Skocz do zawartości

tłuste i oklapnięte wlosy spod czapki - pomocy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 anitaaa

anitaaa

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisano pon, 08 sty 2018 - 10:18

hej macie jakies pomysly co zrobić, mam strasznie oklapniete wlosy zwl zaraz spod czapki i potem caly dzien wygladają żle takie przylizane. no i strasznie mi się przetluszczają włosy w zimie mimo że myje je codziennie…ma ktoś tak samo? nie wiem co robie nie tak :/

#2 teen20

teen20

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • MiejscowośćSuwałki

Napisano pon, 08 sty 2018 - 17:52

Po ściągnięciu czapki możesz użyć suchego szamponu, odświeży i podniesie włosy :) Co do przetłuszczania to może być to wina czapki, jak mówisz oraz generalnie zmian temperatury, nagrzane pomieszczenia i tak dalej.

#3 vittoria

vittoria

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano wto, 09 sty 2018 - 12:09

A czym myjesz wlosy? Może szampon jest nieodpowiedni? wybierz taki do włosów tłustych. Z tą czapką to normalne, każdy jak nosi czapkę i ją zdejmie to ma przyklapnęte włosy. Weż ze sobą szczotkęi jak zdejmiesz czapkę to przeczesz trochę wlosy, tylko mogą się po tym elektryzować ale będa oklapnięte trochę mniej :)

#4 SulphurBuskoZdrój

SulphurBuskoZdrój

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano śro, 10 sty 2018 - 14:30

Przyczyny przetłuszczania się włosów mogą być różne. Powodem może być nieodpowiednio dobrany szampon, stosowanie nadmiernej ilości odżywki do włosów czy niedokładne spłukiwanie szamponu po umyciu głowy. Przyczyna może leżeć również w schorzeniach dermatologicznych, takich jak np. łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry. Dużo zależy również od rodzaju włosów - proste i długie bardziej przylegają do głowy niż kręcone i krótsze. Ponadto zima nie sprzyja naszym włosom - wahania temperatury czy wspomniane przez ciebie noszenie czapki nie poprawiają ich wyglądu. Wpływ na stan włosów ma również woda stosowana do mycia. Niestety nie mamy wpływu na to, co płynie w rurach, możemy za to dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy, np. mineralny szampon zdrojowy, a w cięższych przypadkach szampon leczniczy Zdrój:  http://www.sulphur.c...pon-leczniczy/. Jest to lek dostępny bez recepty, przeznaczony dla osób dotkniętych wspomnianymi wyżej łuszczycą i łojotokowym zapaleniem skóry, specjalnie dla włosów nadmiernie przetłuszczających się. Jeżeli to nie przyniesie poprawy, to zachęcam do wizyty u dermatologa, który zdiagnozuje w czym leży problem w Twoim przypadku.
Przedstawiciel firmy Sulphur Zdrój, 28-100 Busko Zdrój ul. Jana Rokosza 18, tel. 41 378-78-93

#5 paparazzzo

paparazzzo

Stały bywalec

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisano czw, 11 sty 2018 - 07:56

Noszenie czapki już tak działa, bo dopływ powietrza jest odcięty i włosy znacznie szybciej się przetłuszczają. Trzeba albo zrezygnować z czapki (w zimie nie polecam), albo po prostu częściej je myć i nawilżać (choć specem od tego nie jestem).

#6 anitaaa

anitaaa

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisano czw, 11 sty 2018 - 14:51

dzieki za rady nie myslałam nawet że za krótkie spłukiwanie może się nawet przyczyniać...i faktycznie moze to chodzi o odzywke bo chcialam wzmocnić włosy to daje tego dość dużo i codziennie i moze przedobrzyłam! myslalam ze robie dobrze a tu wyszlo jak zwykle :/  a co to znaczy że ten szampon to lek? co takiego zawiera?

#7 SulphurBuskoZdrój

SulphurBuskoZdrój

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano pią, 12 sty 2018 - 11:40

Substancje aktywne w szamponie leczniczym Zdrój to związki siarki, wykazujące działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze. Wody siarczkowe pobudzają łagodne złuszczanie skóry głowy, jej oczyszczanie i odnowę tkankową, redukują uczucie świądu oraz wydzielanie łoju. Produkt ten to koncentrat, dlatego aby go użyć, należy rozcieńczyć go wodą w proporcji 1 : 4 (jedna część szamponu, 4 części wody). Jako że jest to lek, powinno się go stosować w przypadku chorób skóry głowy. Jeżeli takie schorzenia nie występują, a problem z włosami nie jest aż tak nasilony, proponuję na początek zastosowanie mineralnego szamponu zdrojowego (http://www.sulphur.c...ampon-zdrojowy/).
Przedstawiciel firmy Sulphur Zdrój, 28-100 Busko Zdrój ul. Jana Rokosza 18, tel. 41 378-78-93