Skocz do zawartości

Soczewki kontaktowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 dumheten

dumheten

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 73 postów
  • MiejscowośćGOP

Napisano pon, 01 kwi 2013 - 19:08

Bez nich nie wyobrażam sobie normalnego funkcjonowania.
Korzysta ktoś z soczewek kontaktowych? Jakie nosicie?
Jak oceniacie ich wygodę w porównaniu z okularami?
I czy nosi ktoś kosmetyczne soczewki?

#2 Zoe

Zoe

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 51 postów
  • MiejscowośćSłupsk

Napisano wto, 02 kwi 2013 - 01:08

Ja noszę i nie wyobrażam sobie bez nich życia... Proclear Toric XR :) Świenie się sprawdzają, oko dobrze oddycha - czuję to bo czasami zdarza mi się przegiąć z długością ich noszenia.... :D

#3 nymphetamine

nymphetamine

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 31 postów
  • MiejscowośćSieradz

Napisano czw, 04 kwi 2013 - 20:08

Ja noszę Air Optix i kocham je bardzo mocno :3
Wygodne jest to w tym, że przez okulary mam tylko określone pole widzenia, a w soczewkach widać wszystko dookoła. Poza tym, w ogóle ich nie czuć. :)
I feel so much destruction in everything that you do
Anger is creeping in me, watch i don't expolde on you

#4 NicaBerenica

NicaBerenica

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisano pią, 05 kwi 2013 - 18:07

noszę soczewki od ponad pół roku, ale to nie jest tak, że nie wyobrażam sobie bez nich życia. długo chodziłam w okularach. teraz jednak stwierdzam, że lepiej wyglądam bez nich i tak też się lepiej czuję. nie mam jednych wybranych soczewek. zmieniam je, sprawdzam inne firmy.

#5 Ari

Ari

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Numer GG:32741977
  • MiejscowośćMidsund

Napisano pon, 08 kwi 2013 - 09:34

Dailies, powinni postawic pomnik dla tego kto je wymyslil.

#6 Karina

Karina

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano pią, 12 kwi 2013 - 13:22

A zmieniałyście może soczewki na inny kolor? Czy tylko bezbarwne?

#7 Ari

Ari

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Numer GG:32741977
  • MiejscowośćMidsund

Napisano pią, 12 kwi 2013 - 19:52

Moja siostra miala kolorowe i powiem ze efekt nawet mnie zadziwil, oczy wygladaly bardzo naturalnie, ma zielone a szkla kupila sobie niebieskie.

#8 Kocica

Kocica

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • MiejscowośćOpole

Napisano sob, 20 kwi 2013 - 22:15

soczewki są na pewno o wiele bardziej estetyczne, niż okulary, ale czy wygodniejsze? ja nosiłam okulary i potem przerzuciłam się na soczewki i dla mnie traumą było codzienne ich wkładanie i zakładanie.. generalnie było mi jakoś dziwnie, bo czułam się jakbym miała obce ciało w oku, więc stwierdziłam, że już wolę to "ograniczone pole widzenia" w moich okularach ;-)

#9 marco6669

marco6669

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano śro, 22 maj 2013 - 18:32

z soczewkami radze ostroznie!! tez bylam w nich zakochana ale neistety przez nie musialam znow zaczac chodzic w okularach i to jeszcze dla zdrowia bo wada mi sie tak strasznie pogorszylam. radze isc do dobrego okulisty zeby wam dobral. Ja teraz boje sie nosic znow ;((

#10 Alraja

Alraja

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 15 postów
  • MiejscowośćJawor

Napisano nie, 21 lip 2013 - 10:32

Ja noszę okulary. Szpecą mnie co prawda, ale wolę je od soczewek. Nosiłam kilka razy Dailies i Air Optix, ale nie.
Soczewki się trochę trudno zakłada, poza tym ciąglę czuję coś na oczach i to mi przeszkadza. No i Do tego mi łzawią.
Popieram Marco. MI też pogorszył się wzrok przez soczewki.
Może i okulary szpecą i zmiejszają pole widzenia, ale są znacznie wgodniejsze i bezpieczniejsze.

Pozdro - Alraja

#11 1334

1334

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • MiejscowośćKraina Czarów

Napisano pon, 22 lip 2013 - 19:40

Nie mogłabym żyć bez soczewek na chwilę obecną ,to naprawdę wielkie ułatwienie życia. Fakt, trzeba się najpierw nauczyć kilku zasad (np. noszenia pudełeczka z płynem w razie niezaplanowanego nocowania czy czegoś innego), ale poza tym są milion razy wygodniejsze, niż okulary. Po pierwsze, mniejsze ryzyko zniszczenia, nic nie spada, nie trzeba nic poprawiać. Jedyny minut to taki, że trzeba je wieczorem ściągać, co chwilę zajmuje, pilnować godzin, coby za bardzo nie nadwyrężać oczy. Nie mogę nosić soczewek miesięcznych, muszę mieć te, ściagane na noc, bo mam zbyt dużą wadę.
Alraja - A może masz po porstu źle dobrane soczewki?
Chwilowo walczę z moimi soczewkami, bo zmieniłam optyka i firmę soczewek, akuratnie używam johnson & Johnson i nie za bardzo mi służą.
Kosmetycznych nie noszę ze względu na wadę i tego, że nie znalazłabym soczewek korekcyjnych i do tego jeszcze zmieniajacych barwę. Niestety, na takowe mogłabym sobie pozwolić jedynie pod okularami.
W ogóle zachwalam soczewki, bo wzrok mi isę nie pogarsza, a jest dużo wygodniej, poza tym całe życie lekarze wmawiali mi, że nie ma dla mnie soczewek, aż nagle, z 2 lata temu okazało się, że jednak są :)

"Na samą myśl, że muszę kimś zos­tać, ogar­niał mnie nie tyl­ko strach, ale wręcz mdłości. Nie mogłem znieść myśli, że zos­tanę praw­ni­kiem, rad­nym, inżynierem czy czymś ta­kim. Ożenię się, będę miał dzieci, dam się złapać w struk­turę rodzinną. Codzien­nie będę chodził do pra­cy i wra­cał. Niemożli­wa sprawa."

#12 Guest_moniz_*

Guest_moniz_*
  • Guests

Napisano pon, 22 lip 2013 - 22:10

Ja nosze okulary,ale wlasnie zastanaiwm sie czy nie zmienic na soczewki..ale ponic nie kazdy moze sie do niech przywyczaic. I wgl jakie koszty są? wiem ze sa te plyny tez potrzebne a to wszytsko na pewno tanio nie wychodzi. Jakbym mogla to bym zmienila oczy na takie calkliem ciemne haha :P

#13 1334

1334

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisano wto, 23 lip 2013 - 00:04

Wyświetl postUżytkownik moniz dnia pon, 22 lip 2013 - 22:10 napisał

Ja nosze okulary,ale wlasnie zastanaiwm sie czy nie zmienic na soczewki..ale ponic nie kazdy moze sie do niech przywyczaic. I wgl jakie koszty są? wiem ze sa te plyny tez potrzebne a to wszytsko na pewno tanio nie wychodzi. Jakbym mogla to bym zmienila oczy na takie calkliem ciemne haha :P

Obecnie wydaję około 170 zł na soczewki na 3 mieisace, ale podkreślam, że mam dużą wadę, dziwną wadę i ogółem trza je sprowadzać na specjalne zamówienie, więc pewnie da się to załatwić taniej. Plus kupuję wielką butlę płynu do soczewek za jakieś 30 zł, który strcza na jakieś 4 miesiące (do tego do każdego zamówienia dostaję mniejszą buteleczkę płynu gratis :P). Nie no, ogółem to dobry wydatek.

"Na samą myśl, że muszę kimś zos­tać, ogar­niał mnie nie tyl­ko strach, ale wręcz mdłości. Nie mogłem znieść myśli, że zos­tanę praw­ni­kiem, rad­nym, inżynierem czy czymś ta­kim. Ożenię się, będę miał dzieci, dam się złapać w struk­turę rodzinną. Codzien­nie będę chodził do pra­cy i wra­cał. Niemożli­wa sprawa."

#14 Guest_moniz_*

Guest_moniz_*
  • Guests

Napisano czw, 25 lip 2013 - 11:54

Ja nie mam jakies powaznej wady to chyba bym miala nawet taniej...?

#15 Mavi

Mavi

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 71 postów
  • MiejscowośćMroków, Warsaw, Poland

Napisano nie, 28 lip 2013 - 22:13

Alee macie faajnie, teeż chciałabym mieć soczewki, nie cierpię okularów :/. Kiedyś lubiłam w nich chodzić, teraz.. myślę, że okulary mi nie pasują i wyglądam w nich okropnie, dlatego często ich po prostu nie zakładam i chodzę bez nich, co sprawia, że psuję jeszcze bardziej wzrok. To jest takie męczące, chcę aby mama mi kupiła soczewkii, ale ona się pewnie nie zgodzi.

#16 Guest_moniz_*

Guest_moniz_*
  • Guests

Napisano nie, 28 lip 2013 - 23:04

No mnie tez okulary wkurzaja dlatego nosze tylko do wysilku wzrokowego,ale nie zauwazylam zeby przez to wzrok mi sie bardziej psul

#17 1334

1334

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisano pon, 29 lip 2013 - 18:57

Wyświetl postUżytkownik Mavi dnia nie, 28 lip 2013 - 22:13 napisał

To jest takie męczące, chcę aby mama mi kupiła soczewkii, ale ona się pewnie nie zgodzi.

Spróbuj z nią porozmawiać, w końcu to dla Twojego komfortu. Raczej się zgodzi, jeśli wytłumaczysz jej, że nie czujesz się komfortowo w okularach, podasz zalety i przybliżysz koszty, któe naprawdę nie są takie wielkie, patrząc na tydatek roczny.

#18 Erathan

Erathan

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano wto, 13 sie 2013 - 20:13

Soczewki to naprawdę wielki komfort!
Dawniej trenowałem pływanie i z początku na basenie byłem jak kret, ledwo ogarniałem gdzie mam płynąć xD
Zero komfortu ....
Soczewek nigdy nie chciałem bo się ich bałem, bo przecież jak można sb coś do oka wsadzić? xD
Ale kumpel mnie namówił i spróbowałem. Tym sposobem od 2 lat mam już spokój z wzrokiem podczas treningów , a i w normalnym życiu są wygodniejsze.
Może jedyną wadą można uznać to że jak zaśpie do szkoły to zakłada się je o to 30 sekund dłużej niż okulary :P

#19 *ona.k*

*ona.k*

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano czw, 29 sie 2013 - 11:17

Ja nosze soczewki firmy acuvue johnson&johnson miesięczne są super. Sprawdzają się rewelacyjnie. Ogólnie są niby tylko na dwa tygodnie ale ja nosze je cały miesiąć. Nie uszkadzaja się. Są wygodne. Nie czuć ich. Nie wysuszają się. POLECAM! :D Ja w okularach czuję się bardzo źle. nie mogę z nimi funkcjonawać. Strasznie mnie ograniczają.

#20 /HESHER/

/HESHER/

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisano czw, 29 sie 2013 - 21:21

Noszę na zmianę z okularami. Soczewki są spoko, tylko teraz mam kwartalne i trochę się oczy już suszą. Ale ogółem git.