Skocz do zawartości

Studia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pandicorn

Pandicorn

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano sob, 10 wrz 2016 - 18:18

W październiku mam zacząć studiować. Dostałam się na dwa kierunki- inżynierię biomedyczną na AGH i lekarski na UWM (Olsztyn). Na początku byłam przekonana do kierunku lekarskiego, ale teraz zaczynam mieć wątpliwości. Zawsze byłam bardzo dobra (skromność, hehe) z matematyki i ogólnie przedmiotów ścisłych, biologia była bardziej "dodatkiem". Jednocześnie podoba mi się zawód lekarza, idea pomagania ludziom itd. Jest tutaj ktoś z jednego z "moich" kierunków? Chciałam zapytać jak wyglądają perspektywy pracy po takich studiach? Co Wy byście wybrali? (Tak, wiem, że muszę zdecydować sama, ale ciekawa jestem opinii innych osób ) :)

#2 akhbaru

akhbaru

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano czw, 06 paź 2016 - 12:31

Największe problemy zawsze były u mnie ze stancją. Albo beznadziejna albo droga. Zawsze trzeba było szukać długo zanim udało się znaleźć coś rozsądnego. Z kontem bankowym sprawa jest bardzo prosta, założenie konta to kwestia kilkunastu minut, czeka się tylko na kartę płatniczą. Co do samego banku polecam Ci jeszcze rozważyć Raiffeisen bo w moim odczuciu to bardzo dobry acz niedoceniany bank.

#3 trela

trela

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano śro, 12 paź 2016 - 09:41

Oj tak. Czasami ceny są wysokie

#4 gyyngy

gyyngy

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 52 postów

Napisano wto, 18 paź 2016 - 14:16

Chyba bym poszła na lekarski na Twoi miejscu, to jest taki zawód który gwarantuje pracę w przyszłości, a co sądzicie o studiach podyplomowych? chyba na samych tylko mgr to ciężko się wybić, trzeba się doszkalać.

#5 tamarara

tamarara

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 97 postów

Napisano czw, 27 paź 2016 - 08:07

Studia są istotne, ale nie mniej istotne jest samodzielne doskonalenie. Trzeba podnosić swoje kwalifikacje, bo tylko one zapewnią nam sukces w późniejszej karierze zawodowej.
Jeżeli mowa jest o kierunkach ekonomicznych, finansowych to warto a nawet należy zastanowić się nad szkoleniem z MSSF - a więc Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej.
Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale tego typu kompetencje są poszukiwane na rynku pracy - a przez to są bardzo dobrze płatne. Mowa o tym kursie: http://www.academyof...sf-warsztaty,3/

Krótko mówiąc, niezależnie od tego jakie studia wybierzemy, nie zapominajmy o zdobywaniu specjalistycznych kompetencji.
smiech to zdrowie

#6 oewsb

oewsb

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano pią, 28 paź 2016 - 12:14

Wyświetl postUżytkownik gyyngy dnia wto, 18 paź 2016 - 14:16 napisał

Chyba bym poszła na lekarski na Twoi miejscu, to jest taki zawód który gwarantuje pracę w przyszłości, a co sądzicie o studiach podyplomowych? chyba na samych tylko mgr to ciężko się wybić, trzeba się doszkalać.

Witaj! Ujmę to tak: "Warto się doszkalać i podnosić kwalifikacje zawodowe". Dlatego też studia podyplomowe to doskonała okazja do takiego działania. Zapraszam zatem na ostatnie wolne miejsca na takich studiach do oddziałów Wyższej Szkoły Bankowej. Wszelkie informacje odnośnie naszej oferty i rekrutacji znajdziesz na stronie wsb.pl Zapraszam!

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB

#7 paparazzzo

paparazzzo

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisano pon, 14 lis 2016 - 10:01

Najlepiej wybrać to, co najbardziej nam odpowiada, ciężko komuś coś poradzić. Najlepiej zadać sobie pytanie, w czym lepiej się będzie czuć.

#8 kamelia

kamelia

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 20 postów
  • Miejscowośćwarszawa

Napisano śro, 30 lis 2016 - 17:37

Bycie lekarzem to bardzo odpowiedzialna decyzja,należy jednak mieć do nich specjalne predyspozycje,umieć odnaleźć się w świecie po jakim potem będziemy się poruszać.Sporo ludzi wybiera je z całkiem innych pobudek,zwyczajnie dla prestiżu i pieniędzy,a w tym wypadku należałoby wybrać po prostu kierunek ekonomia
Moim zdaniem wybór masz trudny ale chyba ty sama najlepiej czujesz co będzie dla ciebie dobre i w czym ty czujesz się najlepsza.

#9 Shan_com_pl

Shan_com_pl

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisano czw, 02 lut 2017 - 11:52

To prawda,  z perspektywy forum bardzo ciężko jest doradzać odnośnie wyboru konkretnego kierunku, bo nikt nie wie czy akurat medycyna przypadnie Ci do gustu oraz czy podołasz, gdzie nauki jest chyba zdecydowanie najwięcej. Jeżeli wątek jest w dalszym ciągu aktualny to daj znać na jaki kierunek ostatecznie się zdecydowałaś.

#10 daria99

daria99

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano pon, 27 mar 2017 - 12:03

Witajcie ! Ja właśnie zakończyłam poszukiwania Od kwietnia wybieram się do Międzynarodowego Studium Dziewulskich w Warszawie http://www.dziewulscy.pl/, trwa akurat rekrutacja zimowa na roczny wydział charakterystyki i wizażu. Też ciężko mi było się zdecydować ale wybrałam to co mnie interesuje i w czym czuję się dobrze, bo to jest najważniejsze byś robiła to co lubisz i masz jakies zamiłowanie w tym kierunku, inaczej może Ci być cieżko. Nie ma nic gorszego niż zmuszać się do czegoś , zatem wybierz to do czego bardziej Cię ciągnie i nie zastanawiaj się długo :) Powodzonka!

#11 genialnyzolw

genialnyzolw

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano pią, 21 lip 2017 - 18:03

Znalazłem ciekawy temat dla studentów medycyny, mianowicie oswojenie się z tematem i lepsze przygotowanie do lekarskiego egzaminu końcowego, który jest uwieńczeniem studiów i "zielonym światłem" do dalszej kariery. Tutaj można wygenerować sobie egzamin http://egzaminlek.pl zgodnie pod nasz kierunek, kryteria. To My decydujemy o naszym rozwoju i to jak on się potoczy.

#12 bananana

bananana

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano śro, 26 lip 2017 - 17:17

Też mi się wydaje, że trzeba się doszkalać. Kuzynka kończy pedagogikę i mówi że trudno o pracę, myśli teraz o studiach podyplomowych tylko jakie??

#13 oewsb

oewsb

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano wto, 01 sie 2017 - 00:04

Wyświetl postUżytkownik bananana dnia śro, 26 lip 2017 - 17:17 napisał

Też mi się wydaje, że trzeba się doszkalać. Kuzynka kończy pedagogikę i mówi że trudno o pracę, myśli teraz o studiach podyplomowych tylko jakie??

Witam! W jej przypadku studia podyplomowe na kierunku pedagogika pozwolą z pewnością na usystematyzowanie wiedzy w tym zakresie. Dlatego też na studia podyplomowe w tym zakresie (i nie tylko) zapraszam do oddziałów Wyższej Szkoły Bankowej. Pełna oferta naszych uczelni oraz warunki rekrutacji na studia podyplomowe można znaleźć na stronie wsb.pl/kandydaci/studia-podyplomowe Warto szybko podjąć decyzję i skorzystać z promocji, która trwa do 10 sierpnia. Dzięki niej można zaoszczędzić aż 600 zł: 300 zł zniżki w czesnym oraz 300 zł dzięki zmniejszonej opłacie wpisowego wynoszącej 100zł.

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB