Skocz do zawartości

Sucha skóra

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Burkka

Burkka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano nie, 02 paź 2016 - 19:41

Moim problemem odkąd pamiętam sucha skóra twarzy. Żadne kremy i inne paście mi nie pomagają :/ Może ma ktoś coś sprawdzonego na tą moją twarz? Jakieś domowe sposoby a może naprawdę dobry krem, który działa?

#2 dreamgirl

dreamgirl

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano wto, 25 paź 2016 - 08:32

Do suchej skóry dobra jest maseczka z siemienia lnianego, wystarczy zalać 5 łyżeczek zmielonego siemienia 100 ml gorącej wody i taką papkę nałożyć na twarz. Sucha skóra może być też spowodowana odwodnieniem, dlatego dobrze jest pić jak najwięcej wody. Zresztą jak piszesz, ze nie pomagają Ci żadne kremy to może coś masz nie tak z dietą i brakuje Ci jakiś składników odżywczych. Powinieneś jeść jak najwięcej warzyw, owoców, orzechów i nasion, a ograniczyć sól i ostre przyprawy. Tutaj masz ciekawy artykuł jak dbać o suchą skórę http://www.biomedica...skore-5730.html. Ja bym zwróciła właśnie największą uwagę na dietę i mówię Ci jak najwięcej wody! ;)
"If I’m going to do something, I do it spectacularly or I don’t do it at all."

#3 Lilia20

Lilia20

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano śro, 26 paź 2016 - 09:39

Proponuje nawilżać twarz olejem z kokosa, teraz jest łatwo dostępny. Jego zaletami jest zapach, naturalność i skuteczność.

#4 gyyngy

gyyngy

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 53 postów

Napisano śro, 09 lis 2016 - 11:26

A ja nie lubię oleju kokosowego, kupilam sobie kiedyś słoiczek na wypróbowanie i wylądował jako pasta do zębów, bo po prostu miałąm wrażenie że skóra jest po nim mega tłusta i że on się nie wchłania, nie wiem mi to po prostu nie pasowało, fajnie misię za to sprawdzil krem oeparol essence, na chłodniejsze dni jest idealny, bo skórę dobrze nawilża i to na długo.

#5 Agatam

Agatam

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano śro, 16 lis 2016 - 11:37

Poszukaj w aptece jakiegoś kremu z witaminą A albo po prostu zapytaj ekspedientki, ewentualnie przejdź się do dermatologa

#6 Mysza99

Mysza99

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 95 postów

Napisano śro, 23 lis 2016 - 15:12

Spróbuj olejków do twarzy lub nawilżających dermokosmetyków. Powinny pomóc

#7 Agulka

Agulka

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano wto, 20 gru 2016 - 18:41

ja używam olejku kokosowego, wcześniej miałam migdałowy- lepiej nawilżał szczerze mówiac...w mokrą skórę wcierałam i wycierałam recznikiem...jest lepsza absorpcja jak nakłądamy na wilgotną skórę ponoć...i ja byłam zadowolona:)

#8 rozsadnie

rozsadnie

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 82 postów

Napisano pon, 02 sty 2017 - 16:14

Skoro żadne kremy nie pomagają twojej suchej skórze, to może warto by się wybrać na zabieg mezoterapii igłowej? Wiem, że świetnie nawilża skorę, a dodatkowo przywraca skórze blask i jędrność. Odwiedź gabinet Dermedika w Krakowie. Mezoterapię robi tam Karolina.

#9 klaczek

klaczek

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano śro, 11 sty 2017 - 09:53

Skóra sucha potrafi dać w kość, zwłaszcza teraz, kiedy zima w pełni. Według mnie fajnie się sprawdzają olejki i tłuste kremy. Może być Dermosan z apteki za 6 zł, albo cos bardziej naturalnego jak SkinFood Weledy. Olejki polecam z dzikiej róży, jojoba i arganowy, który działa fajnie ujędrnia skórę.

#10 asia548

asia548

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisano wto, 17 sty 2017 - 13:47

A stosujecie oleje na suchą skórę? Olej kokosowy się bardzo dobrze wchłania, warto go wypróbować.

#11 jana23

jana23

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano śro, 08 lut 2017 - 13:11

Ja również używam oleju kokosowego na wiele sposobów. Z drogeryjnych balsamów bardzo lubię ziaję- kozie mleko oraz neutrogene. Mam bardzo suchą skórę i często pomagają mi również kosmetyki na bazie błota/glinki z morza martwego  ;)

#12 otka

otka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano sob, 11 lut 2017 - 20:33

współczuję, przechodziłam to jak byłam nastolatką, trądzik na zmianę z wysuszoną skórą. Powiem Ci że mnie pomógł kosmetyk który dostałam od ciotki z firmy bolaven takie serum, kupowałam go potem sama tutaj http://www.cocolita.pl/biolaven i mam spokój, skóra nawilżona, odświeżona, bardzo polecam na taki problem.

#13 kryśku

kryśku

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisano pią, 17 lut 2017 - 12:55

Możesz spróbować kłaść na twarz oleje na noc, zamiast kremu nawilżającego. Fajny jest także zabieg mezoterapii igłowej, który bardzo pomaga nawilżyć skórę i przywraca jej blask. Możesz go sobie wykonać w gabinecie Dermedika w krakowie. Robi go tam Karolina :)

#14 Brabella

Brabella

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano czw, 22 cze 2017 - 11:06

Neutrogena wprowadziła teraz jakąś linię nową z grapefruitem i kremem nawilżającym z tej serii - może warto wypróbować.

#15 kate_20

kate_20

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano nie, 13 sie 2017 - 12:41

Spróbuj głęboko nawilżający balsam do ciała i twarzy z https://www.neutrogena.com.pl
Bardzo dobrze radzi sonie z suchą skórą, szybko przynosi ukojenie. Skóra jest po nim miękka, przyjemna, likwiduje napięcie. Kosztuje około 17 złotych i jest wydajny, ja mam teraz trzecie opakowanie z rzędu i jestem zadowolona.

#16 Therese

Therese

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano pią, 25 sie 2017 - 20:55

u mnie nawet nie tyle twarz jest problematyczna co sucha skóra na stopach... naprawde stopy sa w fatalnym stanie. Aż się cieszyla ze w tym roku latem temperatury nie sa aż tak wysokie i mogłam śmiało chodzić w zakrytych butach... byłam nawet ostatnio u kosmetyczki na zabiegu pielęgnacyjnym, ktory je wygladzil, ale boje sie ze za chwile problem znowu wroci. zamowilam nawet u niej kosmetyki do stóp, które stosuje z kerpro.pl do regularnej pielęgnacji. może codzienna pielegnacja pozwoli utrzymac je nawilzone? czasami az wstydze sie gdy moj facet ich dotyka...

#17 Novaczka

Novaczka

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano sob, 16 wrz 2017 - 11:20

no moje stopy wołają tez o pomstę do nieba... zwlaszcza teraz po lecie gdzie na po powrocie z urlopu widze ze chyba bede miala kurzajke na malym palcu! mysle nad wizyta u podologa, bo czytalam ze nie ma sensu odrywac jej na wlasna reke. podobno gabinet satin w wawie swiadczy dobre uslugi podologiczne - przydalaby sie regeneracja. chodzicie na konsultacje do podologa regularnie?

#18 anette

anette

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano sob, 16 wrz 2017 - 13:41

Może najlepiej posmarować wybraną część ciała olejem kokosowym na noc?

#19 Jolin

Jolin

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 91 postów

Napisano czw, 21 wrz 2017 - 12:47

Olejek kokosowy może mieć właściwości komedogenne.

#20 Saper5

Saper5

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano wto, 03 paź 2017 - 18:45

Super, dzięki wielkie za sprawdzone informacje. Z całą pewnością mi się przydadzą :)
Jest mit i jest rzeczywistość - jedno opowiadamy, drugie skrywamy.