Skocz do zawartości

Przewlekłe bóle kolana - artroskopia potrzebna ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Setra

Setra

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisano wto, 08 sie 2017 - 08:18

Cześć.
Czy ktoś z Was tu obecnych, miał może robioną artroskopię kolana w wieku nastoletnim ?
Od jakiegoś roku średnio kilka razy w tygodniu, pobolewa mnie kolano.
Nie miałam jakiegoś urazu kolana jak i nie przypominam sobie, żebym miała jakiś wypadek mogący to spowodować. Kleszcza też raczej nie miałam.
Czasami boli tak, że muszę kuleć.
Urazu kolana jako tako nie było, ale kostka u tej samej nogi była 3krotnie w gipsie. I może wtedy coś się uszkodziło ?
Nie uprawiam jakiegoś cięższego sportu, jeśli już to spacery z psem, często 30-60min truchtem albo biegiem po płaskiej powierzchni ( asfalt ).
Byłam u ortopedy z tym kolanem raz rok temu, stwierdził, że to tylko przeciążeniowe. Zalecił opaskę uciskową ( aktualnie taką noszę : https://www.sklepmar...olor-49346_grey ) i tyle.
Od roku pobolewa, ale od jakiegoś miesiąca jest gorzej, coraz częściej boli, nie raz na tydzień tylko tak ze 2-3 dni w tygodniu potrafi. Stwierdziłam, że trzeba jeszcze raz iść do ortopedy, tym razem wybrałam innego, wizyta za 3tygodnie.
Trochę się znam na ratownictwie i wiem, że gdyby to było przeciążeniowe to by tak nie bolało raczej.
Powinnam zapytać, czy artroskopia by coś wykazała ? Bo osobiście twierdzę, że na te późniejsze kilka tygodni chodzenia o kuli mogę się poświęcić po zabiegu, jakby coś jednak wykryto.
Doradzi ktoś coś, opowie jak to z tą artroskopią w tym wieku jest ?