Skocz do zawartości

jak to jest z tymi gimnazjami?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 juleeczka

juleeczka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano śro, 14 cze 2017 - 13:07

hej! cały czas się mówi o reformie edukacji, że będą przekształcać gimnazja, a ja sobie myslę, że dobrze, że załapałam się na gimnazjum, własnie skończylam pierwsza klase i na spokojnie skończę gimnazjum i pojde do liceum, ale moja koleżanka dzisiaj mi mówiła, że nas to też będzie dotyczyć, że po drugiej klasie skończymy szkołę i pójdziemy do 4 letniego liceum, bo to już będzie funkcjonować wtedy… czy to jest prawda co ona mówi?

#2 annita

annita

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisano pią, 16 cze 2017 - 09:03

Haha, nie, na pewno tak nie bedzie, a twoja koleżanka opowiada jakieś bzdury ;) ci wszyscy, którzy zaczeli gimnazjum, to skończą je i pójda do 3 letniego liceum, dopiero te roczniki, które w tym roku pójdą do 7 klasy pójdą do 4 letniego liceum

#3 pszp5.krakow

pszp5.krakow

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano pon, 26 cze 2017 - 08:09

Witajcie! Tak jak pisze moja przedmówczyni, gimnazja będą wygaszane stopniowo. Dla przykładu, nasza Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 w Krakowie przyjmie w tym roku uczniów do 7 klasy szkoły podstawowej. Jednocześnie będziemy kontynuować nauczanie w drugiej i trzeciej klasie gimnazjum. Te roczniki, które już rozpoczęły naukę w gimnazjum, dokończą ją według starej reformy i pójdą do trzyletniego liceum. Największe zmiany odczują uczniowie, którzy w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczną naukę w siódmej klasie szkoły podstawowej. W związku z nową reformą zmieni się cała struktura polskiego szkolnictwa i nowe roczniki, które skończą 8-letnią szkołę podstawową będą miały do wyboru aż kilka różnych rodzajów placówek, między innymi 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum lub szkołę branżową. Więcej na temat tego, jak będzie wyglądało polskie szkolnictwo po reformie edukacji znajdziecie na naszym blogu : http://www.prywgim5....eformy-edukacji .

#4 juleeczka

juleeczka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano wto, 27 cze 2017 - 07:58

Dobra, to już rozumiem :) a ta koleżanka to taka panikara i zawsze gada jakies głupoty byle tylko zwrócić na siebie uwagę ;) Z tego co liczę, to będę ostatnim rocznikiem, który skończy gimnazjum, hihi ^^