super oczyszcza organizm :) a jaki pijemy dużo wody to warto zadbać o to by pić dobrą jakościowo https://www.darnatury.pl/woda/jakosc sporo osób pije kranówkę - niestety sporo w niej zanieczyszczeń mimo, że ich nie widać gołym okiem.

#14 Therese

Therese

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisano nie, 02 lip 2017 - 10:21

ja tez jestem na diecie, ale wyszłam z założenia że tym razem podejdę do tematu rozsądnie, dlatego skorzystalam z pomocy dietetyka. Na wizycie od razu powiedziałam że mam słabośc do słodkości i poprosiałam aby w mojej diecie pojawiło się kilka "słodkich" przysmaków. Bez problemu można zamienić cukier np. miodem, który nie będzie odkładał się w boczkach ;p mysle ze wlasnie takie odchudzanie może przynieść efekty na długo. Odpowiednio dopasowana dieta jest najlepsza, bo się człowiek nie głodzi. Mój dietetyk zasugerował też, że co jakś czas oczyścić organizm z toksyn i tego co tam jest niepotzrebne. Dlatego zaczęłam od kuracji dicopeg 10g w ramach detoksu i muszę przyznać że nawet psychicznie poczułam się lepiej. Polecam rozsądne odchudzanie :)

#15 cukiereczka

cukiereczka

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano czw, 02 lis 2017 - 21:27

jak juz musisz czekolade to jedz gorzka taka z min 70% kakao.. ale najlepiej to jesc suszone owoce... Ja jak mnie ciagnie do czekolady to jem jem i jem a potem mam zaparcia :D Moj organizm nie przepada za czekolada niestety... ratuje sie biorac dicopeg 10g  :D i tylko on dziala tak ze nie cierpie

#16 Jolin

Jolin

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 73 postów

Napisano pon, 20 lis 2017 - 12:11

Ja akurat jestem za zjedzeniem kostki czekolady, nawet jak się jest na diecie.

#17 Hesta

Hesta

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano pon, 20 lis 2017 - 14:45

Ja staram się ograniczać cukier do zera, natomiast wiadomo że nie zawsze się to udaje. Kiedy mam ochotę na coś słodkiego, to robię sobię herbatę z cukrem. Ale używam tylko i wyłącznie cukru brązowego. Jest o wiele zdrowszy aniżeli ten standardowy, biały. Kupuję go tutaj https://oliwka24.pl/...ukier-ksylitol/ ponieważ cenowo wychodzi najkorzystniej :)

#18 pre_Gosia

pre_Gosia

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisano pon, 11 gru 2017 - 13:03

Robienie własnych słodyczy jest dobrym pomysłem, poza tym czekolada gorzka we właściwych ilościach nie powinna przeszkodzić w diecie. Ja sama byłam uzależniona od słodyczy i gdy zaczęłam bardziej przykładać się do diety to przechodziłam prawdziwe katusze gdy patrzyłam jak inni jedzą słodycze albo gdy przechodziłam obok półek ze słodkościami w sklepie. Potem jest już łatwiej i nawet się nie myśli o tym co by się zjadło.