Skocz do zawartości

Jak mieć fajnych znajomych i ciekawe życie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Astrid

Astrid

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano pią, 11 sie 2017 - 12:25

Moje życie nie wygląda tak jakbym chciała. Mam 18 lat, mam jedno ciekawe hobby, mam niby chłopaka i ze dwie osoby z którymi czasami się widuję, ale jestem strasznie samotna na codzień. Z chłopakiem widuję się mniej niż raz w tygodniu, a koleżanki, no cóż, jedna jest z "depresją", a druga jest meega popularna i z tylooma ludźmi się spotyka że jak uda mi się z nią spotkać raz na trzy miesiące to jest cud. W swojej klasie jakoś nie zawarłam żadnych bliższych relacji, bo większość znała się już z gimnazjum i razem się trzymają, a ja jestem jakoś tak na uboczu: nie chodzę na imprezy, ani na piwo z nimi nie pójdę (a tu już "zasługa" rodziców, bo mi nigdy nie było wolno). W rezultacie siedzę w domu jakieś 6 dni w tygodniu. Przytłacza mnie to niesamowicie i chcę to zmienić.
Chciałabym pójść na ściankę wspinaczkową na przykład, ale nie mam z kim (potrzebna jest druga osoba do asekuracji)
Chciałabym iść do kina, bo nie mam co robić i może żeby kogoś poznać, a wtedy rodzice: "Siedź w domu, bez sensu do kina chodzić samemu" (y)
Jedynym moim wyjściem z tej sytuacji jest internet, ale tu znajduję same nieśmiałe osoby (a to mi średnio pasuje - wolałabym poznać kogoś takiego jak ja - z kim można konie kraść, kto wyciągnie mnie do ludzi, a nie od nich odciągnie)
ale kontakt i tak się zaraz urywa, mam wrażenie że ludzie nie szukają nowych znajomych i nie chcą poznawać obcych ludzi.
Chciałabym mieć paczkę fajnych znajomych, z którymi można pogadać, pójść w góry, na siłownie, porobić coś ciekawego. Tylko nie wiem co zrobić żeby taką paczkę znaleźć lub stworzyć.

#2 wredna_koparka

wredna_koparka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano pon, 16 paź 2017 - 09:42

Hah, mam prawie podobnie...
Pomimo tego, że moja sytuacja uległa znacznej poprawie, to nadal nie mam tej jednej osoby z którą mogłabym zrobić dosłownie wszystko, nieważne jak bardzo szalone rzeczy. Moją "paczkę" znalazłam w klasie, więc nie za bardzo wiem co mogłabym Ci poradzić. Ale tak czy siak, na Twoim miejscu spróbowałabym zapisać się na coś, co związane jest z Twoimi zainteresowaniami - jakieś kółko, zajęcia, warsztaty. Ja bardzo dużo znajomych poza szkołą poznawałam w sanatoriach, z jednym chłopakiem od 3 lat mam kontakt, nawet jeśli ostatni raz widzieliśmy się te 3 lata temu :D
Jeśli chodzi o rodziców to po części rozumiem co czujesz, bo moja przyjaciółka ma podobnych. Ale nie powinnaś słuchać tego co gadają - chcesz iść do kina, to idź. Chcesz iść gdziekolwiek, idź na litość Boską i baw się dobrze. Wyjaśnij im, że siedzenie w domu Cię przybija i chciałabyś coś w swoim życiu zmienić.
A jeszcze a propos tej koleżanki z "depresją"; czy chodzi Ci o to, że jest bardzo bardzo pesymistyczna? Bo widzisz, z doświadczenia wiem, że takie osoby są znudzone życiem, ponieważ mają taki problem jak Ty i wiele innych osób. Ja sama uchodzę za mieszankę dziecka emo z psychicznie chorą osobą :D I tak właśnie jest, bo kiedy nic się nie dzieje, to spuszczam głowę i marudzę na wszystko. A kiedy w końcu coś się zaczyna dziać, to dostaję nagłego przypływu energii i czuję, że mogę wszystko :D
Mam nadzieję, że to, co napisałam, ma chociaż odrobinę sensu w Twoich oczach :P

#3 Closer

Closer

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano nie, 05 lis 2017 - 13:34

Właśnie ostatnio znowu wróciłam do takiego samego problemu jak ty masz. W moim życiu nie dzieją się takie rzeczy jakie chciałabym robić, nie mam tak jak ty odwagi do nawiązywania nowych kontaktów, bliższych znajomych też nie mam i ciągle siedzę w domu co mnie bardzo przytłacza. Zastanawiałam się czy dużo jestvtakich osób jak ja i czytając te forum coraz bardziej zdaję sobie sprawę z tego ,że po części każdy z nas jest samotny. Piszesz że chciałabyś gdzieś wyjść, odpowiedz jest prosta to idź jeśli ci to nie przeszkadza to idź sama, czasami samemu jest lepiej coś robić. Wiem, że odpowiedź ta może cie nie satysfakcjonuje a pamietaj o tym , ze wiele jest ludzi w podobnej sytuacji do ciebie.

#4 Karolka

Karolka

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisano wto, 14 lis 2017 - 12:14

O dobrych, takich z prawdziwego zdarzenia znajomych w dzisiejszych czasach jest dosyć trudno. Powiedziałabym, że jest deficyt.