Skocz do zawartości

Soczewki kontaktowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 anka8

anka8

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 61 postów

Napisano śro, 11 wrz 2013 - 13:49

Ja też noszę acuvue , noszę juz 2 lata - jak mi się oczy przesuszają to kupuję krople do oczu ;) Nigdy nie stosowałam takich do pływania, a zawsze chciałam i widzę po komentarzu Erathana że warto.

#22 Hella

Hella

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 50 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano nie, 03 sie 2014 - 19:31

Noszę tylko i wyłącznie soczewki. Niby nie mam dużej wady (-1.5D), ale ciężko mi się czyta napisy z dużej odległości bez żadnej korekty. Chwalę sobie soczewki, choć gdy używam ich zbyt długo (powyżej 6-8 godzin) oczy zaczynają boleć.

#23 rysiek_mela

rysiek_mela

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano pią, 22 sie 2014 - 11:55

Również jestem wielkim fanem soczewek kontaktowych :) Nie wyobrażam sobie normalnego funkcjonowania bez nich. Okularów nie noszę już w ogóle...

#24 Ginebra

Ginebra

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 31 postów
  • Miejscowośćnowhere

Napisano nie, 31 sie 2014 - 03:44

Ja nosze soczewki od 10 lat. Okularow nienawidze, sa strasznie niewygodne, spadaja, paruja, czuje sie w nich jakbym ogladala caly swiat przez szybe, trzeba je co chwile przecierac bo sie brudza, palcuja, nie pasuja w ogole do kobiecych ubran. Nie znosze okularow. Na mezczyznach wygladaja znosnie i nawet niektorym pasuja ale kobieta w okularach to jak dla mnie pomylka...  ostatnio mialam wypadek, wpadla mi farba do wlosow do oka, i musialam odstawic soczewki na czas leczenia, ktory dosc mocno sie przeciagnal, bo do 3 miesiecy i te 3 miesiace to byla katorga. Teraz tez jak czasem musze zrobic sobie przerwe od soczewek to straszn sie mecze:)

O ile przestrzegamy zasad higieny i czasu noszenia soczewek na oczach to sa bezpieczne. Choc kazdy tez inaczej na nie reaguje, sa ludzie, ktorzy rzeczywiscie nie moga nosic bo maja bole glowy, zawroty glowy. Jesli nie ma przeciwskazan medycznych czy finansowych to to najlepsza opcja.

Ja nosilam juz chyba wszystkie mozliwe firmy - dzienne, 2-tygodniowe, miesieczne i 3-miesieczne. Zwykle i kolorowe (wszystkie kolory swiata :P od niebieskich przez zielone, turkusowe, szare, miodowe, brazowe, ciemnobrazowe az po fioletowe). Najlepsze sa dzienne, ale niestety sa bardzo drogie, dlatego uzywam ich tylko w sytuacjach awaryjnych.

#25 dayum

dayum

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano pią, 15 sty 2016 - 16:13

Ja osobiście wolę okulary, ale muszą być fajne. Jak na przykład stąd: Dystrybutor okularów

#26 paparazzzo

paparazzzo

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisano pon, 23 maj 2016 - 09:22

Do okularów można się przyzwyczaić, choć bywają irytujące. A co do soczewek, to nie każdy może je nosić, na przykłąd ja pomimo ogromnych chęci nie jestem w stanie ich mieć.

#27 Mysza99

Mysza99

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 95 postów

Napisano czw, 02 cze 2016 - 10:04

Soczewki są fajnym rozwiązaniem ale nie każdy może je nosić więc najpierw trzeba to dokładnie sprawdzić. Ja noszę szkła kontaktowe już od prawie 7 lat i nie wyobrażam sobie bez nich życia. Są wygodne, zapewniają duży komfort widzenia, można do nich nosić okulary przeciwsłoneczne, co dla osób takich jak ja, które są  bardzo wrażliwe na światło słoneczne jest bardzo dużym ułatwieniem, i co najfajniejsze, nie brudzą się i nie parują jak okulary. Polecam

#28 rozsadnie

rozsadnie

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 82 postów

Napisano pon, 02 sty 2017 - 16:24

Ja też noszę soczewki. Długo nosiłem w sumie okulary, bo było mi z nimi wygodnie. Jakiś czas temu zmieniłem okulistę i zajrzałem do gabinetu Okoakcent w Krakowie. Pan doktor Hanarz polecił mi przestawienie się z okularów na soczewki i myślę, że to była świetna decyzja. W końcu nic nie siedzi mi na nosie :)

#29 holenderka

holenderka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano pią, 13 sty 2017 - 09:10

Zdecydowanie warto przerzucić się na soczewki. To dużo wygodniejsze i bardziej komfortowe niż okulary. Jeżeli obawiacie się tego, że soczewki Wam nie przypasują to polecam na początek zamówić sobie soczewki w promocyjnej cenie na przykład stąd: https://optiland.pl/pl/promotions. Myślę jednak, że się przekonacie :)

#30 hipka

hipka

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano czw, 28 wrz 2017 - 11:07

Znajoma nosiła soczewki chyba ze 3 lata , wkońcu zdecydowała się na laserowy zabieg korekcji wzroku. Była w klinice optegra na kwalifikacjach i teraz czeka na zabieg metodą lasek. Ja jej mocno kibicuje, czytałam sporo o tych zabiegach i uważam że warto korzystać, teraz akurat ta klinika ma jesienną promocje na te zabiegi.

#31 gyyngy

gyyngy

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 52 postów

Napisano śro, 20 gru 2017 - 14:28

też noszę soczewki ale niestety bardzo szybko wysuszają mi oczy :( znacie jakieś dobre krople typowo pod soczewki? Wiem, że nie wszystkie się nadają i też szkoda mi kasy na testowanie wszystkich po kolei

#32 wislanin

wislanin

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano wto, 16 sty 2018 - 23:01

Ja jestem dokładnie tego samego zdania co mój poprzednik... Nic dodać oraz nic ująć...
Dom patrzył na nią smutno