Skocz do zawartości

blizny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 gyyngy

gyyngy

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 53 postów

Napisano śro, 20 gru 2017 - 09:35

Zna ktoś jakieś dobre sposoby na pozbycie sie blizn albo na zmniejszenie ich widoczności? W wakacje poparzylam sobie nogę, została spora blizna, dziwnie będzie chodzić w szortach czy sukience z taka blizną, mam wrażenie że kazdy by się gapił na to :(

#2 paparazzzo

paparazzzo

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisano czw, 11 sty 2018 - 08:04

Ciężko coś doradzić, może lekarza się zapytaj? Wiem, że wiele osób poleca kremy czy inne kosmetyki na blizny, ale nie ma się co oszukiwać, to nie pomoże. Jest jeszcze opcja laserowego usuwania blizn.

#3 Therese

Therese

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano czw, 11 sty 2018 - 22:11

Metoda w sumie chyba zależy od glebokosci blizny no i preferencji komorek skory. Tak jak wyzej - tez bym sugerowala zaczac od wizyty w klinice. Mi usuwali blizne z polika chyba ponad rok temu po wypadku. W klinice doradzili te metode http://www.wbienkows...jet-peel-vit-c/ calkowice bezbolesne wygladzanie i bez uzycia skalpela

#4 Natasha

Natasha

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano wto, 16 sty 2018 - 11:46

Na blizny można też przyklejać plastry silikonowe. Mojej mamie poradzono takie po operacji i bardzo ładnie działają. Tylko trzeba stosować regularnie.

#5 pre_Gosia

pre_Gosia

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano wto, 23 sty 2018 - 13:33

Bardzo współczuję, moim zdaniem warto pójść do specjalisty i pomyśleć nad jakimś zabiegiem. Pamiętam jak poparzyłam sobie rękę ale to było w takim miejscu gdzie skóra była twarda i obecnie nie mam śladu nawet po tym poparzeniu.

#6 gyyngy

gyyngy

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 53 postów

Napisano czw, 25 sty 2018 - 10:41

Kupilam sobie te plastry sutricon, efekty już się pojawiają ale na pewno będę ich jeszcze używać, bałam się ze te plastry będą się zsuwać czy coś ale na szczęscie dobrze się trzymają w miejscu nawet po paru dniach używana

#7 miaja78

miaja78

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano czw, 25 sty 2018 - 12:38

czasami na blizny nie ma innej rady niż laserowe usuwanie... Wiem coś o tym bo moja siostra miała okropne problemy  z bliznami po tradziku, Usuwała  je laserowo w klinice Mediart Clinic w poznaniu i buzie ma ładną, gładką i bez przebarwień :)

#8 Natasha

Natasha

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano nie, 28 sty 2018 - 21:13

Wyświetl postUżytkownik gyyngy dnia czw, 25 sty 2018 - 10:41 napisał

Kupilam sobie te plastry sutricon, efekty już się pojawiają ale na pewno będę ich jeszcze używać, bałam się ze te plastry będą się zsuwać czy coś ale na szczęscie dobrze się trzymają w miejscu nawet po paru dniach używana

To są te same, które moja mama stosowała właśnie. Można nosić parę dni, po prostu do mycia się odkleja, a poza tym możesz je sobie docinać do wielkości blizny i wtedy będą bardziej wydajne.

#9 monetka

monetka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano nie, 11 lut 2018 - 21:55

Ja tam mam blizne na łokciu pooperacji i nie przeszkadza mi ona.. kiedys tez  myslalam ze kazdy bedzie sie gapil ale okazalo sie ze nie :D jedyne blizny jakie usuwalam to te potradzikowe na twarzy i je usuwalam laserowo w klinice w Warszawie w Mirackim http://klinikamirack...-pico-sure/  to byla dobra decyzja, wygladam o niebo lepiej i nie uzywam juz tony makijazu :D