Skocz do zawartości

Jak mu powiedzieć, że mam depresję?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 princess_tears007

princess_tears007

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano pon, 10 kwi 2017 - 15:47

Jak mam powiedzieć chłopakowi,  któremu zależy i uważa,  że jestem idealna,  że mam depresję? Boję się,  że tego nie zaakceptuje.. Jesteśmy na początku znajomości, ale jemu ewidentnie bardzo zależy.. Jak mam mu powiedzieć o mojej przeszłości,  o tym,  że się okaleczałam, że jestem częściej smutna niż inni i że to wszystko w każdej chwili może wrócić? Wiem,  że muszę to powiedz, najlepiej jak najszybciej,  ale myślicie,  że to może wszystko zmienić?

#2 kotkyyya

kotkyyya

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 88 postów

Napisano pon, 10 kwi 2017 - 19:39

To na pewno będzie dla niego szokująca informacja, ale skoro czujesz ze powinnas mu mowic to powiedz. Jezeli naprawde mu na Tobie zalezy to taka informacja powinna wywolac w nim troske, zaniepokojenie i chec wsparcia Ciebie. Jezeli on sie od Coebie odwroci, to albo najwyrazniej nie zalezy mu naprawde na Tobie lub zwyczajnie moze poczuc sie nie na silach, moze poczuc jakas odpwoiedzialnosc nie wiem jak to nazwac, ale po prpstu moze nie czuc sie na silach w takiej sytuacji byc.. Nie wiem na ile on jest dojraly i na ile zachowuje sie szczerze wzgledem Ciebie... Ale jezeli uwazasz, ze musisz mu o tym powoedziec, to zrob i nie przejmuj sie tym co bedzie i jaka bedzoe reakcja(bo tak jak napisalam wyzej to zalezy od tego jaki on jest), tylko pamietaj, ze to Ty jestes najwazniejsza i Twoje dobro. Trzymaj sie i nie martw sie.:) jesli chcesz mozesz do mnienapisac:)

#3 princess_tears007

princess_tears007

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano wto, 11 kwi 2017 - 14:44

Dziękuję <3

#4 kotkyyya

kotkyyya

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 88 postów

Napisano śro, 12 kwi 2017 - 22:38

Proszę bardzo <3

#5 waitforit

waitforit

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 65 postów

Napisano czw, 13 kwi 2017 - 13:49

Najważniejsza jest w związku rozmowa!!!

#6 kurpnik

kurpnik

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano pią, 14 kwi 2017 - 18:33

hej :)
Byłam w podobnej sytuacji.
Podczas próby samobójczej dzwoniłam do chłopaka na którym mi zależało.
Po tym zdarzeniu myślałam, że się przestanie do mnie odzywać, ale zdziwieniem było, że próbował mi pomóc.
Zaczęłam się leczyć, brać leki, a on mimo to mnie wspierał i był przy mnie, mimo moich napadów.
Trzymał to wszystko w sekrecie i na prawdę mu ufałam.
Myślę, że mówienie o takich rzeczach jest  bardzo trudne i nie warto mówić o tym komuś komu się nie ufa.
Wtedy on może wszystko wygadać, staniesz się pośmiewiskiem i twoja choroba się zagłębi.
Jeżeli mu ufasz niezmiernie i on tobie to myślę, że możesz mu powiedzieć.
Zależy też ile się znacie i ile o sobie wiecie.
Najlepiej takie rzeczy trzymać dla siebie i dla rodziny i nikomu nie rozpowiadać.