Skocz do zawartości

Zaparcia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sakura_Flower

Sakura_Flower

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 67 postów

Napisano pią, 24 lut 2017 - 20:15

Od jakiegoś dłuższego czasu mam problem z zaparciami czytałam gdzieś na necie że na tego typu skłonności pomaga błonnik czy możecie mi jakiś polecić ? i w ogóle wyjaśnić jak to sie "je" ?

#2 Therese

Therese

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano nie, 02 lip 2017 - 11:09

Błonnik to niezła sprawa ;p możesz dodawać go do jogurtu, owsianek, sosów do sałatek a nawet ciasteczek... możliwości jest naprawde sporo. Ważne jednak aby nie przesadzić ;p ja stałam się ohromną fanką błonnika, ale ostatecznie okazało się, że za często go stosuję :) i moje jelita zaczęły się buntować. Jak się okazało zwyczajnie je zapychałam. Dlatego z umiarem :) a jeśli szukasz czegoś na szybko, co naprawdę pobudzi Twoje procesy trawienne to polecam dicopeg 10g ja od czasu do czasu robię sobie na jego bazie detoksykację żeby przemiana materii działała sprawniej

#3 sikorek

sikorek

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano sob, 08 lip 2017 - 15:06

Ja stosuję też błonnik, colon c się przydaje mieć, piję kilka razy dziennie i moge normalnie korzystać z toalety, czuję że jelita dużo lepiej pracują

#4 moniczka

moniczka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisano pon, 17 lip 2017 - 10:51

Zdecydowanie błonnik. Ale nie kupuj sobie błonnika w tabletkach ponieważ to nie ma sensu ( taki błonnik praktycznie nie ma żadnego działania, co w sumie można było przewidzieć....).

Najlepszy jest ten w suszu. Na przykład na bazie babki jajowatej, babki plesznik. Mi pomógł Fibra Vitale.Codziennie piłam rozpuszzczony w wodzie i powiem Ci,ze osobiście widziałam bardzo duża różnicę.
...publiczność okazuje największe nieposłuszeństwo, na jakie jest w stanie się zdobyć. Milczy. W ten sposób mówimy, że nie ma zgody. Nie ma aprobaty. Wszystko jest nie tak.

#5 Natasha

Natasha

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisano wto, 18 lip 2017 - 15:39

Colon też się pije. :) Btw. z błonnikiem lepiej uważać, bo wiele osób przedobrzyło w drugą stronę. Ja staram się najpierw doczytać na ile mogę sobie pozwolić i sprawdzam na sobie jak najlepiej będzie. Przy colonie wystarcza raz dziennie.

#6 Novaczka

Novaczka

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano sob, 09 wrz 2017 - 22:23

u mnie w domu tez na zaparcia od zawsze stosuje sie dicopeg 10g zreszta sama podaje go tez dzieciakom w wersji dicopeg junior Był dla nas wybawieniem podczas wakacji, gdzie codziennie jedliśmy smażoną rybę ;/

#7 sikorek

sikorek

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano pon, 11 wrz 2017 - 08:56

Wyświetl postUżytkownik Natasha dnia wto, 18 lip 2017 - 15:39 napisał

Colon też się pije. :) Btw. z błonnikiem lepiej uważać, bo wiele osób przedobrzyło w drugą stronę. Ja staram się najpierw doczytać na ile mogę sobie pozwolić i sprawdzam na sobie jak najlepiej będzie. Przy colonie wystarcza raz dziennie.
Ja ten colon c piję rano i wieczorem, trzeba pamiętać też żeby dużo go popić. Nie raz dosypuję do koktajlu, bo tak też smakuje spoko.

#8 cukiereczka

cukiereczka

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano czw, 02 lis 2017 - 21:24

Ja gdy mam zaparcia albo zatwardzenie to najpierw zaczynam od srodkow naturalnych typu suszone sliwki lub swieze tarte jablko.. a jak to nie dziala to biore dicopeg 10g bo wiem ze on zadziala na 100%  :)

#9 gyyngy

gyyngy

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 52 postów

Napisano śro, 20 gru 2017 - 10:17

Jak się odchudzałam i pilam colon slim to nie miałam problemów z zaparciami, bo blonnik bardzo pomaga na pracę jelit, czułam się duzo lzej po tym, wiem że jest tez taka wersja nie dlla odchudających się ale typowo na zaparcia

#10 wislanin

wislanin

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano wto, 16 sty 2018 - 22:51

Szczerze powiedziawszy, to nie mam w tym temacie zbyt obszernej wiedzy... Dlatego też trochę ciężko będzie mi tu pomóc...
Dom patrzył na nią smutno