Skocz do zawartości

Pytanie do 7-klasistów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 matylka.pe

matylka.pe

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano pon, 08 sty 2018 - 11:09

Czeee, czy macie juz pomysły na to do jakiej szkoły pójdziecie po podstawóce? A może macie juz sprecyzowane plany na studia? Pytam bo ja kompletnie nie mam na siebie pomysłu. Lubie rózne przedmioty, i polski i matme, kiedyś myslałam o szkole plastycznej ale to chyba mało przyszłościowe. Nie wiem nawet czy chciałabym isc do liceum czy technikum, teraz 5 lat w jednej szkole to troche dużo… Podzielcie sie swoimi przemysleniami:)))

#2 vittoria

vittoria

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano wto, 09 sty 2018 - 11:44

jakie 5? liceum będzie teraz trwało 4 lata tak jak przed wprowadzeniem gimnazjum, ja juz jestem za stara na reforme więc załapałam sie jeszcze na 3-letnie liceum i nie żałuje wyboru. Mam rozszerzony polski i historie i chyba pójde na jakieś studia humanistyczne bo to są moje ulubine przedmoity i mam gdzies że inżynierowie mają niby lepiej. Kieruj sie swoimi zainteresowaniami, jak ci będzie bardzo na czyms zależało i będziesz bardzo uparta i wytrwała to w każdym zawodzie znajdziesz prace

#3 pszp5.krakow

pszp5.krakow

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano pią, 12 sty 2018 - 12:12

Zgodnie ze zmianami w systemie szkolnictwa nauka w liceum będzie trwała 4 lata, a w technikum o rok dłużej. Myślę, że to miała na myśli autorka, pisząc o szkole pięcioletniej. Oprócz tego absolwenci szkoły podstawowej po ósmej klasie będą mogli wybrać szkołę branżową – to trochę odpowiednik dotychczasowych zasadniczych szkół zawodowych. Szerzej opisujemy te możliwości na naszym blogu: http://www.prywatna-...klasa-co-dalej. Trudno doradzić Ci, w którym kierunku powinnaś się rozwijać, tym bardziej, że Twoje zainteresowania są dość zróżnicowane. Prawdopodobnie w podjęciu decyzji pomogą Ci wyniki z egzaminów końcowych. Jeżeli tak samo lubisz przedmioty humanistyczne i ścisłe, być może w szkole średniej powinnaś wybrać te rozszerzenia, które lepiej pójdą Ci na egzaminie po ósmej klasie.

#4 matylka.pe

matylka.pe

Rozkręca się

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano pon, 15 sty 2018 - 10:11

Tak własnie o to mi chodziło ze 5 lat w technikum i ze to troche długo. Mama tez tak mówi ze zobacze z czego lepiej napisze i to będzie znak:))) dobrze że mój rocznik nie zdaje jeszcze dodatkowego przedmiotu bo znowu bym sie nie mogła zdecydować który wybrac. Raczej sie na to nie zdecyduje ale te szkoły branżowe to 2-letnie tak? To jak ktos taką wybierze to nie musi sie uczyć do 18 roku zycia?

#5 pszp5.krakow

pszp5.krakow

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano wto, 16 sty 2018 - 08:52

Wyróżnia się szkoły branżowe I stopnia, w których nauka trwa 2 lata oraz trzyletnie szkoły branżowe II stopnia. Obowiązek nauki w Polsce obliguje młodzież do 18. roku życia, więc przykładowo, absolwent szkoły branżowej I stopnia, który nie skończył jeszcze 18 lat, musi uczęszczać jeszcze do jakiejś innej. Ewentualnie obowiązek nauki może też zrealizować poprzez przygotowanie zawodowe u pracodawcy czy odpowiedni kurs. Na blogu naszej Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krakowie, do której odnośnik podałem powyżej, znajdziesz kilka przydatnych artykułów na temat reformy i zmian, jakie wprowadziła. Wszystkie ważne informacje publikuje też na swojej stronie Ministerstwo Edukacji Narodowej.