Skocz do zawartości

Okres! Zmora kobiety!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Anetkaaa

Anetkaaa

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • MiejscowośćSuwałki

Napisano śro, 05 gru 2012 - 15:19

każda z Nas wie jak to 'cudownie' jest mieć okres.. Jak Wy przechodzicie te ciężkie dni? Jakie środki przeciwbólowe Wam pomagają walczyć z bólem brzucha? I czy wolicie podpaski czy też tampony? I dlaczego przede wszystkim.. ot pomyślałam, że to taki temat bliski Nam wszystkim.. no i może mężczyźni zrozumieją choć trochę dlaczego kobiety bywają rozdrażnione w czasie okresu.. :)

#2 Zadra

Zadra

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano wto, 11 gru 2012 - 11:53

No ja jestem typowym przykładem - mam napięcie przedmiesiączkowe, jestem niczym tykająca bomba zegarowa :D Podczas miesiączki objadam się słodyczami i jestem płaczliwa :) Kiedyś dodatkowo miałam problem z baaaardzo silnym bólem miesiączkowym ale ginekolog przepisała mi tabletki anty, które zniwelowały bóle praktycznie do zera.
Jak mi nie dadzą - ukradnę. Dostanę to czego pragnę!

#3 Julka

Julka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano wto, 11 gru 2012 - 22:58

Ja całe szczęście przechodzę okres w miarę łagodnie, pierwsze dwa dni tylko są najgorsze i w sumie jedyne tabletki, które mi pomagają to no-spa.. ale jakoś szczególnie rozdrażniona nie jestem i słodyczy też nie pochłaniam o wiele więcej, niż w 'pozostałych' dniach :) ale mam koleżankę, która jak ma okres to nie jest w stanie wstać nawet z łóżka, bywa, że nie ma jej kilka dni w szkole.. współczuję dziewczynom, które aż tak dotkliwie przechodzą te dni.

#4 mudżyn

mudżyn

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano pią, 21 gru 2012 - 22:14

Mam 14 lat, miesiączkuje od ponad 2 lat, mniej więcej regularnie. Niestety co któryś okres mam tak silne bóle, że nie można sobie wyobrazić... zwijam się z bólu, trace przytomnośc... praktycznie kontaktu ze mną nie ma. Ostatnio bóle były tak mocne, że w szkole zasłabłam i pogotowie mnie wzielo... żadne leki przeciwbólowe nie pomagają, a tylko otumaniają i usypiają. Bóle trwają około 3 godz, które trwają jak wieczność... jeśli nie dostanę przeciwbólowych dożylnie to mam taką męczarnie... w najbliższym czasie mam zamiar wybrać się do ginekologa i sprawdzić czy wszystko w brzuchu jest ok... Ale mam pytanie, może wy się orientujecie... czy takie bóle będą długo trwały, czy np. tylko podczas dorastania?

#5 Selenka

Selenka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 77 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano sob, 22 gru 2012 - 08:47

mudzyn: Witaj w klubie, ja też mam silne bóle ale już nie tak bardzo. Przyznam, że przez bodajże pierwsze 1,5 roku miesiączkowania było koszmarnie, z czasem wszystko osłabło, choć i tak w te dni mam duże bóle miesiączkowe... Mi pomagają ciepłe okłady, do tego coś przeciwbólowego. Ale przynajmniej wiem - bo byłam u ginekologa, że to nic poważnego. Tobie też bardzo doradzam wizyte u ginekologa bo wykluczy przynajmniej poważniejsze choroby. Luknij sobie na tego arta: http://www.teenzone....iaczki-291.html

#6 KasiaBuu

KasiaBuu

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • MiejscowośćZamość

Napisano sob, 22 gru 2012 - 13:08

o tak.. ciepłe okłady to jest coś, co naprawdę pomaga.. ja też jak mam okres to nie mogę podnieść się z łóżka przez pierwsze dwa dni, ale im dłużej miesiączkuję, tym mniej bolesne są te dni.. pomaga mi nospa, która działa trochę rozkurczowo, ale wiadomo, że nie można się przeciążać ani przemęczać podczas okresu, wysiłek fizyczny nie jest wskazany, wręcz przeciwnie - trzeba trochę odpocząć :)

#7 Megi97

Megi97

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • MiejscowośćGdynia

Napisano śro, 26 gru 2012 - 13:47

fakt, to nie są najlepsze dni dla kobiety i jak najbardziej jest wskazany odpoczynek i odprężenie się, nie powinno sie przemęczać ani wykonywać jakichkolwiek czynności, które będą nas obciążać.. mi pomaga sen i oklady z ciepłego termoforu i oczywiście nospa, bo inne tabletki jakoś nie potrafią zmniejszyć bólu..

#8 Iwonka0981

Iwonka0981

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • MiejscowośćLublin

Napisano śro, 26 gru 2012 - 16:12

Witam wszystkich;)  nie bede zaczynała nowego wątku tylko tu zapytam;) czy któraś sie orientuje czy niskie żelazo może być przyczyna nieregularnych miesiaczek?? miesiączkuje juz pare lat i nigdy nie mialam regularnie... ostatnio mi wyszlo ze mam niski poziom zelaza i mało krwinek czerwonych.. po nowym roku mam zamiar wybrac sie do ginekologa wkoncu uregulować sobie wszystko

Wesołych Świat życze wam wszystkim;*

#9 satoruokabe

satoruokabe

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 64 postów
  • Numer GG:42714206
  • MiejscowośćPrzeworsk

Napisano śro, 26 gru 2012 - 20:35

mi żadne leki przeciwbólowe nie pomagają, niestety. zależy od okresu czy jest bardziej obfity czy taki, że czasem się go nawet nie czuje:p najlepszy sen, ciepła kąpiel, nie przemęczanie się, słuchanie muzyki czy oglądnie filmów;-) coś co nas najbardziej odpręża i relaksuje:)

#10 zuaa

zuaa

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 21 postów
  • MiejscowośćAlmere

Napisano czw, 27 gru 2012 - 22:52

Iwonka - nie mam pojęcia, ale mam tak samo niskie żelazo i mało krwinek czerwonych oraz nieregularne miesiączki :) nie pomyślałabym nawet że to może się ze sobą wiązać .

#11 iska

iska

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano pon, 21 sty 2013 - 19:24

Ja umieram tylko w pierwszym dniu, ale też nie zawsze. Nie pomagają ani okłady, ani tabletki, nie jestem w stanie chodzić, a nawet siedzieć czy leżec, cały czas wymiotuje. Nie mam ochoty na jedzenie, bywa, że przez cały dzień i kawałek następnego nic nie jem. U mnie jedynym sposobem pozbycia się bólu to położyć się i starać się zasnąć, a nie należy to to łatwych zadań bo nawet oddychanie sprawia mi ból. Staram się zwolnić oddech i prace serca, wtedy bywa, że na chwile się uspokajam. Jak zasnę to już nic nie czuję, a budząc się jestem jak nowo narodzona i już nic mi nie jest.

#12 Jessica

Jessica

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 21 postów
  • MiejscowośćSopot

Napisano wto, 22 sty 2013 - 12:45

Ja miałam tak, że po okresie byłam często wycieńczona a każdy kolejny nie dość, że był bolesny to jeszcze skutecznie "unieszkodliwiał mnie" z życia społecznego... W aptece poleciła mi kobietka tabletki z żelazem, bez repty - "Hemofer" i powiem wam, że czuję się po nich o niebo lepiej a dodatkowo tak jakby okres jest mnij bolesny... A no i jak mi powiedziano w aptece - na okres nie powinno się brać przeciwbólowo ani aspiryny ani ibupromu bo one nasilają krwawienie jak i związany z nim ból... Najlepsze są pochodne paracetamolu typu apap, paracetamol itp.

#13 iska

iska

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano wto, 22 sty 2013 - 17:32

Ja słyszałam, że jak sie je dużo słodyczy, to to może być tez przyczyną bolesnych miesiączek. Nie mam pojęcia ile jest w tym prawdy.

#14 kinga19970704

kinga19970704

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 89 postów
  • MiejscowośćRadlin

Napisano wto, 22 sty 2013 - 17:57

Ja używam podpasek. Wolę nie brać tabletek mimo iż czasami nie mogę wytrzymać tego bólu. Wolę stosować "domowe" sposoby jak np. wziąć ciepłą kąpiel (oczywiście woda nie jest gorąca), wolę też się położyć się i przykryć, zauważyłam że ciepło pomaga eliminować ból. Czasem nawet wystarczy mi wypicie czegoś ciepłego i na jakiś czas pomaga. Słyszałam też ze niektórym osobom pomaga masowanie podbrzusza lub przykładanie butelki z ciepłą wodą do podbrzusza.

#15 Jar De Ley

Jar De Ley

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano wto, 22 sty 2013 - 18:53

Ja żadnych tabletek nie biorę, bo nie potrafię ich połykać. Tak po prostu i do dziś. Preferuję podpaski. Czy mam okres napięcia przedmiesiączkowego? Szczerze to trudne pytanie. Ale chyba.. tak. Choć nie zawsze to czuję. Przed okresem tykam jak bomba, która w każdej chwili może wybuchnąć, i czasem jej się to zdarza! U ginekologa jeszcze nie byłam, mam okres od 7 miesięcy i jeszcze nie jest tak regularny. Prawie zawsze potrafię "przewidzieć" czy dana miesiączka się zbliża, czy jeszcze nie. Wnioskuję to po zachowaniu mojego organizmu, który ciągle jezcze poznaje. Najgorsze dla mnie są różnie : raz dwa pierwsze dni okresu, a raz sam jego środek.  

#16 Idealna

Idealna

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisano sob, 26 sty 2013 - 18:06

Silne bóle miałam tylko przy kilku pierwszych miesiączkach.
Teraz w zasadzie nie boli mnie brzuch, a jeśli już, to rzadko.
Jak to jest z moimi "humorkami"... no cóż, chyba za bardzo ich nie miewam - większość moich kaprysów w zachowaniu jest spowodowane głównie tym, co dzieje się w moim życiu, nie miesiączką.

Używam podpasek, chociaż ostatnio zastanawiam się nad stosowaniem tamponów...

#17 Smietanka

Smietanka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • MiejscowośćJastrzębie Zdrój

Napisano sob, 26 sty 2013 - 20:00

Ja tradycyjnie No-spa. Choć osobiście w czasie okresu mam cholene wdęcia, dlatego dodatkowo espumisan. Biorę też opokan, bo mam też straszne bóle pleców. Używam podpasek, jakoś przywykłam do nich i nie potrafiłabym się odzwyczaić. Więcej chyba się nie da zrobić :(

#18 Smietanka

Smietanka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • MiejscowośćJastrzębie Zdrój

Napisano sob, 26 sty 2013 - 20:00

Aaa i w tym czasie wyskakuję mi zawsze pryszcz na brodzie :D :(

#19 Purple_raspberry

Purple_raspberry

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano sob, 06 kwi 2013 - 16:04

Dopiero dziś się dowiedziałam jak to jest i... na razie okej, humorów nie mam brzuch na początku w ogóle nie bolał dopiero teraz trochę . Jest git ;).

#20 milena

milena

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano nie, 07 kwi 2013 - 14:41

Zazdroszczę braku bólów.
hej siup ;)