Skocz do zawartości

W jaki sposób uczycie się języków ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 boczek952

boczek952

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano sob, 01 cze 2013 - 14:42

Witajcie. Muszę szybko nauczyć się języka niemieckiego. Poszukuję skutecznego sposobu nauki. Może to być kurs komputerowy, odpowiednia metoda językowa, zajęcia online itd. Co polecacie?

#2 Ari

Ari

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Numer GG:32741977
  • MiejscowośćMidsund

Napisano sob, 01 cze 2013 - 15:56

Polecam ogladanie filmow po niemiecku z polskimi lub jak wolisz niemieckimi napisami. W ten sposob naprawde duzo mozna sie nauczyc. Poza tym czytanie ksiazek po niemiecku, na poczatek moga to byc proste historyjki dla dzieci. Nawet jesli bedziesz chodzil na kurs to przez te pare lekcji w tygodniu, nie slyszac i nie uzywajac tego jezyka niewiele sie nauczysz.

#3 austria

austria

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 91 postów

Napisano sob, 01 cze 2013 - 19:25

Ja wiele nauczyłam się z angielskiego właśnie poprzez oglądanie filmów z napisami, a jakiś czas później oglądałam już po prostu po angielsku. Sama zaczęłam się uczyć francuskiego na własną rękę i znalazłam stronę z kursami, ale robię to prawie tak samo jak w szkole. Mi to pomaga bo jestem słuchowcem i od razu utrwalam słowa, łatwo zapamiętuję. Myśle że każdy ma swój sposób, możesz oglądać filmy, czytać książki.

#4 Abunair

Abunair

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Numer GG:24898408

Napisano wto, 04 cze 2013 - 13:52

Jeśli chcesz się nauczyć rozmawiać po niemiecku, to polecam "Blondynka na językach:język niemiecki" Beaty Pawlikowskiej. To jest bardzo przydatna książka z płytą, tam jest wszystko wyjaśnione, co i jak, bardzo fajnie się człowiek uczy z tego gadania po niemiecku, zdecydowanie polecam ;)

#5 JanR

JanR

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano czw, 06 cze 2013 - 14:56

Oglądanie filmów z napisami angielskimi ale i tak najlepiej jest wyjechać gdzieś za granicę i tam od razu człowiek się nauczy.

#6 anka8

anka8

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 61 postów

Napisano pią, 07 cze 2013 - 13:31

Ja bardzo szybko nauczyłam się języka dzięki metodzie callana, wcześniej miałam problem z angielskim a teraz jestem najlepsza w klasie :D

#7 limonka

limonka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano śro, 19 cze 2013 - 20:00

Bardzo prostą metodą jest metoda 5S. Naturalna i dająca świetne efekty. Oparta o myśli i emoje. Polega na uczeniu się jak czuć dany język, a nie jak go tłumaczyć. Dzięki temu zapamiętujemy go na dłużej.

#8 piotrek21

piotrek21

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano pią, 06 wrz 2013 - 19:00

Ja korzystam z kursu on-line na chatterbox, wcześniej tez uczyłem się sam przez prof henry.

#9 Juliett

Juliett

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano pią, 03 sty 2014 - 19:26

Oglądałam filmy w danym języku, teraz, kiedy uczę się arabskiego, powtarzam na głos dane słówka, notuję wszytsko w specjalnym zeszycie.

#10 Mysza99

Mysza99

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 95 postów

Napisano śro, 16 lis 2016 - 14:45

Stawiam na konwersację, czytam dużo książek, oglądam filmy po angielsku i rozwiązuje testy gramatyczne

#11 gyyngy

gyyngy

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 52 postów

Napisano czw, 29 gru 2016 - 21:56

ja jakośn ie byłam w stanie się zmusić do samodzielnej nauki, brakowąło mi kogoś kto mnie poprawi jak coś źle wymówię, kto sprawdzi czy dobrze rozumiem itp, dopiero w speak upie jakoś się przemogłam do nauki anglika i posżło już  z górki, fajnych mam lektorów, z podejściem, ludzie w grupie też spoko

#12 Shan_com_pl

Shan_com_pl

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisano śro, 18 sty 2017 - 10:29

Kursy językowe to też bardzo dobra opcja, aczkolwiek swoje kosztują i musisz mieć ten fakt na uwadze. Poza tym warto uczyć się słówek na bieżąco bo to jest podstawą do umiejętnego porozumiewania się, oglądaj dużo filmów w danym jeżyku z napisami po polsku, tak aby się z nim osłuchać i oswoić :)

#13 leliana

leliana

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 62 postów

Napisano pon, 31 lip 2017 - 11:59

Ciekawa opcja