Skocz do zawartości

Policealna czy studia?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 kryśku

kryśku

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisano wto, 30 maj 2017 - 10:18

Matury za mną. Teraz czas na podjęcie decyzji odnośnie najbliższej przyszłości. I tak się zastanawiam czy studia jak większość czy może oryginalne do policealnej i do pracy od razu? Jakie są wasze plany i jak to widzicie? :_)

#2 rozsadnie

rozsadnie

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 82 postów

Napisano wto, 30 maj 2017 - 11:25

Policealna to fajna opcja jeżeli wybierzesz coś sensownego i dobrego a nie te cosinusy. Myślę, że zrobienie jakiegoś technika np. w kreatoredukacji zaprocentuje w przyszłości :)

#3 kryśku

kryśku

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisano pon, 05 cze 2017 - 14:27

W sumie to jakiś pomysł bo do Wrocławia mam niedaleko :) A jakie kierunki są tam najbardziej popularne? Generalnie ja lubię coś z pasją, coś praktycznego gdzie teoria ogranicza się do minimum.

#4 rozsadnie

rozsadnie

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 82 postów

Napisano wto, 13 cze 2017 - 08:53

Jeżeli chodzi o najbardziej praktyczne zajęcia tam to słyszałem o techniku weterynarii, Ponoć organizowane są tam wypady do gospodarstw domowych i wiele innych takich smaczków. To dużo daje bo uczymy się zawodu dużo szybciej no i jest ciekawie a nie teoria i teoria..

#5 cornella

cornella

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano pon, 26 cze 2017 - 14:29

Ja mam całkiem inne plany jak skoncze liceum ale potem może pójde na studia, bardzo bym chciała bo starsze kuzynki co są na studiach opowiadają że to mega przygoda :)

#6 paparazzzo

paparazzzo

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisano pon, 10 lip 2017 - 07:00

Policealna nie jest złym pomysłem, ale trzeba wiedzieć, co się chce. Zresztą od studiów możesz nie uciec. Moja znajoma zrobiłą technika dentystycznego na policealnej, zaczęła pracę, a teraz robi studia, bo musi mieć papierek w pracy.

#7 Agulka

Agulka

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano pon, 21 sie 2017 - 09:04

Studia to zawsze studia, teraz są absolutnym minimum, dopiero później ludzie kończą dodatkowe szkolenia, kursy czy kierunki w szkołach policealnych dla poszerzenia wiedzy, przebranżowienia sie w pracy, zmiany zawodu...czy po prostu uznają ze zły kierunek studiów wybrali. W kazdym razie studia. ja skonczyłam lata temu pedagogikę specjalną, teraz od października idę na wsb na kierunek handel zagraniczny. Czuje sie wypalona, i potzrebuję zmiany, czegoś co da mi kopa i na nowo frajde z wychodzenia rano do pracy. http://www.wsb.pl/wr...u-zagranicznego
Tu jest sporo różnych fajnych kierunków, promocje na wpisowe. arto rozważycco chemy w zyciu robic. No chyba ze ktoś chce i wie od razu co chce, jakiś zawód typu kosmetyczka, fryzjer, to wtedy jak najbarzdiej moze byc od razu tego typu szkoła, później jakieś skzolenia które naucza nas już konkretnych, szczegółowych umiejętnosci, powodzenia:)

#8 hipka

hipka

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano sob, 21 paź 2017 - 16:10

Zrób szkołę policealną o konkretnym kierunku a potem na przykład szkolenia sprzedażowe . Zobaczysz że szybko znajdziesz pracę i z podstawą sprzedażową będzie dla Ciebie łatwa i przyjemne. Warto inwestować w szkolenia to teraz klucz do sukcesu i własnego rozwoju.