Skocz do zawartości


Mam problem, wobec którego czuję się s bezsilna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 wredna_koparka

wredna_koparka

    Początkujący

  • Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Płeć:Dziewczyna

Napisano nie, 15 paź 2017 - 15:31

Hejka wszystkim.

Jestem uczennicą 2 klasy liceum, w szkole mam dużo znajomych, nie miałam z nimi żadnych problemów ani kłótni. Nigdy nie byłam tak szczęśliwa jak przez ostatni rok. Gimnazjum było dla mnie dość trudnym okresem, nie będę się rozpisywać dlaczego, ale krótko mówiąc nie byłam za bardzo akceptowana przez rówieśników.

W liceum się to zmieniło i wszystko było idealnie aż do początku 2 klasy. Moja "paczka" koleżanek z klasy, a szczególnie jedna z nich, zaczęła mnie izolować od innych, traktując mnie zupełnie inaczej od reszty. Zaczęło się naśmiewanie ze mnie, rzucanie dziwnymi żartami, które według nich były tylko żartami.

W wakacje ja i 2 inne dziewczyny byłyśmy na wsi u jednej koleżanki, no i tak naprawdę wtedy się to zaczęło. Podoba mi się kolega z klasy, z wzajemnością zresztą i było to ciągłym tematem ich żartów. Dobrze wiedziały, że czuję się niekomfortowo, więc usprawiedliwiały to tym, że są zazdrosne i tak naprawdę nic przez to nie znaczą. Podczas tamtego wyjazdu płakałam, a cały mój humor legł w gruzach, przez co nie byłam chętna do rozmów z nimi ostatniego dnia wyjazdu.

Kiedy po powrocie do szkoły wyjaśniłam im powód, dla którego byłam taka smutna, one udały że nie wiedzą o co chodzi i się zaczęły ze mnie śmiać, że biorę takie rzeczy na poważnie. I teraz nie zrozumcie mnie źle, bo ja naprawdę mam dystans do siebie, ale kiedy zaczynają obrażać i wyśmiewać osobę na której mi zależy, to trochę mnie to przerasta.

Dlatego postanowiłam, że będę bardziej stanowcza. Udało się, lecz jak teraz widzę, ma to fatalne skutki. Wracając do tej "jednej" koleżanki o której pisałam wyżej; nie podoba jej się, że nie robię wszystkiego co mi mówi. Nie mówię, że jest złą osobą, ale pod względem samodzielności jest na poziomie małego dziecka. Chce, żeby każdy ją wyręczał, bo boi się konfrontacji z konsekwencjami w razie niepowodzenia. Nie podoba jej się również to, że nie mam ochoty non stop z nią gadać o tematach, które według mnie są po prostu idiotyczne (to z kim pójdzie na studniówkę, że chciałaby iść z "kraszem", jak zagadać do "krasza", że widziała "krasza", że "krasz" jest przystojny).

Kiedy nasz kontakt trochę osłabł, zastanawiałam się, czy to naprawdę jest powodem. Z resztą paczki kontakt jej się nie zmienił, więc zaczęłam obserwować i słuchać. I jakież było moje przerażenie, kiedy zrozumiałam, że woli z nimi gadać, bo rzeczywiście NON STOP GADAJĄ O "KRASZACH". Wiem, że to ten wiek i w ogóle, ale żeby przez taki błahy powód robić ze mnie wyrzutka?? Wczoraj kiedy pisałyśmy o studniówce, napisałam jej, że raczej nie pójdę, bo szkoda mi pieniędzy (komitet wymyślił sobie jakiś czerwony dywan, połykaczy ognia i inne cuda, za które nie mam zamiaru płacić). W momencie, kiedy odczytała wiadomość, dobrze wiedziałam, że jestem w dupie i się pewnie z tego nie wygrzebię. Od razu zaczęła się do mnie odzywać w sposób bardzo ofensywny, a kiedy spytałam jej, czy serio się o taką pierdołę obraża, to powiedziała, że ona wcale obrażona nie jest i o co mi w ogóle chodzi i dlaczego mam problem.

Napisała mi parę dni temu, że na wykładach na które uczęszcza był taki jeden chłopak, który był cytuję: "taka dupa, jak (imię jej "krasza") ale troche innego kalibru xD". Kiedy spytałam jej co ma na myśli mówiąc innego kalibru, odpisała, że inny typ urody. Ja ze śmiechem wysłałam wiadomość, że w takim razie nie jest jak (imię jej "krasza"), a ona od razu cała wpieniona, że jej chodzi, że obydwoje są bardzo przystojni i że czego ja się czepiam. Stałam z telefonem w ręku, trochę zszokowana, bo nigdy nie zareagowała tak ostro na coś, co powiedziałam w dość oczywistym żartobliwym tonie.

Wiem, że trochę chaotycznie to wszystko napisałam i nie oczekuję, że ktoś mi ten problem rozwiąże, ale czy mógłby ktoś poradzić jak ma sobie radzić z takim typem osoby? Gdyby nie jej dzika chcica na wszystkich chłopców, którym matka natura obdarzyła ładną buzią, to naprawdę byłaby niesamowicie fajną dziewczyną. Mam takie same zainteresowania (oprócz "kraszów"), podobne przeżycia i ogółem dobrze się dogadujemy. Jednak fakt, że nie obchodzi mnie jakieś 80% ludzi dookoła mnie sprawia, że nie mogę dostąpić honoru bycia jej "przyjaciółką którą pyta o wyjście do kina", bo to też jako jedyną mnie omija, dopiero inne mi proponują.

Może brzmię jakbym miała ból dupy. Może i to prawda, ale spowodowane jest to tym, że jestem tak miła i cierpliwa jak człowiek tylko może być, co często jest mi powtarzane przez rówieśników, a jednak te cechy wylatują przez okno w porównaniu do świecenia oczami za chłopakami na korytarzu i chęci dosłownego CHODZENIA POD JEGO KLASĘ ŻEBY TYLKO GO ZOBACZYĆ.

Kiedy przyszłam do liceum, bardzo chciałam się w końcu zaprzyjaźnić i być wreszcie otoczona ludźmi, którzy mnie szanują i lubią za mój charakter. Teraz mam na to trochę wyjebane i generalnie rozważam, czy by się od niej nie odwrócić. Nie wiem jednak, czy byłoby to dla mnie korzystne, biorąc pod uwagę jej wpływ na resztę klasy. Co powinnam z nią w takim razie zrobić?

Jeszcze raz przepraszam, że tak chaotycznie, ale jestem przeziębiona i nie myślę jasno. Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi.